CHP'den Abant Kampı ile ilgili eleştiri

CHP Beykoz İlçe Örgütü yönetimi, Abant Kampı ile ilgili Beykoz Kaymakamlığı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Beykoz Belediyesi’nin yılsonu değerlendirme toplantısı kapsamında 11–13 Ocak tarihleri arasında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü yönetimi, Abant Kampı ile ilgili Beykoz Kaymakamlığı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Beykoz Belediyesi’nin yılsonu değerlendirme toplantısı kapsamında 11–13 Ocak tarihleri arasında düzenlediği Abant Kampı ile ilgili Beykoz Kaymakamlığı önünde bir basın açıklaması düzenledi.

Hızır Yılmaz başkanlığında Kaymakamlık binası önünde toplanan CHP’lilere Milletvekili Mahmut Tanal da eşlik etti. Beykoz Belediyesi memurlarının ve Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın, Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen Abant Kampı’na katılmasını eleştiren CHP’liler, Erdoğan’ın bu davranışının Kaymakamlık makamının tarafsızlığına gölge düşürdüğü açıklamasında bulundular.

CHP İlçe Başkanlığınca yapılan açıklama şu şekilde;

Saygıdeğer Beykozlular, sayın basın mensupları bu gün halkın huzurunda sizlerin aracılığıyla 11 Ocak ile 13 Ocak arasında Abant’ta yapılan bir kampla ilgili muhataplarına soru soracağız;

11 Ocak 2013 tarihinde yapılan meclis oturumunda CHP Belediye Meclis üyesi Erdal ÖZTÜRK Abant’ta yapılacak kampa CHP’li Meclis üyeleri neden çağırılmamıştır sorusuna AKP Grubu, ‘Bu bir Siyasi çalışmadır. Bu nedenle CHP’li Meclis üyeleri çağırılmamıştır’ yanıtını vermiştir.

AKP’li Belediye Başkanı Sayın Yücel ÇELİKBİLEK’e soruyoruz;

1- Siyasi bir toplantı olduğu kabul ettiğiniz böyle bir etkinliğe Belediye Müdürlerini neden çağırdınız. ?

Belediyenin müdürlerini AKP’nin memurları olarak mı görüyorsunuz?

2- Toplantıya çağırdığınız Belediye memurlarının yol ve konaklama giderlerini Belediye bütçesinden mi karşıladınız?

3- Belediye memurlarının giderleri Belediye bütçesinden karşılanmış ise halkın vergileriyle oluşan Belediye bütçesini AKP’nin propagandası için harcadığınız için suç işlemediniz mi?

4- Belediyenin müdürlerini hangi yetkiye dayanarak AKP İlçe Başkan ve yöneticilerini, AKP kadın kolları Başkanı, AKP Gençlik kolları Başkanını sunum yapmak zorunda bıraktınız. Beykoz Belediyesini Yücel ÇELİKBİLEK ve AKP’nin çiftliği olarak mı görüyorsunuz?

5- Aynı toplantıya davet ettiğiniz Devletin Kaymakamına bunun bir siyasi toplantı olduğunu ilettiniz mi?

Belediye Başkanına sorduğumuz bu soruların yanında Beykoz Kaymakamına şu soruları soruyoruz;

1-  AKP’li Meclis üyeleri tarafından siyasi bir toplantı olarak açıklanan bu toplantıya 2 günlük kampa katılarak tarafsız olması gereken kaymakamlık makamına gölge düşürmüş olmadınız mı?

2- Belediyenin müdürlerini (Devletin memurlarını) siyasi bir faaliyet için 2 günlük kampa götüren (Siyasi çalışma) Belediye Başkanının yetkisini kötüye kullanmaktan soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?

3- Devletin memuru olarak siz ve Belediye müdürleri AKP İlçe Başkan ve yöneticileri AKP Kadın ve Gençlik kollarıyla 2 günlük siyasi bir toplantıda hangi sıfatla bulundunuz?

4- Kaymakamlık makamında görev yapmakta olan İlçe Kaymakamımız Süleyman ERDOĞAN’ın görev yetki ve alanlarını kanunlar çerçevesinde belli olmasına rağmen bu yetkilerini aşarak siyasi parti çalışmalarına katılmasını doğru bulmuyoruz. Sayın Kaymakamımıza soruyoruz;

Yetki alanlarınızın dışına çıkmak İlçede anarşi ve kaosu doğurmaz mı? Bu gibi ayırımcılıklar birlik ve beraberliğimize gölge düşürmez mi? Yetkilerinizi kanunların dışına çıkarak sürdürmeye devam edecek misiniz?

5-AKP’ li Başkan ve Yöneticileri Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanın bulunduğu siyasi bir toplantıya bizzat katılarak varlığınızla istemleri dışında orada bulunma olasılığı olan Devlet memurları (Belediye müdürleri) üzerinde manevi bir baskı oluşturmadınız mı?

Bu Toplantının maliyeti Beykoz’da oturan vatandaşlarımızdan toplanan vergiler ile karşılanmaktadır. Halkımızın vergileri bu tür lüks ve israf doğuran eğlence, gezi ve toplantılar neden yapılmaktadır. Amaç toplantı ise Beykoz sınırları içinde veya İstanbul’da daha ekonomik olarak 2 günlük toplantı yapılacak mekân yok mudur? Kendi şahsi paraları ile kalamayacakları yerlerde kamu parası ile gidip kar tatili yapmaktadırlar.

Bu sebeple Sayın Beykozlu halkımızın; Belediye Başkanına hesap sormalarını, vergilerini sorgulamalarını, israfa son verilmesini talep etmeye davet ediyorum.

CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri              CHP Beykoz İlçe Başkanı

CHP Beykoz Kadın Kolları Yönetimi                          Hızır YILMAZ

CHP Beykoz Gençlik Kolları Yönetimi

CHP Beykoz Belediye Meclis Grubu

CHP'den Abant Kampı ile ilgili eleştiri
Bizi Takip Edin