CHP’li İBB’nin Beykoz davaları reddedildi!

Beykoz’da imar plan çalışmalarını mahkeme yoluyla yavaşlatmaya veya sekteye uğratan CHP’li İBB’nin açtığı davalar reddedildi.
  • 24.01.2024 15:16:45

İBB tarafından Beykoz’da imar planlarına altlık teşkil eden sit tescili kararlarına sistematik bir şekilde birçok dava açılmıştı.

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun yönetimindeki İBB tarafından açılan 7 ayrı mahkemede nihai karar verildi.

KARAR VERİLDİ

Beylikmandıra Mahallesi, Alibahadır, Paşamandıra ve Öğümce Mahallesi, Göllü, Bozhane ve Üzümce Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Baklacı Mahallesi, Kaynarca Mahallesi Cumhuriyet, Kılıçlı ve İshaklı Mahalleleri için açılan davaların reddine karar verildi.

İBB tarafından söz konusu kararlara karşı istinaf başvurusu yapılmış ise de yapılan istinaf başvuruları Bölge İdare Mahkemesince yerinde görülmeyerek reddedildi ve bunun sonucunda ilgili kararlar kesinleşti.

Beykoz Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yoğun mesai ve çaba harcanarak hazırlanmıştı.

Mahalle sakinleri, imar planlarının CHP’li İBB tarafından açılan davalar sonucunda olumsuz etkilenme olasılığı olduğundan dolayı dava süreci boyunca yoğun bir şekilde endişe duyuyordu.

Mahkemelerce “davaların reddine” verilen karar bölge halkı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

 

 

İlgili Haberler