Çite'den oğullarına muhteşem sünnet düğünü!

AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Eski Üyesi Ali Osman Çite, oğulları için muhteşem bir sünnet düğünü düzenledi.

AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Eski Üyesi ve Otagtepe Cafe'nin sahibi Ali Osman…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Eski Üyesi Ali Osman Çite, oğulları için muhteşem bir sünnet düğünü düzenledi.

AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Eski Üyesi ve Otagtepe Cafe’nin sahibi Ali Osman Çite, oğulları Muhammed Bünyamin ve Muhammed Musab için Kavacık Otağtepe Kafe’de organizasyonu her şeyi ile tam olan muhteşem bir sünnet düğünü düzenledi.

Düğün yerinin dizaynı, servis hizmeti ve dekorasyon yönüyle oğullarına unutulmayacak bir sünnet düğünü düzenleyen Çite ailesi, Beykoz’un tanınan birçok simasını da bir araya getirdi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Özdemir, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral, AK Parti İl Yönetim Kurulu Eski Üyesi Ahmet Çelikbilek, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, Prof. Dr. Fadıl Geylani, Maarifet Dernekler Federasyonu Başkanı Muhammed Keskin, Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Atik Valide İlim ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çite, Hakim Abdüllatif Tüzün ve Hafız Abdurrahman Güleç de Çite ailesinin bu mutlu gününde yanlarında olan isimlerdi.

Muhammed Bünyamin ve Muhammed Musab kardeşler, gece sonuna kadar düğün yerinin girişinde oturdukları tahtlarda konukların tebriklerini kabul ederken onlarla birlikte hatıra fotoğrafı da çekinmeyi unutmadı.

Gecenin başlangıcı, Mehteran takımının çaldığı marşlarla oldu. Konukların tam olarak toplanması ile Ali Osman Çite’nin abisi Ömer Faruk Çite selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Daha sonra Hafız Abdurrahman Güleç, Kur’an-ı Kerim ayetleri okudu. ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ ismi ile tanınan Ahmet Mahmut Ünlü de bir konuşma gerçekleştirdi. Ünlü konuşmasında, Kur’an-ı Kerim’in hadisler olmadan yeterli olacağını söyleyen İlahiyatçıları eleştirerek; “Allahü Teala, insanların günahlarını affetmek için bahane arıyor ancak Peygamber’in sünnetlerine uymayı da şart koşuyor. Onun için hiç kimse Resûlullah Aleyhi ve Sellim’e uymadan Allah’ımızın rızasına ve cennetine kavuşamaz. Çok sapıtanlar var, çok helâk olanlar var… Resûlullah Efendimiz, altını erkeğe haram etti. İpek giyinmeyi erkeğe haram etti. Sakal tıraşını erkeğe haram etti. Şimdi bunları Kur’an’da bulabiliyor muyuz? Bulamıyoruz. Bunları Kur’an’da bulamıyorsan, ‘Allah’a itaat edin, Resûlullah’a itaat edin!’ yazısını da bulamıyor musun? Buluyorsun. E daha ne kaşınıyorsun? Resûlullah’a itaat edin ne demek? Hadislere uyun demek. Bakın dikkat edin! Kur’an’a tabi olun diye ayet var ama Resûlullah’a da tabi olun diye ayet var. Demek ki Kur’an sünnetten ayrılmaz! Demek ki, Allah’a itaat Resûlullah’a itaatten ayrılmaz. Çok dikkat edelim. Ortalık karışık, dumanlı. Birçok ‘İlahiyatçıyım’ diyen. ‘Doçentim, profesörüm!’ diye çıkan insanlar ‘Kur’an bize yeter!’ demek suretiyle, Hadis-i Şerifleri bertaraf etmek, Sünnet-i Seniyye’yi devre dışı bırakmak için uğraşıyorlar. Allah fırsat vermesin. Ama biz Ehl-i Sünnet olarak bunları beyan etmek zorundayız. Vazifemiz budur” dedi.

Mehteran takımının çaldığı marşlar eşliğinde tahtlarla konukların olduğu yere taşınan çocuklar, herkesin ilgi odağı oldu.

Kesilen pasta ve havai fişek gösterisi ile sona eren Çite ailesinin sünnet düğünü, herkesin hafızalarından silinmeyeceğe benziyor.

Çite'den oğullarına muhteşem sünnet düğünü!
Bizi Takip Edin