CHP'li kadınların 23 Nisan kermesi!

CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları, maddi desteğe muhtaç okul öğrencilerinin 23 Nisan Bayramı kıyafetlerini karşılamak amacıyla kermes düzenledi

Esengül Yılmaz başkanlığındaki CHP Beykoz İlçe Örgütü Kadın Kolları yönetimi, maddi desteğe muhtaç…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları, maddi desteğe muhtaç okul öğrencilerinin 23 Nisan Bayramı kıyafetlerini karşılamak amacıyla kermes düzenledi

Esengül Yılmaz başkanlığındaki CHP Beykoz İlçe Örgütü Kadın Kolları yönetimi, maddi desteğe muhtaç okul öğrencilerinin 23 Nisan Bayramı kıyafetlerini karşılamak amacıyla bir kermes organize etti.

Rüzgarlıbahçe’de düzenlenen bir günlük kermeste fiyatları 5 TL ve 10 TL arasında değişen birinci ve ikinci el kıyafetler, cam eşyaları ve ayakkabılar satışa sunuldu. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği kermes, her hafta farklı bir mahallede devam edecek. Kermesin bundan sonraki adresi ise; Çubuklu Mahallesi.

Esengül Yılmaz: Halk, CHP kadınlarını alanda görmekten memnun!

Beykoz Güncel Haber’in konuya ilişkin sorularını yanıtlayan CHP Beykoz İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, şunları söyledi: “ Kermesi düzenlemekteki amacımız, Beykoz’daki fakir ailelere ulaşmak; ancak en önemli amacımız ise bütün fakir çocuklara ulaşmak. Biz, 23 Nisan kıyafetlerini alamayan fakir çocukları tespit ettik. Bu kermeslerden elde edilecek gelir ile onlara yardım edeceğiz.”

Bir taş ile birkaç kuş!

Bu kermeslerde, vatandaşların da kendi ihtiyaçlarını çok cüzi rakamlara karşılayacaklarını kaydeden Esengül Yılmaz, şunları söyledi: “ İnsanlar burada hem ucuz bir şekilde kendi ihtiyaçlarını giderirlerken, bir yandan da çocuklara destek vermiş oluyorlar, hem de biz vatandaşlarımız ile irtibata girmiş oluyoruz.”

Sıfır ürünler, kapanmak zorunda kalan bir tuhafiyeden temin edildi

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Yılmaz, kermeste satışa sunulan mallar ile ilgili olarak ise şu bilgiyi aktardı: “ İkinci el ürünler, kendi Kadın Kolları yönetimimiz tarafından temin edilmiştir. Bildiğiniz gibi, şu an küçük esnafların tek tek kapandıkları bir ortam söz konusudur. İşte, kermesimizdeki sıfır ürünler, Rüzgarlıbahçe’de ekonomik zorluklar nedeniyle kapanan bir tuhafiyeden satın alınmış bulunmaktadır. Bu şekilde hem o kadınımıza yardım etmiş, hem de kermesimiz için ürün temin etmiş olduk.”

Halk, CHP kadınını alanda görmekten memnun

“ Bu kermeslerimiz devam edecek. İkinci kermesimizi Çubuklu’da, üçüncüsünü ise Kavacık’ta olmak üzere her mahallede tekrar etmeyi düşünüyoruz” diyen Esengül Yılmaz, “ şu an çok güzel bir atmosfer var. İnsanlar kermesimize güzel tepki gösterdiler. Ayrıca CHP’li kadınları alanlarda görmekten dolayı çok mutlu olduklarını söylediler” dedi.

Beykozlu kadınların el becerisinden, Kılıçdaroğlu’na plaket!

Yaklaşık bir- bir buçuk aylık bir süre zarfında, ilçe merkezlerinde faaliyete geçirecekleri el atölyesinde, Beykozlu kadınların el becerisi ürünler meydana getirmesine vesile olacaklarını ve bu ürünlerin daha sonra Kanlıca’da satışa çıkarılacağını belirten Yılmaz, Beykoz Kadın Kolları Yönetimi olarak, yakın zamanda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bir ziyaret gerçekleştireceklerini ve bu ziyarette kendisine, “ Beykozlu kadınların el emeğinden bir plaket sunacakları” bilgisini de verdi.

Kadınlar, ‘artık bizi kurtarın!’ dercesine bize sevgi gösteriyorlar

Konuşmasında, “ Beykoz kadınlarının ne kadar becerikli olduğunu herkese duyurmayı hedeflediklerine” işaret eden Yılmaz, şunları söyledi: “ Beykoz’da artık bir şeyler değişiyor. CHP, tabana tamamen inmiş durumda. Genel Başkanımızın rüzgarı ile birlikte insanların partimize bakışı çok güzel. Özellikle kadınlarımızın, ‘artık bizi kurtarın!’ dercesine bir sevgi gösterileri var. Biz, artık sokaklardayız. CHP’nin kadınları olarak, bu erkek hegemonyasında direne direne savaş veriyoruz ve vereceğiz. Biz, bugünkü iktidarın kadınları eve kapatma çabalarının aksine sokaklarda direnmeye devam edeceğiz. CHP Kadın Kolları yönetiminin arkasında, CHP Beykoz örgütü vardır.”

Haber: Arzu Başlantı

CHP'li kadınların 23 Nisan kermesi!
Bizi Takip Edin