CHP’de Beykoz mevzusu kızışıyor!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün görevden alınmasının yankıları sürüyor. CHP'li Onursal Adıgüzel, katıldığı programda, “Canan Kaftancıoğlu, kendini desteklemediği için Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ü görevden aldırdı.” dedi.
  • 9.08.2023 20:57:20

Canan Kaftancıoğlu’nun girişimiyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlığı nedeniyle CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Genel Merkez kararıyla görevden alınmıştı. CHP Beykoz'un karışıklığı kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor.

CHP'li Onursal Adıgüzel ise bugün katıldığı programda Aydın Düzgün ve Canan Kaftancığlu konusunda yaptığı açıklamalar dikkat çekti.

“YANINDA DURMUYOR, GÖREVDEN ALINMASINI İSTİYOR”

Onursal Adıgüzel, “Canan Kaftancıoğlu, Beykoz İlçe Başkanını görevden aldı. Alamadı hatta sonuca ulaştıramadı. Sonra Genel Merkez tekrar almak zorunda kaldı. Çünkü yönetiminde yeterli sayıyı bulamadı. Bundan 3-4 ay önce Canan Hanım gelip bana rica etmişti, ‘Onursal, Beykoz İlçe Başkanını görevden alma durumu olabilir. Genel Başkanımızla konuşur musun? Ben onu görevden almak istemiyorum’ diye. Bir senelik mevzu. Bir senede ne değişmiş olabilir? Beykoz İlçe Başkanının pozisyonu değişmiş olabilir. Başka hiçbir şey değil. Kişinin pozisyonudur bunu değiştiren. Daha önce Canan Hanım’ın yanında duruyormuş demek ki şimdi yanında durmuyor. Görevden alınmasını istiyor.” dedi.

KAFTANCIOĞLU YETERLİ ÇOĞUNLUĞU YAKALAYAMAMIŞTI

Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ü görevden alınması yönünde teklifini İl yönetimine sunmuştu.

Oylamada 3/2 çoğunluk sağlanamadığından dolayı Kaftancıoğlu, Aydın Düzgün’ü görevden alamamıştı.

KARAR GENEL MERKEZ’E KALDI

Daha sonra CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kararıyla Aydın Düzgün görevden alınarak yerine Mahir Taştan atandı.

KAFTANCIOĞLU İNKÂR ETMİŞTİ

Haftalarca kamuoyunu meşgul eden bu konu sonrası geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir programda konuşan Canan Kaftancıoğlu, Aydın Düzgün’ü başka bir konudan dolayı daha önce görevden almaya kalkıştığını söylemiş, “Onursal Adıgüzel devreye girip Genel Başkana gitmiş. Kemal Bey beni aradı. ‘Alma.’ dedi. ‘Siz öyle diyorsanız almam.’ dedim. Almadım. Görevden almamın Ekrem Başkan’la yakın olması ile alakası yok.” diyerek inkâr etmişti.

CHP KENDİ İÇERİSİNDE ÇELİŞİYOR

Canan Kaftacığlu’nun anlattıkları ile bugün televizyon programında konuşan Onursal Adıgüzel’in anlattıklarının çelişmesi de dikkatleri çekti.

 

İlgili Haberler