CHP'li meclis üyelerinden AK Parti yönetimine övgü!

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumunda, AK Parti Belediye Yönetimi için CHP'li meclis üyelerinin övgü dolu sözleri meclise damgasını vurdu.

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumunda, AK Parti Belediye…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumunda, AK Parti Belediye Yönetimi için CHP’li meclis üyelerinin övgü dolu sözleri meclise damgasını vurdu.

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumunda, AK Parti Belediye Yönetimi için CHP’li meclis üyelerinin övgü dolu sözleri meclise damgasını vurdu. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Cuma günü meclis oturumunda bulunamamasından ötürü meclis içi vedalaşmalar ilk oturumda yapıldı. Vedalaşmalar, CHP’li meclis üyelerinin “itirafı” niteliğindeydi. CHP’li meclis üyelerinin konuşmaları, AK Parti ve CHP’li birçok katılımcı tarafından alkış aldı.

CHP’li meclis üyelerinden AK Parti yönetimine övgü!

CHP meclis üyesi Hayrullah Usta, mecliste ilk teşekkür konuşmasını yapan isim oldu. Beykoz’da insanların rahat bir nefes aldıklarını ifade eden Usta: “Sorunları çözme konusunda parti ayrımı gözetilmeksizin herkes birlikte hareket etti. 5 yıl boyunca kararlara hiçbir şaibe karıştırmadık. Bizler, çıtayı temsil anlamında yükselttik. Bundan sonraki dönemde gelecek olan meclis üyelerinin işi daha zor. Birlikte 5 yıl geçirdiğim tüm meclis üyelerine hakkını helal ediyorum” dedi.

Hayrullah Usta’nın ardından sözü alan CHP meclis üyesi Nusret Yılmaz, bir sonraki dönemde mevcut CHP meclis üyelerinden hiçbir ismin mecliste yer almayacağını dile getirdi. AK Parti meclis üyelerinden bazı isimlerin görevlerine devam edeceklerinden ötürü AK Parti İlçe Yönetimini aldıkları karardan ötürü kutlamayı da ihmal etmedi. Yılmaz: “Tecrübeli kişilerin yeniden mecliste yer alması gerektiğine inanıyorum. Kalbini kırdığım kişiler varsa eğer özür dilerim. Ankara’daki meclisin de Beykoz’daki meclis ortamına sahip olmasını temenni ediyorum. Yeni gelecek olan meclis üyelerine şimdiden başarılar” şeklinde konuştu.

Öztürk: ‘Özel Proje talanına son vereceğim’ diyenleri sahiplerine havale ediyorum!

CHP meclis üyesi Erdal Öztürk, 5 yıl boyunca önemli çalışmalarda bulunduklarını söyleyerek sözlerine başladı. Beykoz’un zarar görmemesi için çaba harcadıklarını belirten Öztürk, konuşmasıyla meclise damga vuran isim oldu. Öztürk: “Beykoz’un en önemli sorunlarının başında gelen mülkiyet konusunda bu meclis önemli aşamalar kaydetmiştir. Meclisin üyeleri olarak bu konuda ne kadar övünsek azdır. İBB mülkiyetinde olan parsellerin Beykoz Belediyesi’ne devrini almak ve bu parselleri makul fiyatlarla tapuları vermek hizmetin en kutsalıdır. Karar Meclisten geçti ve bunun haricindeki çatlak sesler önemli değil. Bizi bağlayan sadece Beykozlunun memnuniyetidir. TBMM’de, AK Parti ve CHP’nin oylarıyla 2B Yasası geçmiştir ve sorun da bitmiştir. Özel proje alanlarında tapu verme noktasına gelindiyse bu saatten sonra ‘Özel Proje talanına son vereceğim’ diyenleri sahiplerine havale ediyorum. Hiç kimsenin Beykozluyu korkutması ve tehdit etmeye hakkı yoktur. Trilyonlar Beykoz’da, hevesler de kursaklarda kalmıştır.

Gelen bir telefonla planlara ‘hayır’ cevabı verdik

İlk kez Beykoz Belediyesi kendi planlarını yaptı. Beykozluyu, Beykoz’da kalması için hazırlanan planlara hayır demek, eski planların devamına evet demektir. Biz CHP Grubu olarak geçirdiğimiz 5 yılda, 6 farklı İlçe Başkanıyla çalıştık. Beykoz planları için grup olarak ‘evet’ kararı aldık, gelen bir telefonla ‘hayır’ cevabıyla karşı karşıya kaldık. ‘Telefon ile idare ediliyorsunuz’ diyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek haklıydı ama dediği çok zoruma gitmişti. Beykozlu olarak gönlümüz, bu planların yararına olacağı konusunda inancımız kesindir.

Yargılanmamıza sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum!

5. dönemde tapu çalışmaları çerçevesinde Beykoz Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan parsellerinin üzerinde bulunan kullanıcılarına satışına ilişkin kararı oy birliğiyle alkışlar eşliğinde imzalamıştık. Bu çalışmalarımızdan dolayı yargılanmamıza sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum, onlardan da helallik istemiyorum. Zoruma giden ise, toprak dökümleri veya hafriyatlarla ilgili bu mecliste defalarca önerge verdim. Bu önergelerin muhatabı olanlar, bugün CHP meclis üyesi listelerinde aday. Bunu hazmedemiyorum. Burada bulunan herkese hakkımı helal ediyorum, sizlerin de hakkınızı helal etmesini diliyorum. CHP grubuna da iyi tatiller” ifadelerini kullandı.

AK Parti meclis üyesi Birzat Mermer ise, Beykoz’un geleceğiyle ilgili önemli kararlar aldıklarını yineledi ve Beykoz’da kötü sonuçlara sebep olacak hiçbir kararı kabul etmediklerini söyledi. “6. dönem meclisi kabuğunu kırdı” diyen Mermer, 5 yıl boyunca bazı isimlere kalbinin kırık olduğunu belirtmeden geçemedi.

CHP'li meclis üyelerinden AK Parti yönetimine övgü!
Bizi Takip Edin