CHP Beykoz’da sular durulmuyor!

CHP Beykoz’un meclis üyesi listesinde kontenjan adayı olarak 3. sırada yer alması nedeniyle ilçe başkanına saldırdığı iddia edilen Elif Çelik, kamuoyu açıklaması yaptı.

CHP Beykoz’da sular durulmuyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından açıklanan meclis üyesi listelerinin ardından ilçe yönetici ve partililerin arasında adeta savaş çıktığı iddia edilmişti.

Kontenjan adayı olarak 3. sırada yer alması nedeniyle ilçe başkanına saldırdığı iddia edilen Elif Çelik,  kamuoyu açıklamasında bulundu.

“KÖSELER İLE YOL YÜRÜMEYE BAŞLADIM”

Adaylık sürecinde bütün adayları eşit mesafede durduğunu söyleyen Elif Çelik, “İlk etapta, Beykoz’umuzun Gümüşsuyu Mahallesinin meydanında seçim çalışma ofisimizi aylar öncesinden kurup, işlevsel hale getirerek tüm mahalleli dostlarımıza kapımızı ve yüreğimi sonuna kadar açtım. Sonraki süreçte, Alaattin Köseler’in çalışmalarına nasıl dahil olduğuma da değinmek gerekirse, Beykoz’un tanınmışlarından Şaban Tören tarafından defalarca arandım ve bu süreçte tarafsız kalmak istesem de, başkan adayımızın ve ekibinin bana karşı olan olumlu davranışlarının üzerine Başkan Adayı Alaattin Köseler ile birlikte yol yürümeye başladım.” dedi.

“İLÇE BAŞKANI LİSTEYİ BENDEN GİZLEDİ”

Alaattin Köseler’in Beykoz’da aday gösterilmesi için hem maddi, hem de manevi şekilde destek olduğunu belirten Çelik, “Desteklediğim Aday Adayımız Alaattin Köseler aday oldu ve artık Meclis üyesi listesinin neresinde olduğumu da aslında bilsem de açıklanan güncel liste Adayımız ve İlçe Başkanımız tarafından son dakikaya kadar benden gizlenerek, İlçe Seçim Kuruluna liste verilmeden 2 saat önce kontenjan Adayı olduğumu ısrarla sorarak öğrendim. Başkan Adayım Alaattin Köseler tarafından bilgim olmadan kontenjan adayı gösterildim.” dedi.

“ELİF ÇELİK KESİNLİKLE LİSTEDE OLMAYACAK”

Çelik, açıklamasına şöyle devam etti:

“Meclis üyesi listesine ise İlçe Başkanımız Mahir Taştan, “Elif Çelik kesinlikle listede olmayacaktır” şeklinde müdahalesiyle, siyaseten benim önümü kapatmıştır. Bunun gerekçesini ise tarafıma açıklama gereği bile duymamıştır. Görülen o ki İlçe Başkanımız Beykoz’da sanki seçimi kazanmak için değil de seçim sonrası parti kongresine yönelik bir Meclis Üyesi listesi hazırlamıştır.”

“ADAYIMIZ VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMAMIŞTIR”

“Belediye Başkan Adayımız da seçimi kazanma iddiasını Meclis Üyesi listesine yansıtamadığı gibi onunla yol yürüyen ve 15 yılını partisine çalışarak, emek vererek geçiren Elif Çelik’e sahip çıkamamıştır. Verdiği sözleri tutamamıştır. Süreçte de partime zarar vermemek adına konuların özüyle ilgili detayları 31 Mart’ta yapılacak seçimden sonra kamuoyu ile yeniden paylaşacağım.”

Meclis üyeliği adaylığından istifa etmesinin nedenini değinen Çelik, “Seçimi kazanmak adına gerekli iradenin ortaya konulamamış olmasıdır. Kontenjan listemizde toplumsal desteği sağlayacak güçlü adaylarımıza yer verilmemiştir. Meclis Üyesi listesinde mahallerin desteğini sağlayacak güçlü figürlere yer verilememiştir.  Ayrıca son iki ilçe kongresinde İlçe Başkanımız Mahir Taştan’a destek olmama rağmen, Meclis Üyesi listesinde yer almamam için her türlü engeli çıkaran ve birlikte yol yürüdüğüm adayımız Alaattin Köseler ile aramızda oluşan güven probleminin partimize zarar vermemesi için yerime gelecek partilimin önünü açarak Cumhuriyet Halk Partisi Kontenjan Meclis Üyesi adaylığımdan istifa ettim.” dedi.

CHP Beykoz’da sular durulmuyor!
Bizi Takip Edin