Coşkun Tosun Beykozlu Kars Ardahanlıların gönlünü aldı

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Kars Ardahan Iğdır Derneği'ni ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde bazı Ardahan derneklerinin Beykoz'un çeşitli meydanlarına astığı bayraklarla CHP'ye oy vermeyeceklerini açıklamıştı. Cumhuriyet Halk Partisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Kars Ardahan Iğdır Derneği’ni ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde bazı Ardahan derneklerinin Beykoz’un çeşitli meydanlarına astığı bayraklarla CHP’ye oy vermeyeceklerini açıklamıştı. Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun Kars-Ardahan-Iğdır İlleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek başkanı Esengül Yılmaz ve üyeler tarafından dernek kapısında karşılanan Coşkun Tosun’a eşi Nurgül Tosun ve beraberindeki CHP Meclis Üyesi Adayları ile partililer eşlik etti. Halk müziği sanatçısı Burhan Yıldırım’ın türküleriyle keyiflenen CHP heyeti, kısa bir selamlaşmanın ardından söyleşinin yapıldığı bölüme geçtiler.

Esengül Yılmaz: Bütün partilere eşit mesafedeyiz

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Esengül Yılmaz, “Sayın Coşkun Tosun’un derneğimizin konuğu olduğu için çok mutluyuz. Bizler STK’lar olarak bütün partilere eşit mesafede olmak durumundayız. Bunun yanı sıra hepimizin bireysel olarak gönül verdiği siyasi oluşumların olduğu gerçeğinin de kabul edilmesi gerekiyor. İnanıyorum ki eğer siz belediye başkanı olursanız bizim gibi kurumlara gereken ilgi ve alakayı göstereceksinizdir” dedi.

Coşkun Tosun: Aday yapamadığımız Esengül olgun davrandı

Söz alan CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun ise, “Şunu çok açık yüreklilikle ifade edeyim ki, Kars-Ardahan-Iğdırlılar, bize her zaman yakın alaka göstermişlerdir. Bu nedenle burada olmak bizler için çok büyük gurur vesilesidir. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Öte yandan son dönemde 2 olaya çok üzüldüm. Bunlardan birincisi Esengül kardeşimi çok istememe rağmen Meclis listesinde değerlendirememem oldu. Kendisinin olgunluğuna da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Diğeri de yine bizzat kendi talimatımla adaylık dosyası aldırdığım başka bir arkadaşımı da yine benzer nedenlerden dolayı listeme alamadım. Bu iki olay beni derinden üzmüştür” açıklamasında bulundu.

Gövdemi taşın altına koydum

Tosun sözlerine şöyle devam etti: “Arkadaşlar, ülke adeta dökülüyor. Bunda en büyük payı da Beykoz alıyor maalesef. Tam bir tek adam dönemi yaşıyoruz. Alternatif hiçbir sese, görüşe tahammülleri yok. Ses çıkarını da zaten terörist ilan ediyorlar. Ben tüm bunlara rağmen aday oldum. Gövdemi taşın altına koydum. Lütfen sizler de gövdeniz koymasanız bile gelin, elinizi o taşın altına sokun. Beykoz’u birlikte aydınlık günlere çıkaralım. Tek başıma benim de gücüm yetmez buna. Sadece halk isterse olur bu değişim. Şunu unutmayın, benim elimde tılsımlı bir değnek yok. Arkadaşlarım da vatan kurtaran aslan değiller. Sadece birlikte çalışabilirsek başarıya ulaşabiliriz. Bizler onlardan hem güçlü hem de haklıyız. Bu haklılığımız bizi martın sonundaki bahara götürecek işte.”

Çocuklarımız bugün hayata daha güvenli bakıyorlar!

Daha sonra söz alan derneğin eski yöneticilerinden Ayvaz Korkmaz şunları söyledi: “Değerli başkan siz benim çok eski dostumsunuz. Ben de sizin gibi yıllar önce siyasete atılmıştım. Hem de üstelik bu uğurda zindanlara atıldım. Benim bugün sizi desteklememin pek çok nedeni var. Ama müsaade ederseniz bunların bir tanesini paylaşmak istiyorum. Yıllar evveldi. Bizim doğulu çocukların okuması için bir burs çalışması yapmak istiyorduk ama imkânlarımız kısıtlıydı. Siz de o zaman Doğu Karadenizliler derneğinde görevliydiniz. Mikro milliyetçiliğin zirve yaptığı o günlerde siz bizim çocuklarımız için tüm imkânlarınızı seferber edip burs olanağı tanımıştınız. O gün yardım eli uzattığınız çocuklarımız bugün hayata daha güvenli bakıyorlar. Sizin bu yönünü bilen birisi olarak daima yanınızda olacağımı açıkça ifade ediyorum”

Alkışlanan bu sözlerin ardından soru cevap kısmına geçildi. Bölgedeki sorunlarını anlatan dernek üyelerine çözüm önerilerini ileten CHP Adayı, seçildiği takdirde tüm yöre derneklerine hak ettikleri katkıları sağlama sözü verdi.

Coşkun Tosun Beykozlu Kars Ardahanlıların gönlünü aldı
Bizi Takip Edin