CHP Beykoz'da yeni dönem: Şevket Arıkan

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nın ertelemiş olduğu olağan kongrenin galibi Şevket Arıkan oldu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nın ertelemiş olduğu olağan kongrenin galibi belli oldu. CHP Beykoz'da yeni dönem, yeni İlçe Başkanı Şevket…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın ertelemiş olduğu olağan kongrenin galibi Şevket Arıkan oldu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın ertelemiş olduğu olağan kongrenin galibi belli oldu. CHP Beykoz’da yeni dönem, yeni İlçe Başkanı Şevket Arıkan ile başladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 21 Haziran günü yapacağı olağan üstü kurultay, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 28 Haziran günü Karya Düğün Salonu’nda tekrarlandı.

Divan başkanlığına Mehmet Durakoğlu’nun,  katip üyeliğine ise Ayşe Yıldırım ve İlhan Oğuz’un getirildiği kongre, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. 

İlçe Başkanını seçmek amacıyla bir araya gelen partililer öncelikle kongreye, ‘blok listeyle mi yoksa çarşaf listeyle mi’ gideceklerini belirledi.

Başalan: İnsanlar onun bunun listesinde şunun bunun adamı diye yargılanmasın!

CHP İlçe Başkan Adayı Sedat Başalan blok liste aleyhinde gerçekleştirdiği konuşmasında, adaylıktan çekildiği iddialarına açıklık getirdi. Başalan: “Geçen hafta başkan adaylarının yaptığı toplantıda üçe iki blok liste önerdikleri için ben seçime katılmadım. İnsanlar onun bunun listesinde şunun adamı bunun adamı diye yargılanmasın diye. Çarşaf liste olur, insanlar hür iradeleriyle yönetime talip olur ve sonucunda seçilirlerse inanıyorum ki bu arkadaşlarımız partimiz için ellerini taşın altına koymuş olacaklar ve başarılı bir yönetim olacaktır. Bundan dolayı ben çarşaf liste olmasını öneriyorum” şeklinde konuştu.

Yılmaz: Partisini satmış hainlerden bir ricam var!

Blok liste lehine konuşma yapan Hızır Yılmaz ise konuşmasının başında cumhurbaşkanlığı seçimlerine değindi. Yılmaz, adayın sağ odaklı olmasını eleştirerek; “Gönlümüz istemese de tabi ki partimizin desteklediği adaya oy vereceğiz” sözlerini kaydetti. Çarşaf listenin uygulanması doğrultusunda kongrenin tekrar ertelenebileceğine dikkat çeken Yılmaz, Sedat Başalan’ın konuşmasını eleştirerek şunları söyledi: “Biraz önce başkan adayımız ‘Herkes iradesiyle aday olsun. Onun adamı, bunun adamı olmasın’ sözünü söyledi. Hangi listede olursa olsun CHP’nin adamı olduğunu kabul etmiyorsa ne yaparsak yapalım birilerini mutlaka birilerinin adamı olarak damgalayacağız. Şu seçimde partisine ihanet etmiş,  MHP’ye gitmiş, arabasına binmiş, partisini satmış hainlerden bir ricam var: Ne olur bir defa adam olun, insan olun, CHP’nin açacağı bu beyaz sayfaya leke düşürmeyin”.

Yapılan oylama sonucunda; blok liste partililer tarafından 87 oy alırken çarşaf liste ise partililerden 96 oy alarak kabul edildi. 

Partililer; Sedat Başalan, Aydın Düzgün, Hasan Özyurt ve Şevket Arıkan arasında İlçe Başkanını belirlerken 74 yönetim kurulu üyesi adayını ise en az 14 en fazla 16 oy vererek belirledi.

Saat 17.00 olarak oy kullanım süresi olarak belirtilmesine rağmen süre 17.30’a kadar uzatıldı. Oy kullanımından sonra sayıma geçilerek listeler tek tek okundu.

Uzun süren sayımın sonucunda; Şevket Arıkan 98 oyla CHP Beykoz’un yeni İlçe Başkanı olurken onu yakından takip eden Aydın Düzgün 81 oyla İlçe Başkanlığını kaybetti. Diğer İlçe Başkan Adayları olan Hasan Özyurt 47 oy alırken Sedat Başalan ise 26 oy aldı.

Yönetim Kurulu Listesi şu şekilde;

1- Gülsüm Yılmaz

2- Temel Karadeniz

3- Şaziye Müdok

4- Metin Yangöz

5- Uğur İlikçi

6- Hikmet Karapunar

7- Hüseyin Okumuş

8- Seçil Işık

9- Mahir Taştan

10- Nilgün T. Köksal

11- K.Adnan Güner

12- Berna Berksu

13- Sibel Sarpkaya

14- Gökhan T.Vural

15- Nalan Yılmaz

16- Ayşe Çalık

CHP Beykoz'da yeni dönem: Şevket Arıkan
Bizi Takip Edin