CHP Beykoz’un yeni ilçe başkanı belli oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı 38’inci Olağan Kongresi yapıldı. Mahir Taştan ve Temel Karadeniz’in yarıştığı kongrede yeni ilçe başkanı belli oldu.

CHP Beykoz’un yeni ilçe başkanı belli oldu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 38. Beykoz İlçe Kongresi yapıldı. Temmuz ayında İlçe Başkanlığına atanan Mahir Taştan ile Meclis Üyesi Temel Karadeniz’in yarıştığı kongrede Mahir Taştan, 229 oyla seçilerek partinin yeni ilçe başkanı oldu. Temel Karadeniz ise 144 oyda kaldı.

R. Şahin Koktürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Delegeler arasında verilen önerge doğrultusunda divan başkanlığına Yücel Akdemir, divan üyeliklerine ise İsmet Konca ve Zerrin Bekar seçildi.

PROTOKOLDE ESKİ SİYASİLER YER ALDI!

Katılımın düşük olduğu kongreye CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, İl Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş, eski Milletvekili Berhan Şimşek, eski Milletvekili Bülent Tanla, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, eski ilçe başkanı Aydın Düzgün, eski Belediye Başkanı Alaattin Kösele ile siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve partililer katıldı.

MAHİR TAŞTAN: “BEYKOZ’U KAZANMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mahir Taştan, seçim sonuçlarına değinerek başladığı konuşmasında örgüt mensuplarının partiye sımsıkı sarılması gerektiğini söyledi.

Kongreden güçlenerek çıkacaklarını belirten Taştan, konuşmasını şöyle devam etti:

“Biz başarmak için, Beykoz’u CHP’li belediye başkanlığını kazanmak için yola çıkıyoruz. Bizler çağdaş siyaset anlayışıyla artık kapıları küskünlüklere kapattık, gözümüzü Beykoz’da iktidara diktik. Beykoz’da her şey çok güze olacak. Bizi başkalarının adamı olarak suçlamaya kimsenin gücü yetmez. Biz kimsenin adamı değiliz, biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.”

“BEYKOZ’DA NEDEN SEÇİM KAZANAMIYORUZ BİLİYOR MUSUNUZ?”

Taştan, “Yıllardır Beykoz’da seçim kazanamamış olmamız büyük bir yükü de beraberinde getiriyor. Biz 10 yıldır Beykoz’da neden seçim kazanamıyoruz biliyor musunuz? İlçe Başkanımız bir yandan yürüyor belediye başkan adayımız diğer yandan yürüyor. Biz ikisini birleştirip tek yoldan yürüyeceğiz. Ben CHP’yi Beykoz’da kazandıran İlçe Başkanı ve yönetimi olacağım. Başka hiçbir hedefim yok. Tüm örgütü birleştirmek için kapı kapı gezeceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız. CHP’yi Beykoz’da şahlandıracağız. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na iftiralar atarak kötülük yapmayın. Biz Ekrem Başkanı bağrımıza bastık.” dedi.

TEMEL KARADENİZ: “BEYKOZ’DA GİDİLMEYEN SOKAK, ÇALINMAYAN KAPI BIRAKMAYACAĞIZ”

İlçe Başkan adayı Temel Karadeniz de yapmış olduğu konuşmasında, “Mahalle Başkanlığında ilçe yönetimine ve meclis üyeliğine kadar farkı kademelerinde görev yapan biri olarak bugün ilçe başkanlığına aday olmak benim için onurdur. Bu adaylık sadece benim değil hepinizin mücadelesidir. Bugün Beykoz Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisine kazandırmaya temel atma günüdür. Genel seçimi kaybettik. Hepimiz üzgünüz, acımız var, gözyaşımız var. Mücadeleden bir saniye dahi vazgeçmedik. Birlikte, Beykoz’u, halkı için çalışan, halkının ihtiyaçlarına yanıt veren, halkının sesini duyan bir ilçe yapabiliriz. Temel Karadeniz’in ilçe başkanı adaylığı örgütümüzün her ferdini sahiplenen, kucaklayan birlik olma hareketidir. Biz olma hareketedir. Beykoz’un gidilmeyen sokağı, çalınmayan kapısı bırakmayacağız! Beykoz’umuzu Cumhuriyet Halk Partisi belediyesiyle taçlandırmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz’da iktidar olacak.” ifadelerini kullandı.

KAZANAN MAHİR TAŞTAN OLDU

Katılımcıların konuşmalarının ardından, çalışma ve faaliyet raporlarının okunup ibra edilmesi sonrası seçim kurulu gözetimindeki oy verme işlemi başladı. CHP Beykoz’da kayıtlı 400 delegeden 375 delege kongreye katıldı. Kongrede 229 oy alan Mahir Taştan yeni başkan seçildi. Temel Karadeniz ise 144 oyda kaldı. Taştan seçim sonrası katılımcılara ve destek veren delegelere teşekkür etti.

MAHİR TAŞTAN BAŞKANLIĞINDAKİ ASİL YÖNETİM KURULU LİSTESİ;

Coşkun Atalar

Doğan Bingöl

İbrahim Bülbül

Yusuf Çavdar

Abdullah Gülerel

Ercan Karadeniz

Gülcan Karadağ

Cengiz Koçak

Fuat Öztürk

Ramazan Sucuoğlu

Kemal Şenel

Erdal Tascı

Yakup Tuncer

Tuğçe Uraler

Aynur Yavaş

Semih Yıldız

YEDEK YÖNETIM KURULU

Halil Yaydan

Gökhan Gürgan

Serkan Basgül

Tunç Yılmaz

Burak Korkmaz

Çağrı Aksoy

Erol Biçer

Kenan Kıyan

Yasın Yıldız

Sevda Kaya

Deniz Akbaş

Ufuk Okutan

Pınar Aktaş

Sinem Sayın

Nazmi Birinci

Aşkın Şenoğlu

İL DELEGELERİ

Yücel Akdemir

Hakan Bekar

Uğur Gökdemir

Veli Gümüş

Kenan Öner

Kenan Özdemir

Meriç Pekkip

Özcan Polat

Coşkun Tosun

Fevzi Ünal

CHP Beykoz’un yeni ilçe başkanı belli oldu!
Bizi Takip Edin