CHP Gençlik Kolları'nın yeni başkanı: Ege Ercan

Tüzük gereği Gençlik Kolları Kongresi’ni gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün yeni Gençlik Kolları Başkanı: Ege Ercan

Ege Ercan, Hızır Yılmaz’ın İlçe Başkanlığı’na seçilmesinin ardından tüzük gereği ayrı bir kongre ile…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüzük gereği Gençlik Kolları Kongresi’ni gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün yeni Gençlik Kolları Başkanı: Ege Ercan

Ege Ercan, Hızır Yılmaz’ın İlçe Başkanlığı’na seçilmesinin ardından tüzük gereği ayrı bir kongre ile yeni yönetimini seçen CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları’nın yeni başkanı oldu. 

Divan Başkanı İsmet Konca

İsmet Konca’nın Kongre Divan Başkanı olarak görev yaptığı seçimde, Divan Başkan yardımcılığını Osman Özgül, Divan kâtipliklerini ise Erkan Ketenci ve Beyza Yavuz yaptılar.

İki aday yarıştı

Abdullah Yakup Çelik ve Ege Ercan’a ait iki listenin yarıştığı Gençlik Kolları kongresinde CHP’li 508 genç üyenin 162’si oy kullandı. Bu oylardan 87’sini Ege Ercan, 73’ünü ise Abdullah Yakup Çelik aldı; 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Ege Ercan, adaylık açıklaması sırasında şu konuşmayı yapmıştı:

Değerli kardeşlerim,

Adım Ege ERCAN. 1985 Beykoz doğumluyum. Aslen İzmirliyim. Evliyim. Reklam şirketinde çalışmaktayım.

Siyasi yaşamına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde başlamış bir genç kardeşinizim. Gençlik kollarında sırası ile Kavacık Mahalle temsilciliği, yönetim kurulu üyeliği, saymanlık, ve sekreterlik yaptım. Görevim sürecinde kimseyi ötekileştirmedim ve her zaman ‘’biz’’ olmanın, bir bütün olmanın mücadelesini verdim. Ve her zamanda bunun mücadelesini vereceğim.

Tüm gençlerimizi güçlü bir gençlik yapılanmasına, başta Beykoz da olmak üzere, AK Parti iktidarını devirmeye ve aydınlık Türkiye’nin yolunu daha da aydınlatmaya çağırıyorum.

Artık bir olmanın vakti gelmiştir. Artık bir bütün olmak için mücadele etmeliyiz.  

Sevgili kardeşlerim,

Yetki istiyorum sizlerden…

Beykozlu’nun bir dönem daha AK Parti karanlığına gömülmesine izin vermeyeceğiz.

Dik duruşumuzla, kimseye boyun eğmeden, dürüst siyaset yapacağız.

Kapı kulları değil, Cumhuriyet Halk Partisinin özüne yakışan, kanunlara saygılı, kimsenin adamı olmadan, Atatürk ilke ve inkılaplarına sımsıkı bağlı bir yönetim olacağız.

Gençlerin hakkını savunan, çalışkan, aldığımız görevi layık’ı ile yapan gençlik kolları yönetimi olacağız.

Önce Beykoz’un akabinde İstanbul’un en iyi gençlik kollarını oluşturmak için, parmakla gösterilen, örgütlü gençlik kollarını oluşturmak için bu göreve talip oldum.

Bu uğurda gereken fedakârlığı yapmaya hazır olduğumuzu da ayrıca belirtmek isterim.

Ancak az öncede belirttiğim gibi, biz vatansever, tam bağımsız Türkiye’yi savunan, antiemperyalist gençler olarak bir bütün olarak çalışırsak başarabiliriz. Örgütlü bir çalışmayla başarabiliriz. Daha profesyonel ve teknik çalışarak başarabiliriz.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki, gençlik, gelecektir. Yerel iktidarı gençler kuracaktır.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ışığında, partimizi yerel iktidara taşıyacak Gençlik kolları Yönetimi oluşturmak için adayım. Ve bunun için örgütümden, siz değerli genç arkadaşlarımdan yetki istiyorum. Yapılacak olan kongre’de kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.

Adaylığımın öncelikle Beykoz ve ardından tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

CHP Gençlik Kolları yeni Yönetim Kurulu:

Yönetim Kurulu (ASİL):

Ege Ercan

Servet Çiftçi

Erdal Ttaşçı

Berna Dilek Berksu

Ferhat Bak

Muharrem Çelik

Melisa Kutluğ

Ozan Yılmaz

Can Yolcu

Sercan İlbantekin

Sercay Aksoy

Dilek Karahasanoğlu

Ayşegül Has

Seçil Demirel

Mustafa Orkun Özgül

İL DELEGELERİ:

Ege Ercan

Can Yolcu

Onur Atalay

Murat Metin Yıldız

Servet Çiftçi

Haber: Arzu Başlantı

CHP Gençlik Kolları'nın yeni başkanı: Ege Ercan
Bizi Takip Edin