CHP'siz bir Türkiye'ye doğru

Ülkenin hiçbir ciddi meselesinde hiçbir ciddi fikri ve alternatif görüşü olmayan CHP, iktidarın her yaptığının aksine savunmaya devam ediyor. 28 Şubatın yargılanmaya başlaması ile yine endamını ve ne mal olduğunu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkenin hiçbir ciddi meselesinde hiçbir ciddi fikri ve alternatif görüşü olmayan CHP, iktidarın her yaptığının aksine savunmaya devam ediyor. 28 Şubatın yargılanmaya başlaması ile yine endamını ve ne mal olduğunu açık açık göstermeye başladı.

Uydurma Şeyhler, sahte teröristler uydurma senaryolarla dini hassasiyeti olan kesime her türlü hakareti yapan 28 Şubatçılar aynen menderesi uydurma senaryolarla asanlar gibi davrandı.

Şimdi CHP diyecek ki ve diyor ki, o eskidendi, İttihat ve terakkiden beri Genç Osman’ın linç edilişi Abdülaziz’in katledilişi dahil hep aynı senaryo ve CHP hep aynı konumda yani tarih ibret alınsa idi tekerrür etmezdi.

Ama bu CHP hiç ibret alacak gibi değil, hepsini nasıl destekledi  ise hala 28 Şubat’ı da öyle destekliyor. Halka rağmen siyaset yapmaya çalışıyor. 28 şubatın ününü başbakan Mesut yılmazın halinden de ibret alacak durumda değil çok yazık,sayısız kere yazık.

Türkiye’nin çok iyi bir sol muhalefete ihtiyacı varken CHP  burayı da kapalı tutarak bu ülkeye en büyük bir kötülüğü daha yapıyor. Bu vebal bile buna yeter anlayana sivrisinek saz…

Öyle görünüyor ki Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül bu alanı doldurabilecek yegane siyasetçi ve halkın ne istediğini çok iyi değerlendirebilen insan.

Kehanet gibi oluyor ama düşünüyorum da; yok yok  siyasette boşluk kabul etmediğine göre burası dolacak.

Geçen dönem Kılıçdaroğlu’nun rüzgârı olduğu için hamlesini erteleyen Sarıgül’ü o bu sefer etkili biçimde geleceğe ve bu alanı dolduracağı beklenebilir.

CHP'siz bir Türkiye'ye doğru
Bizi Takip Edin