CHP Beykoz’da yerel seçim startını verdi

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Danışma Kurulu Toplantısı ile yerel seçim startını verdi.

CHP Beykoz’da yerel seçim startını verdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, Yerel Seçim Gündemli Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya, CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve milletvekilleri, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde, Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırlanmış sinevizyon gösterisi izletildi.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mahir Taştan, Filistin topraklarında yaşanan katliamı lanetledi.

Mahir Taştan, “Çok çalışıp az kazanan, zamanında çalınan umutlarımızı kaybetmeden halkı ayağa kaldırma görevi bize düşüyor. İşi olanın derdi ayrı işsiz olanın da derdi ayrı. Pastadan payına alan mutlu bir azınlık dışında herkes yaralı. Bizler istihdam alanları yaratıp çözüm odaklı politikalarla kaderine terk edilen toplumun yarasını merhem olma derdindeyiz. Sorumlumuz darda olanı el uzatma. Bizim anlayışımızda sağ elin verdiğini sol elin görmemesidir. Bizim anlayışımız herkesin değer gördüğü adil bir yaşamdır. Halka kendi gücünü hatırlatıp neden bizimle olması gerektiğini anlatmak kırmızı çizgimiz olmalıdır.” dedi.

Cumhuriyetin 100. yılını kutlayan Taştan, “Mustafa Kemal Atatürk Atatürk’ün ‘Gençlik düşü, milletimizin egemenliğini nişanesi, güzel cumhuriyetimiz 100 yaşında. 100. yaşımız kutlu olsun. Atatürk’ün liderliğinde milletimiz eşsiz bir mücadele ile kazandığı bağımsızlığını yine eşsiz bir iradeyle millet egemenliğine emanet etmiştir. Büyük bir inançla söylüyorum ki Cumhuriyetimizin 100. yaşı gerçek vatanseverlerin, gerçek demokratların iktidarında kutlanacak. Saygıyla, özlemle anılacaktır. Demokratik, laik ve sosyal hukuk devletimizi halkın söz ve yetki sahibi olduğu halkçı bir iktidarla taçlandıracağız. Bilimin ışığında, akılcılık, ahlak ve adalet yasalarıyla ülkemizi yeniden donatacağız.” diye konuştu.

“Bugün vatanımız Orta Doğu‘daki acılarından çok daha uzaksa sebebi Mustafa Kemal Atatürk’tür.” diyen Mahir Taştan, “Biz egemenliği sarayda değil halka veren anlayışın içinden geliyoruz. Bu duyguyla ve inançla 100. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygıyla anıyorum.” dedi.

“Halkımızın derdine derman olacak Cumhuriyet Halk Partili belediyelerdir. Türkiye’de çağdaş anlamda belediyeciliği başlatan Cumhuriyet Halk Partili belediyelerdir. Belediyeciliği sadece yol yapmak, fatura kesmek ve bundan ibaret olarak gören değil önce insan diyen anlayıştır Cumhuriyet Halk Partisi belediyelerdir. CHP’li belediyelerde yaşam kalitesi ortalamaya göre daha yüksektir. Bu gençler bizim gururumuzdur. Cumhuriyet Halk Partili belediyeciliği halk belediyeciliğidir. Rant belediyeciliği değildir. Saray belediyeciliği değildir.” diyen Taştan konuşmasına şöyle devam etti:

“Beykoz halkımızın yaşam alanlarını genişletmek için çalışıyoruz. Beykoz’un mavisini, yeşili koruyup 7:24 yaşanır Beykoz kurmak için çalışacağız. Planlarımız halk için. Beykoz’u hak ettiği noktaya taşımak için. AVM’si bile olmayan istisna ve müstesna bir ilçedeyiz. Kent kültürü ve Türkiye’nin dört bir yanında gelip oluşan kültürleri Beykoz kimliği ile harmanlanan bir yerdeyiz. Beykoz’u yüksek ve alanında ustalaşmış deneyimli kişiler temsil etmeye kararlarımız var. Gençliğin yüzüne ve fikrine ihtiyacımız var. Kadınlara hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. Önde kadınlarla gençlerle beraber tecrübe sahibi emekli kadrolarla uzun bir yolculuğa çıkacağız. Bu yol Beykoz’da iktidar yolculuğudur. İlçe örgütümüz ve Belediye başkanı adayı ve ekibiyle sahada olacaktır. Beykoz’daki iktidar için bütünleşme sağlanarak ince hesaplar ve titizlikle çalışılacak. 2019’da İstanbul’u nasıl kazandıysak 2024’te tekrar İstanbul’u ve Beykoz Cumhuriyet Halk Partili belediye yapmak için çalışacağız.”

Yerel seçim startını vermek için toplandıklarını ifade eden Taştan, “Komisyonlarımız hazır. Çalışma ekiplerimiz hazır. Bütün komisyonlarımız oluşturdu. Katılmak isteyen destek olmak isteyen kim varsa kapılarımız sonuna kadar açık. Herkese sesleniyorum Cumhuriyet Halk Partisi’ni Beykoz’da iktidara taşımak için el ele, kol kola, omuz omuza çalışmaya ve birlikte mücadele etme davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP Beykoz’da yerel seçim startını verdi
Bizi Takip Edin