Çocuklar yararına 2. Beykoz Cam Şenliği düzenlendi

Cam İşleme Sanatını yaşatmak, cam ustalarını tanımak amacıyla 'Camdan Cana' temalı “2. Beykoz Cam Şenliği” düzenlendi.

Acarkent Rotary Kulübü ve Beykoz Cam Sanatları Turizm Derneği ve Coliseum Spor Kulubü işbirliğiyle, Cam…

Çocuklar yararına 2. Beykoz Cam Şenliği düzenlendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cam İşleme Sanatını yaşatmak, cam ustalarını tanımak amacıyla ‘Camdan Cana’ temalı “2. Beykoz Cam Şenliği” düzenlendi.

Acarkent Rotary Kulübü ve Beykoz Cam Sanatları Turizm Derneği ve Coliseum Spor Kulubü işbirliğiyle, Cam İşleme Sanatını yaşatmak, cam ustalarını tanımak amacıyla ‘Camdan Cana’ temalı “2. Beykoz Cam Şenliği” düzenlendi.

20-21 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlikte, cam sanatına gönül vermiş cam ustalarının, birbirinden değerli eserleri satışa çıkarıldı. Bu eserlerin satışından elde edilecek gelirler Uluslararası Rotary Çocuk Felcine Son projesine bağışlandı. Etkinlik boyunca çocuklar ve misafirler Beykoz‘daki değerli cam ustalarından cam işleme ve üfleme tekniklerini deneyerek öğrendi, kendi cam figürlerini yaptı.

Acarkent Coliseum Meydan’da düzenlenen etkinliğe  Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Acarkent Rotary Kulübü Başkanı Kerem Aras, Cam Şenliği Komitesi Başkanı Zehra Turan ve kulüp üyeleri, Coliseum Spor Kulübü temsilcileri, Beykoz Cam Sanatları & Turizm Derneği Başkanı Yılmaz Güzeci, Uluslararası Rotary 2420. Bölge temsilcileri ve Acar Ailesi’nden Funda Acar ile 13 değerli Cam ustası ve misafirleri katıldı. Törende, Beykoz’da Cam  sanatının ve Cam ustalarının milli kültür değerlerimize katkısına değinildi.

Etkinlikten ve cam ürünleri satışından elde edilen gelir “Uluslararası Rotary Çocuk Felcine Son” Projesine bağışlanarak Camdan Cana” temasıyla yeni hayatlara teslim edildi. “Uluslararası Rotary Çocuk Felcine Son” projesi ile birçok çocuğun, yaşama tutunmasına destek veren sosyal sorumluluk projesi kapsamında; 125 ülkede toplam olarak 2,5 milyar çocuğa Çocuk Felci aşısının uygulanmasını sağlamış olup, 17 milyon çocuğun ölümünü engellemiştir.

Çocuklar yararına 2. Beykoz Cam Şenliği düzenlendi
Bizi Takip Edin