Çocuklar hijyen uzmanı oluyor!

TEGV Beykoz Öğrenim Birimi, çocuklara yönelik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği gerçekleştiriyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Öğrenim Birimi, çocuklara yönelik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği gerçekleştiriyor. Et

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEGV Beykoz Öğrenim Birimi, çocuklara yönelik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği gerçekleştiriyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Öğrenim Birimi, çocuklara yönelik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği gerçekleştiriyor. Etkinlikte çocuklara, mikrop, bakteri, virüs ve mantarların ne olduğu, mikropların nasıl bulaştığı ve hijyenin ne olduğunu hakkında bilgi veriliyor.

TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnanç “Okullarımızın  uygun olduğu saatlerde eğitim almış gönüllülerimiz ile birlikte okullara giderek çocuklarımızla beraber eğlenerek öğrendiğimiz hijyen etkinliğini vermeye devam ediyoruz. Tüm çocuklarımızla sağlık dolu günlerde beraber olmak istiyoruz.” dedi.

Domestos ve  TEGV işbirliği ile hazırlanan eğlen öğren hijyen programının tanıtımı ve amacı bulunmakta ilk okul çağında ki tüm çocuklarımıza hijyen eğitimi veriyoruz

“Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi

Unilever Türkiye’nin, Domestos ve Lifebuoy markalarının desteğiyle sürdürülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi, çocukların, erken yaşlardan itibaren hijyen konusunda farkındalık geliştirmelerini sağlamak ve bu konuda doğru tutum ve davranış geliştirmelerini amaçlamaktadır. Çocukların mikropları ve farklı ortamlardaki hijyen bölgelerini tanımalarını sağlamak; kişisel hijyen koşulları için gerekli önlemleri alabilmeleri için bilgi ve beceri kazandırmak hedeflenmektedir.

Etkinlik uygulamalarında çeşitli ortamlarda hijyen konularına değinilerek çocuklarımızın günlük hayatlarını geçirdikleri okul, ev gibi yaşam alanlarında hijyen koşullarını sağlamak ve doğru temizlik alışkanlıklarını geliştirmeleri de ele alınmaktadır.

Eğlen, Öğren, Hijyen Projesinin hedef kitlesi; ilköğretim okulları 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf çocuklarıdır.

Eğlen, Öğren, Hijyen Projesini vermek isteyen gönüllülerin;

  • Eğitimde yeni yaklaşımlara açık,
  • Etkili iletişim becerilerine sahip,
  • Sağlık hizmetleri, sağlık eğitimi alanından Eğitim Fakültesi veya Sosyal Bilimler mezunu ve/veya öğrencisi olması tercih edilir.

Çocuklar hijyen uzmanı oluyor!
Bizi Takip Edin