CHP heyeti Beykoz’da yeni projeleri açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından birlik ve beraberlik ayı Ramazan nedeniyle düzenlenen iftar yemeği CHP Genel Başkan Yardımcıları Yüksel Taşkın ve Onursal Adıgüzel’in katılımıyla gerçekleşt
  • 14.04.2022 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından birlik ve beraberlik ayı Ramazan nedeniyle düzenlenen iftar yemeği, CHP Genel Başkan Yardımcıları Yüksel Taşkın ve Onursal Adıgüzel’in katılımıyla gerçekleşti. 

galeri ischp heyeti beykoz da yeni projeleri acikladi 2971

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Yüksel Taşkın ve Onursal Adıgüzel, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen program kapsamında muhtarlar ile iftar sofrasında bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine, CHP Genel Başkan Yardımcıları Yüksel Taşkın ve Onursal Adıgüzel’in yanı sıra, CHP PM Üyesi Av. Sevgi Kılıç, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Gülten Demirbaş, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile ilçe başkan yardımcıları, kadın kolları ve gençlik kolları temsilcileri, meclis üyeleri, partililer ve mahalle muhtarları katıldı.

galeri ischp heyeti beykoz da yeni projeleri acikladi 4619

Ezanın okunmasıyla birlikte oruçların açılmasının ardından davetlilere hitap eden İlçe Başkanı Aydın Düzgün, katılan herkese teşekkürlerini sundu.

“EKREM BAŞKANIN MUHTARLA BİR ŞEY YAPTIĞINI GÖRMEDİK”

İlçenin sorunlarını aktarmak için söz alan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, imar, tapu ve yurt sorununa değindi.

Altun, “Ekrem Başkanımız seçimlerden önce bizlere, ‘muhtarsız hiçbir şey yapmayacağım’ dedi ama maalesef muhtarla oturup bir şey yaptığını görmedik. Kavacık’ta bir yol çalışması yapıldı. Kimseye sorulmadı, trafik keşmekeş. Bakım evi, spor alanları ve kreş ihtiyaçlarımız da var. Büyükşehirden, muhtarların sekretarya sorununun çözülmesini istiyoruz. Ekrem Başkan ile de birebir toplantı yapıp kendi sorunlarımızı izah etmeye çalışalım. Sadece muhtarlar gününde muhtarların anılmasını istemiyoruz. Biz maalesef birçok kurumda, siyasilerde dolgu malzemesiyiz. Bütün siyasi partiler bize değer veriyormuş gibi yapıyorsunuz ama icraata geldiğimizde yetkimiz yok.” dedi.

galeri ischp heyeti beykoz da yeni projeleri acikladi 4094

ÇUBUKLU MAHALLESİ’NDEKİ MİRASÇILAR SORUNU

Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu da geçmişe ait Osmanlı arşivlerinin açılmasından dolayı Çubuklu Mahallesi’nde mirasçının mirasçısı olarak bahsettiği Sait Mehmet Yazıcı Paşa’nın torunları tarafından çok büyük bir parsel için dava açıldığını aktardı. Kolcu, bu parselin bir ucunun Soğuksu bir ucunun ise Yenimahalle’ye kadar olduğunu belirtti.

Konuşmaların devamında, diğer mahalle muhtarları bölgelerine ait sorunlarını anlatarak çözüm önerilerinde bulundu.

“ÇAVUŞBAŞI’NDA YIKIMI ENGELLEDİK”

CHP PM Üyesi Av. Sevgi Kılıç, yaşadığı mahalle olan Çavuşbaşı’ndaki sorunlara yönelik konuşarak, “Çavuşbaşı’nda yolun bir caddesi Mutlak Koruma, bir caddesi ise Kontrollü Kullanım alanına alınmış. İBB’ye geldiğimizden beri bu süreci takip ediyoruz. Bir ara yıkım söylentileri dolaştı ve yıkıma engel olduk. Yeni bir Havza Koruma planı yapılması çok uzun sürer. Büyük ihtimalle Haziran ayında toplantı gerçekleşecek. Dere ıslahları ile ilgili de bilgilendirme yapılacak.” dedi.

galeri ischp heyeti beykoz da yeni projeleri acikladi 7380

YENİMAHALLE VE BEYKOZ MERKEZ’E KREŞ MÜJDESİ

Yenimahalle ve Beykoz Merkez Mahallesi’ne yapılacak olan kreşlerin temel atım aşamasına geldiğini belirten Kılıç, “İki tane kreşimizin temel atma töreni 1-2 ay içerisinde gerçekleşecek. Yurt sorunun da farkındayız. Beykoz’un imar ve iskân sorunundan dolayı mekân, bina bulmakta zorlanıyoruz. Bize derseniz ki, ‘şu mahalle şu bina yurt yapımına, İSMEK yapımına uygundur’ sözümüz söz. Biz hemen İBB’yi faaliyete geçireceğiz.” diye konuştu.

“SİZLERE TEŞVİK EDİCİ OLMAK İÇİN KARARLIYIM”

40 yıllık bir Beykozlu olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, “Beykoz Merkez Mahallesi’nde yaşıyorum. Dolayısıyla mahalli meselelere bundan sonra çok daha ilgi göstermek konusunda hiçbir mazeretim yok. Muhtarlar İşleri Daire Başkanlığı’na getirilen Yavuz Saltık, İBB ile ilgili meselelerde çok kilit bir arkadaş. Benim de üzerinde ufacık bir hatırım olduğu için sizler için biraz daha teşvik edici olmak için kararlıyım. Şunu da açık ve dürüstçe söyleyeyim. Bize iletilen her sorunu hallederiz, çözeriz diye konuşuyorsak bize güvenmeyin. Bu tarz siyaset doğru değil. Ama elimizden geleni yapacağımıza inanın.” dedi. 

galeri ischp heyeti beykoz da yeni projeleri acikladi 9797

“BEYKOZ’UN MİLLETVEKİLİYİM”

Beykoz’da ön seçimde birinci çıkan Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, “30’lu yaşlarıma yeni girerken milletvekili olma şansını yakaladım. O zaman da Beykoz’dan bir gazeteci bize ,’Beykoz’un hiç milletvekili yok’ demişti. Ben Beykoz’un milletvekiliyim demiştim. Sözümün de arkasındayım hala.” ifadelerini kullandı. 

“KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTARLARA SELAMI VAR”

Adıgüzel, “Ne iş yapıyorsak ortak akılla yapmamız gerekiyor. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun sizlere sevgileri, selamları var. Beykoz’da muhtar arkadaşlarımızla buluşacağız dedim. Çok önemsediği bir konu muhtarların sorunları. Bizim 10 maddelik bir bildirimiz var. Bunu iktidara kabul ettiremedik. Çünkü muhalefetten geliyorsa ‘hayır’ diyelim var. Halk ne zaman sıkışsa sizlere geliyor ama sizlerin yetki konusunda ciddi sıkıntıları var.” dedi.

galeri ischp heyeti beykoz da yeni projeleri acikladi 3212

“VERGİLERİ İADE ETTİRDİK”

Adıgüzel, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerlere değinerek, “İlk milletvekili olduğumda, köyleri geziyoruz. Beykoz Belediyesi, köyden mahalleye geçmekle birlikte vergiden muaf olması gereken yerlere uymamıştı. Çıktım meclis kürsüsünden ‘Beykoz’un hakkını size yedirmem’ dedim. Allah rahmet eylesin Yücel Çelikbilek, ‘sen kimsin? Beykoz’u ne bilirsin’ dedi. Ben Beykoz’u Göllü’den Tokatköy’e kadar bilirim. Ve bütün o vatandaşlarımızdan haksız yere alınan vergileri iade ettirdik.” diye söyledi. 

Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, 10 maddelik bildiriye göre Muhtarlar Birliği kurularak, muhtarlara gerçek bir statü kazandıracaklarını, mecliste oy haklarının ve yerel yönetimler üzerinden muhtarların da bir bütçesi olacağını aktardı.

ÇUBUKLU’DAKİ GAZ DEPOLARI KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK

Çubuklu’daki gaz depolarında kütüphane ve kültür merkezi olacak şekilde çalışmaların başladığı açıklayan Adıgüzel, spor salonun da yapılma ihtimalinin olduğun belirterek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile hızlıca iletişim kurulacağını söyledi.

galeri ischp heyeti beykoz da yeni projeleri acikladi 5128

Konuşmalarının ardından, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Genel Başkan Yardımcılarından, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun muhtarla birlikte özel bir toplantı yapma sözünü aldı.

Program, sohbet eşliğinde çekilen hatıra fotoğraflarından ardından son buldu.

İlgili Haberler