CHP'li vekillerden Çavuşbaşı'nda 2B toplantısı

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Çavuşbaşı'nda düzenlediği 2B konulu toplantı ile halkın merak ettiği soruları cevapladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Çavuşbaşı'nda düzenlediği 2B konulu toplantı ile halkın merak ettiği soruları milletvekilleri ile…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Çavuşbaşı’nda düzenlediği 2B konulu toplantı ile halkın merak ettiği soruları cevapladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Çavuşbaşı’nda düzenlediği 2B konulu toplantı ile halkın merak ettiği soruları milletvekilleri ile cevapladı. Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlenen 2B toplantısını; CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Akif Hamzaçebi ile Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, İlçe Başkanı Musa Aksu yönetti.

Çavuşbaşı halkı ile bir araya gelen CHP, halkın gücünü arkalarına aldıkları sürece çözemeyecekleri sorun olmadığını vurguladı. Milletvekili Mahmut Tanal’da Beykoz halkının barınma hakkı için kendilerini siper ettiklerini ifade etti. CHP olarak her zaman halkın yanında olacaklarının da sözünü verdiler.

Yılmaz: 30 Mart’ta Hızır Yılmaz gelecek!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, 30 Mart’ta Beykoz’da yalnız belediye başkanı seçilmeyeceğine dikkat çekerek Beykozlunun Beykoz’da kalıp kalmayacağının belli olacağını söyledi. Yılmaz: “Ulusal siyasetle ilgili konuşmak istemiyorum. Çünkü, ben belediye başkanlığı için aday oldum. Rakibim, Yücel Çelikbilek oldu. Başbakana teşekkürlerimi sunuyorum. Bende ona bir hemşeri kıyağı yapacağım. Milli emlaktan 15 bin liradan alınan yeri 30 bin liraya satacağım ve onu bu beddualardan kurtaracağım. Yaptıkları kendi anketlerinde bile CHP, Beykoz’da 30 Mart’ın zaferi. Yücel Çelikbilek mi aday yoksa Metin Külünk mü? Onun yerine Çavuşbaşı’nda Külünk çalışıyor. O zaman görelim, Beykoz Hızır Yılmaz mı diyor, Metin Külünk mü diyor. Mülkiyet, imar ve işsizlik sorunlarını bilerek çözmediler. İstediler ki, Beykozlu Beykoz’da barınamasın. 12 yıldır senin iktidarın milletin cebine ne koydu ki 120 bin lirayı ucuz sanıyorsun? Benim için, değişmeyen tek yasa Allah’ın yasasıdır. Onun haricindeki yasalar değişir” diyerek mevcut belediye yönetiminin aldığı kararı yönetime geçtiklerinin ilk meclis toplantısında yok sayacaklarını da sözlerine ekledi.  Tek amaçlarının CHP’nin adaylarına iftira atmak olduğunu dile getiren Yılmaz, Metin Külünk’ün televizyonda yaptığı, “Allah insanlara suç işleme özgürlüğü vermiştir, deşifre edemezsin” açıklamasına da tepki gösterdi. Yılmaz, ellinde tuttuğu bir belgeyi de katılımcılara göstererek;  “Elimde tuttuğum listede bazı hak sahiplerinin yeri yok. Soruyorum size, bu yerleri kime ayırdınız?” şeklinde mevcut belediye yönetimine soru yöneltti.

Çebi: Bize güç verin Beykoz’da herkes tapusuna kavuşsun!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, şu anda Çavuşbaşı’nda bulunduğunu ancak imar sorunu olan Türkiye’nin her yerine seslendiğinin altını çizdi. 2B sorununun 43 yıllık bir sorun olduğunu söyleyen Hamzaçebi, 2B adına yaptıkları ve meclise sundukları çalışmalardan bahsetti. “Biz, 2B Kanunu Barış Projesi istedik” diyen Hamzaçebi, kimseyi işgalci görmediklerini tam aksine hak sahibi olarak gördüklerini ifade etti.

Beykoz’un değer kazanmasını şu ana kadar yaşayan halkın sağladığını belirten Hamzaçebi: “Burayı 50 yıllık emek verenler değerli yaptı. Bunu göremeyenler bu sorunu çözemezler. Biz CHP olarak bu sorunu çözmek için yola çıktık. Hükümeti şikayet etmiyoruz, gerçekleri bilin istiyoruz. Milletin gücü arkamızdaysa bu sorunu çözeriz. Hükümetin parlamento da sayısı çok, istediği kanunu parlamentodan çıkartabilir. 2B’de anayasayı değiştirdiler. Orman yasasında anayasayı değiştirmiyorlar. Bize güç verin Beykoz’da herkes tapusuna kavuşsun. Tapu ve imar sorununu tarihe gömeceğiz. Beykoz’u Beykozlular kurtaracak. Hızır Yılmaz, belediye başkanı olduktan sonra onun adımlarını takip edeceğiz. Hızır Yılmaz’ın arkasındayız ve başkan seçileceğine de inancımız sonsuzdur” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar bittikten sonra toplantının kalan kısmı soru-cevap şeklinde geçti. Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Akif Hamzaçebi halkın sorularını birebir yanıtladı.

CHP'li vekillerden Çavuşbaşı'nda 2B toplantısı
Bizi Takip Edin