CHP'nin genç meclis üyesi adayları kendini tanıttı

CHP Beykoz Gençlik Kolları, genç meclis üyesi aday adaylarını düzenlediği kahvaltılı toplantı ile tanıttı.

CHP Beykoz Gençlik Kolları, OMKA tesislerinde düzenlemiş olduğu kahvaltılı toplantı ile bir araya geldi. Toplantının amacı, CHP'den…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Gençlik Kolları, genç meclis üyesi aday adaylarını düzenlediği kahvaltılı toplantı ile tanıttı.

CHP Beykoz Gençlik Kolları, OMKA tesislerinde düzenlemiş olduğu kahvaltılı toplantı ile bir araya geldi. Toplantının amacı, CHP’den aday olan 30 yaş altındaki meclis üyesi aday adaylarını Beykoz halkı ile tanıştırmaktı. Toplantıya; Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan ve üyelerinin yanı sıra İlçe Başkanı Bahadır Yavuz önderliğindeki CHP İlçe Örgütü yöneticileri, Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, Hüseyin Öztürk, Alaattin Köseler, Hızır Yılmaz, İsmail Gürkan, Haşim Aydın ve Devrim Altıntaş’ da gençleri yalnız bırakmadı. Yoğun bir kalabalığın ve coşkunun olduğu salonda, yerel seçimler öncesi gençler birbirlerini ve CHP’yi son demlerine kadar destekleyeceklerini gösterdi.

Ümit Serdal Okuyan: Biz gençlere daha fazla görev düşüyor

Toplantı, İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik Kolları Üyesi Ozan Umut Cebir’in sunumu eşliğinde başladı. Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan açılış konuşmasını gerçekleştirirken sözlerinde şu ifadelere yer verdi: “ Ülkemiz çok zor günler geçiriyor. İktidar partisi yargıyı, emniyeti, askeri karşı karşıya getirerek toplumun tüm kesimlerini ötekileştirerek kaos yaratmaktadır. Yolsuzluğun ve yoksulluğun tavan yaptığı günümüz Türkiye’sinde ne yazık ki adaletsizlik ayakkabı kutularındaki paralarla su yüzüne çıkmaktadır. İşte bizlere şimdi daha fazla görev düşüyor. Bu haksızlığa dur demenin vakti 2014 yerel seçimleridir. Haydi Gençlik Kolları, yürü iktidara! “

Bahadır Yavuz: Sizler CHP’nin gözbebeğisiniz

Tanıtım toplantısında sözü alan İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ise gençlere şu şekilde seslendi: “ Sizler CHP’nin gözbebeğisiniz. Sizler bizim ve ülkenin geleceğisiniz. Sizlerin çalışkanlığı ile ne kadar övünsek azdır. Sizler ülkenin aydınlık geleceğinin teminatısınız. Sizler yaptığınız çalışmalarla ülkemizin geleceğini şekillendiriyorsunuz. Yeni arkadaşlarda aranıza katmanız, sağlam olarak yürümenizi sağlayacaktır. 2014′ te Beykoz bizim, İstanbul bizim!” dedi.  

Bahadır Yavuz’un ardından sözü alan CHP Parti Meclis Üyesi Onursal Adıgüzel, CHP’ye bu süreçte önemli görevler düştüğünü belirtti ve : “ Demokrasi diye yola çıkan AK Parti’nin tek derdinin rant olduğunu gördük. Buna karşı mücadele etmek biz gençlere düşüyor. Türkiye’de 3 büyük devrime imza atmış olan CHP 4.devrime hazırlanıyor. İlk olarak; Cumhuriyeti kuran, ikinci olarak; çok partili geçişi sağlayan, üçüncüsü; sosyal demokrasinin gelişmesi için imza atan CHP, Türkiye’de demokrasinin ve özgürlüklerin hayata geçirebilmesi için 4. Devrime hazırlanıyor” dedi.

CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcı Murat Metin Yıldız’da desteğini ve düşüncelerini şöyle belirtti: “ Türkiye çok iyi bir süreçten geçmiyor. Ayakkabı kutularından yolsuzluk çıkıyor. Adaletsizlik çıkıyor. Ama sizlerle önce İstanbul’ da ardından Beykoz’da iktidar kuracağımıza hiçbir şüphemiz yok. Dileğimiz, 6 aday adayı arkadaşımızı meclise göndermek. Desteklerimizle aşamayacağımız engel yok” diyerek konuşmasını bitirdi. CHP Beykoz Gençlik Kollarının, yapmış olduğu 6 aylık faaliyetleri içeren rapor katılımcılarla paylaşıldı. Faaliyet raporunun ardından sırasıyla meclis üyesi aday adayları sahneye çıkarak kendilerini ve hayata geçirmek istekleri projeleri anlattılar:

Elif Gürkan: Projelerim kadınların ve gençlerin sorunları üzerine olacaktır!

“ Büyüdüğüm, doğasını sevdiğim, havasını kokladığım ve iyi yönetilmediğinden emin olduğum Beykoz’umuzu temsil etmek için en genç meclis üyesi aday adayı oldum. 2005 yılından itibaren aktif olarak siyasetin içindeyim. Genç bir kadın olarak, projelerim ve amaçlarım kadınların ve gençlerin sorunları üzerine olacaktır. Kadınların ve gençlerin sorunlarının çözümünün sonrasında bir çok toplumsal sorun ortadan kalkacaktır. Fakat kadının ve gençlerin dahil olmadığı ortamda çözüme ulaşılamaz. Gençlerin ve kadınların siyaset yelpazesindeki tek görevi oy kullanmak değildir. Yerel yönetim gençlerin siyasete atılmasında önemli bir basamaktır. Biz bu ülkenin güvencesiyiz beraber bu ülkemize sahip çıkacağız. Haksızlıklar karşısında direneceğiz. Benim mevki, koltuk, güç sahibi olma gibi hırslarım yok! Benim hayat standartlarımın artmasının tek yolu toplumun hayat standartlarının artmasıdır. “

Deniz Yıldız: Gençliğin sesi, Beykoz’un nefesi olmaya bende varım!

“ Bu soysuz ve bağnaz gidişe dur diyebilmek için sizlerin desteği ile bu göreve talibim. Gençliğin sesi, Beykoz’un nefesi olmaya bende varım! Bizim önceliğimiz Beykoz ve İstanbul.  Biz bunları düşünürken maalesef ülkenin hali vahimdir. Son olaylar apaçık ortadadır. Halen yasakçı zihniyet abdestimiz bozulmamıştır, diyor. Bunlar; ağlayan anaların ahı, Suriye’de masum insanların ahı, Uludere’de kaçakçı diye bombalananların ahı, gezideki aydınlık gençlerimizin ahı, sınavlarda haksızlığa uğrayan arkadaşlarımızın ahı! Ama üzülmeyin, etme bulma dünyasıdır. İSKİ’yle geldiyseniz TOKİ’yle gideceksiniz. Beykoz sahillerini maalesef değerlendiremiyoruz. Gençlerimizin iş istihdamını yaratmak için Beykoz sahillerini turizme açmak üzere değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kütüphaneler ve bilgi evleri olmasını düşlüyorum. Atatürk’ün bir sözünü söyleyerek bitirmek istiyorum; ‘Din gibi temiz bir duygu, siyaset gibi kirli oyunlara alet edilemez. Din ait olduğu yerde temiz vicdan sahnesinde yaşanmalıdır’. “

Ege Ercan: Cumhuriyetimize ve CHP’ ye sahip çıkmak için buradayız!

“ 2008 yılında CHP’de siyasete başladım. Beykoz Belediyesi Gençlik Merkezi kurmak istiyorum. Bu merkez, Beykoz gençlerinin sanat ve kültürle buluşma noktası olacaktır. Yaptıkları şeyleri burada sergileme imkanları olacaktır. Gençlerin yaşam kalitesini arttırmayı ve onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmeyi, ufuklarını genişletmeyi, gençleri uyuşturucu gibi maddelerden uzak tutmayı projelerimde amaç edindim. Ayrıca belediye bünyesinde gençlik meclisinin olması gerektiğini düşünüyorum. Bu meclis, direkt belediye başkanına bağlı bir yapı değil; kent konseyine bağlı bir yapıdır. Beykoz’umuzun geleceğine yönelik bir çalışma olacaktır. Bizler; tutuklu öğrenciler, tutuklu milletvekilleri, tutuklu basın emekçileri, kindar nesiller yetiştirmek isteyenlere inat buradayız. Gelir adaletsizliğine tepki için buradayız. Ulusal bütünlüğü ortadan kaldırmak isteyenlere tepki için buradayız. Beykozludan bir şey olmaz, ananı da al git diyen zihniyete karşı buradayız. Yolsuzluklara tepki için buradayız. Cumhuriyetimize ve CHP’ ye sahip çıkmak için buradayız! Yerel iktidarı gençler kuracaktır.”

Kenan Ersin: Sevdamızın adı Beykoz, Beykoz gençlerinin sesi olmaya geliyoruz!

“ 2002 yılından itibaren aktif olarak sol siyasetin içerisindeyim. Siyasetin gençleşmesi için, genç yoldaşlarımızı sürece katmak için, gençlerimizin zaman geçirebileceği ve kendilerini kültürel ve sosyal yönden geliştirebileceği saha spor kompleksi eğitim ve eğlence mekanlarının yetersiz kaldığı için aday oldum. Biz önce kendi önümüzdeki engelleri kaldırmalıyız. Biz CHP olarak AK Parti’nin koyduğu engellerin hepsini kaldırmaya geliyoruz! Sevdamızın adı Beykoz, Beykoz gençlerinin sesi olmaya geliyoruz!”

Sinem Eray: Aktif siyasette bizde varız!

“ Dünya ve ülke meselelerine duyduğum ilgiyle beraber ülke siyasetinde biz kadınların ve gençlerin yeteri kadar önemsenmemesini görmem, siyasi hayatımı başlatan ateşleyiciler olmuştur. Hayatımın birçok yılın kaybolmasını göze alarak okulumu değiştirdim, eğitimini de almakta olduğum siyaseti aktif olarak doğru yer olan CHP örgütünde yapmaya, öğrenmeye başladım. CHP örgütü içinde verilen her görevi büyük bir istekle ve gönüllülükle yerine getiriyor ve kendimi CHP’nin bir neferi ve askeri olarak görmekten de gurur duyuyorum. Genç bir birey olmamın yanında ben bir kadınım! Mevcut siyasal sistemde genç beyinlerin ve özellikle kadınların dinlenmesinin, kabul görmesinin, siyaset yapım aşamasına katılımının sağlanması gerekmektedir.  Bu düşünce ile  ‘Aktif siyasette bizde varız’ diyerek yola çıktım. Bir yandan da almakta olduğum Uluslararası ilişkiler eğitimini, Beykoz Belediyesi’nin Uluslararası ilişkiler komisyonunda projeler hazırlayarak, Beykoz’u AB uyum sürecinde AB hibe programları ile kendi kazancını elde edecek aktif bir bölge haline getirmek amacıyla kullanabilmek için aday adayı oldum.”

Kerem Ersin: Gençlik gelecek, gelecek özgürleşecek!

“ 10 yıllık esnaf ve siyasi birikimimi CHP çatısı altında Beykoz için kullanacağım. 5 farklı noktada öğrencilerimize etüt dersi projem var. Genç arkadaşlarımızın çalışmaları profesyonel kişilerle olacaktır. Beykoz kent kütüphanesi adında projede düşünüyorum. Bu projede amacım, ülkede genel problem olan okuma eksikliğini Beykoz’da kaldırmak ve toplumla yararlı bireyler yetiştirmekte faydalı olmaktır. Ücretsiz wifi ağları da oluşturmak projelerim arasındadır. CHP varsa herkes için var! Gençlik gelecek, gelecek özgürleşecek. ”

CHP'nin genç meclis üyesi adayları kendini tanıttı
Bizi Takip Edin