CHP’de taciz skandalı Beykoz meclisine de taşındı

Gündeme bomba gibi düşen CHP’deki taciz ve tecavüz skandalları Beykoz meclisinde de gündem oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gündeme bomba gibi düşen CHP'deki taciz ve tecavüz skandalları Beykoz meclisinde de gündem oldu.

Gündeme bomba gibi düşen CHP'deki taciz ve tecavüz skandalları Beykoz meclisinde de gündem oldu. AK Parti Meclis Üyesi Gaye Zayıf’ın “Bir siyasi partinin kadın haklarını savunamadığı hatta ört pas etmeye çalıştığı taciz mağdurları” sözleri meclis gündeminde tartışma yarattı.

Beykoz Belediye Meclis Aralık Ayı Olağan toplantılarının 1’inci oturumu Meclis Başkanvekili İbrahim Özdemir başkanlığında gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından CHP Meclis Grubu tarafından verilen önerge ile Beykoz Belediyesi tarafından esnafların dükkanlarının belli aralıklarla dezenfekte edilmesi başkanlık makamına havale edildi.

AKBABA’DA OLABİLECEK VAKA ARTIŞINDAN SORUMLUSUNUZ

Gündem dışı söz alan CHP Grup Başkan Vekili Recep Süha Pekkip, yıkılıp yeninden yapılacağı söylenen Akbaba Köy Kahvesi’nin pandemi sürecinde dizi çekimi için kiralanmasını eleştirerek, “TRT’nin yaptığını bu dizi çekimi ve bu çekime izin verenler Akbaba’da olabilecek bir vaka artışının sorumlusudur.” dedi. Recep Süha Pekkip’in sözlerine cevap veren Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, Beykoz’un her yerinin film platosu olduğunu, çekim izinlerinin ise meclis kararına göre verildiğini söyledi. Tekin, ayrıca diğer belediyelerinde bu tür çekimlere izin verdiğini belirtti.

TOPLU SÖZLEŞME İMZALANAMADI

Toplantıda gündem dışı söz alan bir diğer isim ise CHP Meclis Üyesi Cemal Sataoğlu oldu. Belediye şirket çalışanları ile idare arasında toplu sözleşmelerin imzalanamadığını söyleyen Sataoğlu, bu anlaşmazlığın 6 aydır devam ettiğini, konunun arabulucuda olduğunu dile getirdi. İdareden toplu sözleşmelerin bir anca önce imzalanmasını ve sonuca ulaşmasının temenni ettiğini belirten Sataloğlu, konuşmasın sonunda verdiği iki adet sözlü soru önergesinin başkanlık makamına havalesini istedi.

GÜNDEMDE OLAN BİR SİYASİ PARTİ…

AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Deliak da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Sonrasında gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Gaye Zayıf, 5 Aralık Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişi’nin yıldönümü vesilesiyle bir konuşma gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmada son günlerde gündem de olan bir konuya da değinen Zayıf, “Geçmişten günümüze kadar şiddete uğramış binlerce kadınının ve şuan gündemde olan bir siyasi partinin kadın haklarını savunamadığı hatta ört pas etmeye çalıştığı taciz mağdurlarını unutmamamız gerekir. Kadına karşı şiddetin her türlüsüne karşı gayret göstermek zorundayız. Vicdan sahibi olan hiç kimse bunları görmezden gelmemelidir.” ifadelerini kullandı.

CHP KASTEDİLİYOR

CHP Grup Sözcüsü Temel Karadeniz de söz alarak “şuan gündemde olan bir siyasi parti” sözleriyle CHP’nin kastedildiğini söyleyerek Zayıf’a cevap verdi. Karadeniz yaptığı açıklamada “Bu konu anladığım kadarıyla son zamanlarda kamuoyunda da bilinçli bir şekilde gündeme getirilip, bir takım şeyler elde etmeye çalışan düşüncelerden kaynaklı. Kadına şiddet, taciz veya tecavüz yapanın partisi, dini, dili, ırkı olmaz. Bu olayda adı geçen kişiye parti olarak gereken yapılmıştır. Bundan sonraki süreçte ise yargı gereken cezayı verecektir. Sürekli gündeme gelen bu konu ile istismara uğrayan masum bir kadının özel hayatı zarar görüyor. Bu tür olaylar tüm parti ve kurumlarda da olabiliyor.” ifadelerini kullandı.  

BEYKOZ HALKINA GÜZEL HABER VE MÜJDEMİZ VAR

Gündem dışı söz alan son isim AK Parti Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu sözlerine güzel haber ve müjdesinin olduğunu bildirerek başladı. Çavuşbaşı’nın 5 mahallesi ve Görele Mahallesi ile toplam 6 mahallenin kısa adı ile ETBAR olan çalışmasının 4 Aralık günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı. Bu 6 mahallenin asırlık probleminin çözüldüğünü söyleyen Kabahasanoğlu, Beykoz’a hayırlı olması dileğinde bulundu.  Beykoz’un imar yönünden 3 ana bölümden oluştuğunu söyleyen Kabahasanoğlu, bir bölümü ön görünüm bölgesi, bu bölgede yaklaşık 40 bin Beykozlu yaşadığını söyledi. İkinicisi, geri görünüm ve etkilenme bölgesi olduğunu ve burada da yaklaşık 110 bin Beykozlu yaşadığını, bir diğer bölgeninde doğal sit alanları olduğunu söyleyen Kabahasanoğlu, bu bölgelerde de yaklaşık 90 bin Beykozlunun yaşadığını söyledi.

Toplantı gündem maddelerinin komisyona havalesi ile sona erdi. Bir sonraki toplantı 9 Aralık Çarşamba günü saat 10:00’da yapılacak.

CHP’de taciz skandalı Beykoz meclisine de taşındı
Bizi Takip Edin