CHP Beykoz’dan Tokatköy açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Tokatköy’de başlatılan kentsel dönüşüm çalışması hakkında basıl bildirisi yayınladı. 

Tokatköy Mahallesi 487 Ada, 3 Parsel’de yer alan, 238 bina, 605 konut ve 57 iş yerini kapsayan ”Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında hak sahipleri tarafından boşaltılan ilk binaların yıkımı yapıldı ve proje başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışması hakkında basıl bildirisi yayınladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün basın açıklaması:

Tokatköy Mahallemiz (Beykoz) 487 Ada 3 parselde Beykoz Belediyesi ve TOKİ aracılığıyla yapılmak istenen kentsel dönüşüm İle ilgili açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. 

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı olarak dün olduğu gibi bugün de, yarın da, her zaman Beykozlunun yanında olacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.

Ancak bu açıklamayı yapmak zorunda kalmamıza vesile olan küçük, büyük, siyasi şeytan ve kurnazlar ayrı bir algı yaratmanın peşine düşseler de, Güneş balçıkla sıvanmaz..

Maalesef anlayamadılar ve de anlamayacaklar. Gerçekler her zaman ortadadır, üzerini kimse örtemez.

Bu nedenle:

Tokatköy’de yapılacak olan Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak,

Belediye başkanlığına ve halkımıza söylediğimiz istek ve arzularımız nettir.

İstediğimiz 487 Ada 3 parselde yaşayan tüm Tokatköy’lülerin ortak çıkarları doğrultusunda bir dönüşümün yapılması ve bunun yasal yazılı bir metne dönüştürülmesidir. Bu doğrultuda gerek Belediyeyle gerekse toplantı yaptığımız Tokatköy’lü vatandaşlarımızla bu düşüncelerimizi paylaştık,

Tüm istek ve çabalarımıza rağmen Tokatköy’lülerle Belediye başkanını bir masada buluşturamadık. Bu buluşmanın olmayan, kabul etmeyen tarafı Beykoz belediye yetkilileri ve de Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’dır.

Maalesef bizim iyi niyetli tüm çabalarımıza rağmen Belediye Başkanı, halkımızla beraber oturmamasından dolayı çabalarımızı sonlandırdık. Ve bundan sonra 487 Ada 3 parselde kendi anlaşarak evini boşaltan vatandaşlarımıza bir şey diyemeyiz. Ancak anlaşmayan vatandaşlarımızın zorla tahliyesinin mutlaka karşısında olacağız.

Tüm bu iyi niyetli çabalarımızı başka yönlere çekmeye çalışan kendini akıllı zanneden zavallılara cevabımız kısa ve nettir. CHP ve CHP Beykoz İlçe Başkanlığı her zaman halkımızın yanında olacaktır.”

 

CHP Beykoz’dan Tokatköy açıklaması
Bizi Takip Edin