CHP’li Cemal Sataloğlu yalanları ve doğrular!

CHP Beykoz Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun “22 cami tuvaleti 26 kişi tarafından temizlendi” şeklinde kamuoyunu kışkırtmaya yönelik açıklamalarının yine yalan olduğu ortaya çıktı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun “22 cami tuvaleti 26 kişi tarafından temizlendi” şeklinde kamuoyunu kışkırtmaya yönelik açıklamalarının yine yalan olduğu ortaya çıktı. 

CHP Beykoz Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun “22 cami tuvaleti 26 kişi tarafından temizlendi” şeklinde kamuoyunu kışkırtmaya yönelik açıklamalarının yalan olduğu ortaya çıktı.  Beykoz Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Beykoz kamuoyu son günlerde her kesimden takdir gören hijyenik ve ücretsiz tuvalet temizliği hizmeti konusunda provoke edilmektedir.” denildi.

Beykoz Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Beykoz kamuoyu son günlerde, her kesimden takdir gören hijyenik ve ücretsiz tuvalet temizliği hizmeti konusunda provoke edilmektedir. Provokasyon “22 cami tuvaletinin 26 kişi tarafından yapıldığı” üzerine kurgulanmış ve bu iftiralar ulusal basın yoluyla tüm Türkiye’ye servis edilmiştir. Ancak çalışmada son gelinen noktada “75 camii ve 77 okul tuvaleti temizliği” yapılmaktadır.

Ücretsiz ve hijyenik tuvalet temizliği Murat Aydın’ın Zeytinburnu’nda iken başlattığı Türkiye’ye örnek olan bir çalışmadır. İlçedeki tüm camilerin tuvaletlerinin işletmesi alınmış, temizliği belediye tarafından yapılmaya başlanmış ve tüm vatandaşlar için ücretsiz hale getirilmiştir. Tuvaletin bir lüks değil, ihtiyaç olduğu düşüncesiyle başlatılan bu proje her kesimden vatandaşımız tarafından takdirle karşılanmıştır.

Bu proje Beykoz’da da, 2019’da başlatılmıştır. Planlama 22 caminin temizleneceği üzerine kurulmuştur. Ancak iftiraların aksine, vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine temizliği yapılan ve tuvaleti ücretsiz hale getirilen cami sayımız 75’e çıkmıştır. Bu hizmet ise 70 personel ile gerçekleştirilmiştir. Tüm bu 75 caminin temizlik sarf malzemeleri de belediyemizce karşılanmıştır.

Bu hizmet Beykoz’da çok büyük takdir toplamış, kamu sağlığı açısından temiz ve hijyenik tuvaletler örnek gösterilmiştir. Bu örneklik üzerine Beykozlu anne-babalar ve okul yöneticileri okulların tuvalet temizliğinin de belediyemiz tarafından yapılmasını istemiştir. 2019’un Eylül ayında başlamak üzere 77 okulumuzun tuvalet temizliği belediyemiz tarafından yapılmaya başlanmıştır. Bu okullarımızın tuvaletlerinin tadilatı gerçekleştirilmiş ve sarf malzemeleri de belediyemizce karşılanmıştır.

Koronavirüs pandemisinin tüm dünyayı sarstığı bir dönemde, her kullanımdan sonra temizlenen, vatandaşlara ücretsiz olarak sunulan ve kamu sağlığı açısından dünyaya örnek olacak bir hizmetin neden çarpıtılıp kamuoyunda provokasyona sebep verilmek istendiğini anlayabilmiş değiliz. Ancak “75 camii ve 77 okul tuvaletin temizleyerek” kamu sağlığının güvence altına alınmasını “26 kişi 22 cami tuvaleti temizlendi” şeklinde sunmak ve bu kişi ile cami sayısı üzerinden hesap yapmak iyi niyet olarak yorumlanabilecek bir durum değildir.

Üstelik kamuoyunda “26 kişi ve 22 cami” üzerinden yapılan hesap baz alınıp, “75 cami, 77 okul tuvaleti ve 70 personel” üzerinden tekra hesap yapılınca, ortaya çıkan rakam gerçekleşen rakamların birkaç kat üstünde çıkmaktadır. Bu durum, iftira niteliğindeki hesabı yapan kişilerin güvenirliğinin sorgulanmasını gerektirmektedir.

Haberde kullanılan fotoğrafın da bu hizmetler kapsamındaki bir tuvalet olmadığını, bunun da art niyetli bir çarpıtma olduğunu üzülerek görüyoruz. Tuvalet hizmeti verdiğimiz camii ve okulların muhtelif fotoğraflarını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

YALAN SÖYLEME HASTALIĞINA TUTULMUŞSUNUZ!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın geçtiğimiz hafta Temmuz ayı olağan toplantılarının son oturumunda CHP Beykoz Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun yalan ve iftiralarına yönelik sert ifadeler kullanmıştı. Başkan Murat Aydın konuşmasında “Eleştiri yapmada sıkıntı yok, her türlü eleştiriye açığız ama bakın iş iftiraya varırsa bu başka bişey oluyor. Attığı iftiranın, yalanın halen daha doğru olduğuna inanıyorsa ve peşinden de gidiyorsa bu tamamen klinik bir durumdur. Tıptaki adı da Mitomani (Yalan Söyleme) hastalığıdır. Her şeyi biliyorsun ama yalan ve iftira atmaya devam ediyorsunuz. Bildiğim tanıdığım bilim insanları var. Sizin içinde bulunduğunuz bu hastalıktan kurtarmak için sizlere seve seve yardımcı olurum. Yalan söylemenin, senaryo yazmanın bir bedeli vardır. Burası dingonun ahırı değildir. Burada hukuk vardır. Burası da Beykoz Belediyesi’nin meclisidir. Burada gerçekleri konuşacaksınız. Öyle ben her şeyi yalan yanlış söyleyeyim, iftiraları atayım çamur üzerlerinde kalsın. Yok öyle bişey. Bu hastalıklı bir haldir ve biran önce tedavi olmanızı ve kurtulmanızı dilerim. “ ifadelerini kullanmıştı.

Powered by Froala Editor

CHP’li Cemal Sataloğlu yalanları ve doğrular!
Bizi Takip Edin