CHP’nin Beykoz’daki ilk aday adayı

Beykoz’da yapılacak olan 2024 yerel seçimlerde CHP’li Tuncay Tolga Özçakmak, Beykoz Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

CHP’nin Beykoz’daki ilk aday adayı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart 2024’te yapılması planlanan 2024 yerel seçimlerinde adaylar açıklama yaparak aday adaylıklarını duyurmaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beykoz’da aday adayı olduğunu açıklayan Tuncay Tolga Özçakmak, yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Özçakmak, projelerine dair detaylı bilgileri YSK’nın takviminden sonra açıklayacağını belirtti.

Seçimlerde ittifakın önemli olduğunu söyleyen Özçakmak, ittifak yapılmasa bile vatandaşın sandıkta kendi arasında ortak akılla ittifaka gideceğini aktardı.

Yaklaşık 4 yıldır sahada olduğunu belirten Özçakmak, parklarda, meydanlarda Beykoz halkıyla bir araya gelerek halkın nabzını tuttuğunu ifade etti.

TUNCAY TOLGA ÖZÇAKMAK KİMDİR?

14 Eylül 1982 tarihinde Artvin’li bir baba ve Rizeli bir annenin ilk çocukları olarak Trabzon’da dünyaya geldi. İlk orta ve lise öğrenimini memleketi Artvin’in Arhavi ilçesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini; Atatürk Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümüne girerek 2010 yılında mezun oldu. 2015 yılında Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.  Seçmen Davranışı üzerine Tez yazdı. 2019 yerel seçimlerinde akademik kariyerini seçim sonuçları ile taçlandırdı.

2006-2009 yılları arasında Arhavi Belediyesinde Basın-Hakla İlişkiler aynı zamanda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yaptı. Görevi süresince birçok etkinliğe organizasyon yöneticiliği yapmasının yanında sanat danışmanlığında da bulundu. Mençuna şelalesinin ülke turizmine kazandırılmasında öncülük etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Başkan yardımcılığı da yapan Özçakmak, 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde CHP’den aday olan ve Artvin ilinden Milletvekili seçilen ve akabinde CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı olan Avukat Uğur Bayraktutan’ın danışmanı oldu. TBMM ve CHP Genel Merkezinde Bayraktutan’ın 4 dönem Danışmanlığını yaptı. 

2018 yılında T.C. Kartal Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğüne atandı. 16 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi için yeniden TBMM’ye görevlendirildi ve danışmanlık görevinin ardından Temmuz 2019 tarihinde T.C. Kartal Belediyesi’nde Sosyal Yardım İşleri Müdürü oldu. Tuncay Tolga Özçakmak aldığı teklif üzerine T.C. Şişli Belediyesine geçiş yaptı. Özçakmak T.C. Şişli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü olarak görevini halen yürütmektedir. Özçakmak evli ve iki çocuk babasıdır.

Özetle sırasıyla;

Arhavi Belediyesi Basın-Halkla İlişkiler Müdürü

Arhavi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Danışmanı

CHP Genel Merkez YDK Başkan Danışmanı

Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürü

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü

Şişli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü

 

 

CHP’nin Beykoz’daki ilk aday adayı
Bizi Takip Edin