CHP'den tutuklu gazeteciler için özgürlik eylemi!

CHP Beykoz İlçe Örgütü Kadın ve Gençlik Kolları, tutuklu milletvekilleri Balbay ve Haberal için Sosyete ve Paşabahçe pazarlarında özgürlük eylemi yaptı

CHP Beykoz İlçe Örgütü Kadın ve Gençlik Kolları, tutuklu milletvekilleri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü Kadın ve Gençlik Kolları, tutuklu milletvekilleri Balbay ve Haberal için Sosyete ve Paşabahçe pazarlarında özgürlük eylemi yaptı

CHP Beykoz İlçe Örgütü Kadın ve Gençlik Kolları, tutuklu milletvekilleri Balbay ve Haberal için Sosyete ve Paşabahçe pazarlarında “ Milli İrade Sandıkta, Sandık Kafeste” isimli birer özgürlük eylemi yaptı.

12 Haziran Milletvekili seçimlerinin üzerinden bir yıl geçmesi nedeniyle, 12-19 Haziran tarihleri arasını “Milli İradeye Özgürlük Haftası” ilan edilen CHP, bu amaç ile çeşitli illerde imza kampanyası düzenliyor.

Sosyete ve Paşabahçe pazarlarında imza standı açıldı

CHP Beykoz İlçe Örgütü de bu kapsamda, Ergenekon soruşturması nedeniyle tutuklanarak Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilen ve bir yıldır tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ve İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’a destek amacıyla Çubuklu Sosyete Pazarı ile Paşabahçe semt pazarında birer imza kampanyası standı açtı.

Milletvekillerinin tutukluğunu protesto amaçlı bir kampanya

Pazara gelen vatandaşlardan milletvekilleri Balbay ve Haberal’ın tutukluluklarını protesto amaçlı imza talep eden CHP Kadın ve Gençlik Kolları yönetimi, imza atan vatandaşlara duyarlılıkları dolayısıyla teşekkür ettiler.

Hızır Yılmaz da katıldı

CHP Beykoz İlçe Kadın ve Gençlik kollarının organize ettikleri “ Milli İrade Sandıkta Sandık Kafeste” isimli imza kampanyasına İlçe Başkanı Hızır Yılmaz da katıldı.

Burada vatandaşlar ile sohbet eden Hızır Yılmaz, bir ara sosyete pazarını da gezdi.

Esengül Yılmaz: Amaç tek, söz bir!

Konu ile ilgili olarak gazetemize bir açıklamada bulunan CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, şunları söyledi: “ Amacımız, ‘Milli İrade Sandıkta’ sloganı ile çıktığımız bu yolda milletvekillerimizin özgürlüklerine kavuşmasıdır. Halkımız da bu konuda çok duyarlı; çok güzel tepkiler var. Milli irade içeride bulunduğu sürece bu eylemlerimiz sokaklarda, alanlarda, her yerde devam edecektir. Biz CHP kadın ve gençleri olarak hiçbir zaman yılmayacak ve eylemlerimizi sürdüreceğiz. Her alanda, her mahallede, her sokakta standlar kurarak, “ Milli İrade Sandıkta, Sandık kafeste” söylemimizi halkımız ile paylaşacağız. Amaç tek, sözümüz bir: Milli iradeye özgürlük”

Sercan İlhantekin: Meşaleyi yakıp birlikte yürüyeceğiz

CHP Beykoz Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Sercan İlhantekin ise, Haberal ve Balbay’ın “ belli olmayan bir süreçten ötürü 12 aydır içeride yattıklarını” ifade ederek,    “ milletvekillerimizin seslerini halka taşımamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda gençliğimizin ve kadınlarımızın meşaleyi yakıp bizimle beraber yürümelerini istiyoruz” dedi.

Hızır Yılmaz: Bu tutukluluklar, Tayyip Erdoğan’ın ileri demokrasisinin gerçekte ne anlama geldiğinin bir göstergesi

Gazetemize özel bir açıklamada bulunan CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz ise, “millet oyları ile seçilmiş bulunan milletvekilleri Haberal ve Balbay’ın, aradan bir yıl geçmiş olmasına rağmen parmaklıklar arkasında olmalarını” eleştirdi. Yılmaz, şunları söyledi: “ Bu milletvekillerimizin halen parmaklıkların ardında olmaları, Tayyip Erdoğan’ın ileri demokrasisinin gerçekte ne anlama geldiğinin bir göstergesidir. Türkiye, bugün demokrasi adına karanlık bir ortamdan geçiyor olmasına rağmen, biz halk iktidarının ve gerçek demokrasinin gelmekte olduğu yönündeki ümitlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz.”

Örgüt, sosyete pazarının ardından Paşabahçe semt pazarında da stand açarak, imza topladı. 

Haber: Arzu Başlantı

CHP'den tutuklu gazeteciler için özgürlik eylemi!
Bizi Takip Edin