CHP İstanbul il yönetiminde Beykoz'dan üç isim

CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına Canan Kaftancıoğlu seçildi. Tek adaylı kongrede listeye Beykoz’dan da üç isim girdi.
  • 2.10.2020 00:00:00

CHP İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi dün yapıldı. Kongre, CHP il yönetiminin rezervasyon yapmadan Haliç Kongre Merkezi’ni adres olarak belirlediği ancak salonların dolu olduğunun anlaşılması üzerine etkinlik alanına kurulan çadırlarda gerçekleşti.

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yeniden tek aday olduğu kongrede 677 delegenim 571’i oy kullandı. Oy kullanan delegelerin 510’ununun oyu geçerli oy sayılırken 61’i geçersiz oy sayıldı. Canan Kaftancıoğlu 444 oy alarak yeniden CHP İstanbul il başkanı seçildi.

Listeye Beykoz’dan üç isim

Kongrede yönetim kurulu, disiplin kurulu ve kurultay delegeleri de belirlendi. Canan Kaftancıoğlu’nun 40 kişilik asil Yönetim Kurulu listesinde CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı olan ve kongrede 38 oy alan Gülten Demirbaş ile Beykoz'da uzun süre DİSK Genel İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanlığı görevini yürüten Nevzat Karataş yer aldı. Ayrıca Beykoz Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernek Başkanı Esengül Yılmaz Özcan da 5'inci sıradan yedek yönetim kurulu üyesi seçildi.  

İlgili Haberler