CHP, MHP ve SP teşkilatları ile bayramlaştı

Kurban Bayramı dolayısıyla teşkilatları ile biraya gelen siyasi partilerin Beykoz İlçe teşkilatları, hem Bayram kutladılar, hem de gündeme ilişkin mesajlar verdiler

Kurban Bayramı dolayısıyla üyeleri ile biraya gelen siyasi partilerin Beykoz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı dolayısıyla teşkilatları ile biraya gelen siyasi partilerin Beykoz İlçe teşkilatları, hem Bayram kutladılar, hem de gündeme ilişkin mesajlar verdiler

Kurban Bayramı dolayısıyla üyeleri ile biraya gelen siyasi partilerin Beykoz İlçe teşkilatları, hem bayram kutladılar, hem de gündeme ilişkin mesajlar verdiler. CHP ve MHP, üyeleri ile bayramın ikinci gününde bayramlaşırken; SP bayramlaşmasını üçüncü günde gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Ne mutlu bize ki, iki tane Mustafa’mız var!

CHP Beykoz İlçe örgütünün Kavacık’taki merkez binasında bir araya gelen partililer, İlçe Başkanı Hızır Yılmaz tarafından birlik ve beraberlik içerisinde örgüt çatısı altında faaliyette bulunmaya davet edildi.

Hızır Yılmaz, konuşmasının başında partililerin Kurban Bayramı’nı kutladı ve hep bir arada olmaları dolayısıyla duyduğu mutluluğu ifade ederek; “ Bayramlar küslüklerin, kırgınlıkların unutulduğu çok anlamlı günlerdir. CHP’liler olarak, bu duyguyu bundan sonra daha diri yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.

İki tane Mustafa’mız var!

Konuşmalarında zaman zaman; “ Ne mutlu bize ki, iki tane Mustafa’mız var” dediği için,     “ Birilerinin bundan alındığını” kaydeden İlçe Başkanı Yılmaz, şunları söyledi: “ Ben, yine söylüyorum: Ne mutlu bize iki tane Mustafa’mız var. Biri, sonsuz dinin peygamberi Hz. Muhammed Mustafa; diğeri ise, bu sonsuz din bu topraklarda doya doya, özgürce yaşansın diye Kurtuluş Savaşı veren Mustafa Kemal Atatürk’ümüz.”

Siz, Hazreti Muhammed’in dininden de rahatsız oluyorsunuz!

Hazreti Muhammed’i tanımayanlar ve Mustafa Kemal’i bilmeyenler tarafından, bu iki ismi bir arada kullanıyor olması dolayısıyla, “ İkisini eşit gösterdiği” gerekçesi ile eleştirildiği hatırlatmasında bulunan Hızır Yılmaz,  bu eleştiriyi yapanlara şu şekilde seslendi: “ Dün bu topraklarda kurbanımızı özgürce kesebildiysek ve bugün bayramlaşma yapabiliyorsak, dönün geriye; Mustafa Kemal kimdir diye bir daha düşünün! Mustafa Kemal sizleri rahatsız etmesin! Korkarım ki siz Hazreti Muhammed’in dininden de rahatsız oluyorsunuz! Ben onlara ‘Muaviye Müslümanı’ diyorum. Onları kardeşi bölen, ayrıştıran, başkalaştıran anlayışın temsilcileri olarak görüyorum.”

Gelin, düşmanı çatlatalım!

Yılmaz, konuşmasının devamında, partililere hitaben şöyle dedi: “ CHP’lilerin evi, ilçe binalarıdır. Gelin, düşmanı çatlatalım; dostu sevindirelim! Evimizin burası olduğunu unutmadan, hep beraber iktidar yürüyüşümüze buradan başlayalım! Önümüzde iktidarın bir provası olacak: Yerel seçimler olacak. Çok adaydan hiçbir şey çıkmaz. Niyetli olanlar, çıksınlar gelsinler; kol kola Beykoz’u adım adım, karış karış hep beraber dolaşalım. Ben İlçe Başkanı olarak hepiniz ile her yere gitmeye hazırım. Yarışalım ama asıl AK Parti faşizmi ile yarışalım.”

Başbakan, haddini bil!

Beykoz İlçe örgütü olarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Kadıköy’de olacaklarını kaydeden Hızır Yılmaz, AK Parti’nin Ankara’da Birinci Meclis önünde yapılacak olan yürüyüşe izin vermediğini hatırlatarak; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi: “ Senden izin isteyen kim sayın Başbakan? CHP’liler, Atatürk’ün anıtına çiçek koymak için senden mi izin alacak Başbakan? Haddini bil! Kimin temsilcisisin sen? Mustafa Kemal’i sen biber gazı ile mi beynimizden kazıyacaksın? Hepimizi o gün tutuklayıp Silivri’ye gönderseniz dahi, CHP’nin üyeleri bu bedeli ödemeye hazır. Senin yüreğin varsa, gel; hepimizi al.”

İlk sınav günümüz, 29 Ekim’de Belediye’nin önünde olacak!

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, konuşmasını; “ Zafere hep beraber yürümek için önce 29 Ekim’de Atatürk evlatlarının ne olduğunu mutlaka göstereceğiz. Bizim ilk sınav günümüz 29 Ekim’de Beykoz Belediyesi’nin önünde olacak” şeklinde sonlandırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

Ali Emanet: Yetkililerin vatandaşları yönlendirmesi lâzım

Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz İlçe teşkilatı ise Başkan Ali Emanet ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde, üyelerini ve misafirlerini Kavacık’taki merkez binasında kabul ederek, bayramlaşmasını gerçekleştirdi.

Kabülde, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet’in eşi Elif Belkıs Emanet Hanım da hazır bulundu.

Su baskını yaşayan köylere gittiler

Bayramlaşma öncesinde, görev taksimi yapmak suretiyle Beykoz’un son sağanakta hasar gören köylerine giden ve buralardan bilgi toplayarak, durum değerlendirmesinde bulunan MHP heyeti,  bu tespitlerin bir değerlendirmesini yaptı. Başkan Ali Emanet, bu kapsamda Örnekköy’e gitti.   

Ali Emanet, Beykozluların her iki bayramını da kutladı

MHP İlçe Başkanı, bayram konuşmasında, öncelikle Beykoz halkının Kurban Bayramı ile bunun hemen akabinde kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Bayramların dini ve milli olmak üzere ikiye ayrıldığını ifade eden Emanet;   “ Biz bunların hepsini içtenlik ile kutluyoruz. Bunların hepsinin değeri birbirinden farklıdır. Bayramların gelmesini dört gözle bekliyoruz. Milli birlik ve bütünlüğümüzün perçinlendiği bu özel günlerin bizim için anlamı çok büyüktür” dedi.

Halk, MHP’yi yanında görmekten dolayı mutlu

Konuşmasının devamında, yaptıkları ziyaretlerde halkın MHP’yi yanında görmekten duyduğu memnuniyeti sıkça dile getirdiğini ifade eden İlçe Başkanı Ali Emanet, “ Bu da bizi memnun etmektedir” açıklamasında bulundu.

Sel felâketi değerlendirmesi

Ali Emanet, Beykoz Güncel Haber’in, yağmur dolayısıyla zarara uğrayan Beykoz köyleri ile ilgili sorusunu ise şu şekilde yanıtladı: “ Beykoz’umuz İstanbul’un diğer ilçelerinden farklı; yeşilin bol olması münasebetiyle, İstanbul’un güneyinde bulunan ilçelerden daha fazla yağış alıyor. Bu da zararlara yol açıyor. Seralar ve alçak yerlerdeki konutların zarar gördüğü tespitini yaptık. Yapılaşma yapılırken, etkili ve yetkililerin bu gibi yerlerdeki yapılaşmalarda belli bir plan proje dahilinde vatandaşı yönlendirmesi lâzım. Vatandaşımızın da gelişigüzel yerlere inşaat, sera, hayvan barınağı gibi inşaatları yapmamasında fayda görüyoruz. Çünkü bu, göz göre göre zarara, ziyana yol açmaktadır. İnşallah bundan sonra bu tür doğal afetler olmaz. Zarar gören vatandaşlarımıza da geçmiş olsun!”

Saadet Partisi (SP)

Burhan Öz: Buruk bayram

Burhan Öz başkanlığında, parti içi bayramlaşmalarını gerçekleştiren SP’liler ise, Kavacık’ta bulunan ilçe binasında bir araya geldiler.  

Bayram tebriği programı; Tanıtma Birim Başkanı Muhammet Kalaycı’nın açılış konuşması ile başladı. Kamil Minga’nın Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ise SP İlçe Başkanı Burhan Öz söz alarak, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi.

Öz, yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı’nda esas olanın “Takva” olduğuna işaret ederek,  “Bir insanın en güzel özelliği, takvasıdır. Ne zenginliği, ne lüks binaları hiçbir şey o kadar mükemmel değildir” dedi.

Yeryüzündeki bu fitneyi Milli Görüşçüler durduracak

Sözlerinin devamında; “ İslam coğrafyasında bu kadar kan dökülürken, bizler mutlu olacak değiliz” diyen SP İlçe Başkanı, “ Komşumuz açken, biz tok yatamayız” açıklamasında bulundu ve “ Bu nedenden dolayı da Milli Görüş olarak kendilerine çok iş düştüğünü” ifade etti. Öz; “ Yeryüzündeki bu fesat, fitne ve ifsatı ancak ve ancak Milli Görüşçüler durduracaktır” diyerek, üyelerini bu davaya sahip çıkmaya ve diğer insanları Milli Görüş’e davet etmeye çağırdı.

Yeniden yaşanabilir bir Türkiye kuracağız!

Milli Görüş iktidarında “ Adil bir düzeni, yeniden yaşanabilir bir Türkiye’yi, yeniden büyük Türkiye’yi ve yeni bir dünya düzenini kuracaklarını” ifade eden İlçe Başkanı, partililere; “ İşinizi zor zannetmeyin!” şeklinde seslendi.

En büyük hedef: İslam Birliği

SP olarak, “ Yeni bir dönem; ikinci 40 yıl” söylemi ile “ En büyük hedef olarak, İslam Birliği’ni kuracaklarını” belirten Burhan Öz, bunun için tüm teşkilat mensuplarını çalışmaya davet etti. Burhan Öz; “ Evinde yatmayan kardeşim, yatan kardeşten ahirette hakkını alacak” dedi.

İlçe Başkanı, konuşmasını; “ Bayramların bayram gibi olduğu günlerin çok çabuk gelmesi için, çok acele etmeliyiz. Hepimiz bir akıl gibi, hepimiz bir yumruk gibi hareket etmeliyiz” sözleri ile sonlandırdı.

Şahin Soylu: Acınacak halimiz var

Öz’ün ardından söz alan Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi Şahin Soylu ise, Türkiye şu anda Kurban Bayramı’nın üçüncü gününü idrak ederken, bazı İslam Ülkeleri’nin bayramın ikinci gününü, bazılarının ise birinci gününü kutladıkları hatırlatmasında bulundu. Soylu; “ İşte, İslâm âlemi bu kadar sahipsiz, perişan, kimsesiz; uluslar arası güçler ile işbirliği yapabiliyoruz ama sıradan bir takvimde bile işbirliği yapamıyoruz. Bu kadar acınacak halimiz var” eleştirisini yaptı.

Türkiye öncülük ediyor gibi görünerek, kavgalara vesile oluyor

Konuşmasının devamında, Türkiye’nin İslâm âlemine öncü olmaya gayret etmediğini belirten İl Yönetim Kurulu üyesi; “ Gayret etmiyoruz ya da ediyor gibi görünüyoruz ve kavga olmayan ülkelerde kavga meydana getirmeye vesile oluyoruz” dedi.

29 Ekim bile kavga vesilesi yapılıyor

Bazı kişilerin Türkiye’de kavga çıkarmaya vesileler aradıklarını kaydeden Şahin Soylu; “ Ülkemizde iki partili bir sisteme geçişin alt yapısı hazırlanmaya çalışılıyor” eleştirisinde bulundu. “Biz, Türkiye’de 29 Ekim’i bile kavga meselesi yapıyoruz” diyen Soylu, şunları söyledi: “ 29 Ekim, bu milletin en zor zamanında ayağa kalktığı, imkânsızlıklar içinde kurduğu bir cumhuriyetin yıldönümüdür. Biz bunu bile siyasi çıkarımız için; Türkiye’de iki kutuplu bir sisteme geçmek siyasetini gütmek için kavga sebebi yapıyoruz. Devletin valisini ile kullanıyoruz bunun için; hiç gözünün yaşına bakmıyoruz. Çünkü biz yüzdelerce oy almışız, almaya da devam etmeliyiz. Yüzde on elektriğe zam yapmışsız, İGDAŞ’a zam yapmışız, akaryakıta zam yapmışız. Akaryakıt ücretinde dünyayı geçmişiz ancak millet bunu tartışmıyor! Millet, AK parti ile CHP arasındaki kavganın doğuracağı sorunları konuşuyor.”

Horoz dövüşü yeniden başladı!

70’li yıllarda DYP, Adalet Partisi ve CHP arasında yaşanan ‘ Horoz dövüşlerinin’ günümüzde yeniden başladığını ifade eden İl Yönetim Kurulu üyesi, “ Tayyip Bey, Kılıçdaroğlu ile kavga ediyor; Kılıçdaroğlu Tayyip Bey ile kavga ediyor. Türkiye’de başka parti yokmuş izlenimi verilmeye gayret ediliyor. Bu, bilerek yapılıyor ve halk da oraya doğru sürükleniyor” dedi.

SP ve CHP

“SP’ye oy verirsen CHP kazanır; CHP’ye oy erirsen, SP iktidara gelir” sözleri ile iki kutuplu bir toplum yaratılmaya çalışıldığını kaydeden İl Yönetim Kurulu üyesi, “ İnsanların bu oyuna gelmemesi lâzım” uyarısını yaptı.

Dua okundu

Soylu’nın konuşmasının ardından Ahmet Alay tarafından okunan duaya hep birlikte “Amin” diyen partililer, ilçe binasının dışında geleneksel bayramlaşma törenini gerçekleştirerek, yerel basının objektiflerine poz verdiler.

Not: CHP bayramlaşmasındaki fotolar için Fırat Aydoğar’a teşekkür ederiz!

Haber: Arzu Başlantı

CHP, MHP ve SP teşkilatları ile bayramlaştı
Bizi Takip Edin