CHP Cumhuriyet Bayramı'nı fener alayı ile kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı düzenledikleri fener alayı yürüyüşü ile kutladı.

Muhtar Yüksel Kılıç yönetiminde Akbaba Köyü’nde başlayan geleneksel Cumhuriyet Bayramı kutlaması sonrası konvoy halinde Yalıköy’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı düzenledikleri fener alayı yürüyüşü ile kutladı.

Muhtar Yüksel Kılıç yönetiminde Akbaba Köyü’nde başlayan geleneksel Cumhuriyet Bayramı kutlaması sonrası konvoy halinde Yalıköy’e gelen köylüler, ayrı bir grup olarak bir meşale alayı oluşturmuş bulunan CHP grubu ile aynı yerde toplandı.

Yalıköy Pazar Yeri’nden CHP Örgütünün katılımı ile başlayan meşale yürüyüşü Beykoz şehitlik alanına kadar devam ederek son buldu. Fener Alayı’nda İlçe yöneticilerinin yanı sıra belediye başkan aday adayları, dernek başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar yer aldı.

Örgüt üyelerinden oluşturulan bando takımı, dev Türk bayrağı ve fenerler yürüyüş boyunca renkli görüntülerin oluşmasına neden olurken 29 Ekim Cumhuriyet Bayrımı festival havasına büründü.

Yol boyunca gerek balkonlardan vatandaşların ve esnafın ilgisi büyük olurken, kendilerine kornaları ile eşlik eden araçların geçişine engel olmamaya özen gösteren fener alayı, varış noktası olan Beykoz şehitlik alanına vardığında ise, saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un 29 Ekim Cumhuriyet Fener Alayı sonrası yapmış oluğu konuşma şu şekilde;

Dününü bilmeyen, yarınını göremez, bugününü anlayamaz. Bu karanlık günleri güneşe çevirmek yalnızca sizlerin elinde. Gözlerinizdeki ışık, Türkiye’nin karamsarlığa düşen yüreklerine aydınlık getirecektir.

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine ve Halkına bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk önderliğinde kazanılan Ulusal Bağımsızlık Savaşımızın ardından, Osmanlı İmparatorluğunun enkazı üzerine inşa edilen laik ve demokratik Cumhuriyetimiz, hepimizin varoluş kaynağını oluşturmaktadır.

Bugün bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet gibi hiçbir ayrım gözetmeksizin tasayı ve sevinci paylaşabiliyor, Türk Ulusu olarak çağdaş uygarlık yolunda omuz omuza ve kol kola yürüyebiliyorsak, tüm bunları Laik ve Demokratik Cumhuriyet’imize borçluyuz. Ulusumuz Cumhuriyetle birlikte, ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiştir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk: “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz” diyerek en görkemli eseri olan Laik ve Demokratik Cumhuriyeti,  genç kuşaklara emanet etmiştir. Bugün hepimize düşen ortak görev ve sorumluluk, 90 yıllık Cumhuriyetimizin başarılarına yenilerini eklemek, Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında Cumhuriyetimizi daha da yüceltecek atılımları yaşama geçirmek olmalıdır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, bize bırakmış olduğu iki mirastan biri, Cumhuriyet diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir.

Cumhuriyet ilelebed Payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.

Etkinlik müzik ve havai fişek gösterileri ile son buldu

CHP Cumhuriyet Bayramı'nı fener alayı ile kutladı
Bizi Takip Edin