Çubuklu Spor U17 namağlup şampiyon oldu

Çubuklu Spor U17 takımı, bu sene grubunu namağlup şampiyon olarak bitirdi.

Çubuklu Spor U17 takımı bu sene grubunu namağlup şampiyon olarak bitirdi. Attığı 55 gole karşı kalesinde 5 gol gördü. Hiç…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çubuklu Spor U17 takımı, bu sene grubunu namağlup şampiyon olarak bitirdi.

Çubuklu Spor U17 takımı bu sene grubunu namağlup şampiyon olarak bitirdi. Attığı 55 gole karşı kalesinde 5 gol gördü. Hiç mağlup olmadan çok zorlu rakiplerle mücadele etti ve başarılı oldu. Sadece Çavuşbaşı takımıyla berabere kalan Çubuklu Spor U17 takımı, diğer bütün takımları mağlup etti.

Grubunda Sultanbeyli Belediye, Taç Spor ve Çavuşbaşı gibi zorlu ekiplerin olduğu bir grupta namağlup olarak ligi bitirmesi Çubuklu camiasını sevindirdi. Bu başarının arkasında yatan iki önemli isim, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun ve gençlerin antrenörü Kadir Gemici idi.

Beykoz Güncel’ e konuşan Kulüp Başkanı Coşkun Tosun, bundan sonraki hedeflerini tek cümleyle açıkladı: “İstanbul Şampiyonası’nda da başarılı olup Türkiye Şampiyonası’na gitmeyi hedefliyoruz” . Takımla gurur duyduğunu her sözünde değinen Tosun: “Takımda yer alan tüm futbolcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum. 1,5 yıldır büyük bir gayret gösterdiler. Yaz kış demeden çalıştılar. Antrenörleri Kadir Gemici’ yi de tebrik ediyorum. İyi bir takım yarattı. Bu takım gelecek yıllarda Çubuklu Sporun A takımını teşkil edecek oyunculardan kurulu“ dedi.

Her yaş grubunda Çubuklu Spor Kulübü iddialıdır!

Tosun, Çubuklu Spor Kulübü’nü ve sporcularını bizlere şu şekilde özetledi:  “Biz alt yapılarda başarılı olan bir kulübüz. Alt yapılara çok önem veriyoruz. Şu an 300’ü lisanslı, 250’si lisanssız spor okullarında yer alan sporcularımız olmak üzere 550 sporcuyu bünyemizde barındırıyoruz. Her yaşın takımı var ve liglerde mücadele ediyor. Özellikle şu an mücadele eden U17 takımı şampiyon oldu. 19, 16, 14 takımları da gruplarında lider olarak müsabakalarına devam ediyor. Her yaş grubunda Çubuklu Spor Kulübü iddialıdır. Kurduğumuz sistem, yıllardır oluşturmaya çalıştığımız bir yapıdır. Artık ürün vermeye başlanmıştır. Alt yapılarımızda istediğimiz düzeye gelmiş bulunuyoruz. Bunun sonucunda bu çocukların A takıma yükselmesiyle ileriki yıllarda A takımımızda daha başarılı bir düzeye geleceğiz. Bizim ayrıca büyük kulüplere verdiğimiz yetenekli sporcularımız var. Fenerbahçe, Beşiktaş, Kasımpaşa, Sultanbeyli gibi takımlarda oynayan sporcularımız var. Hatta Milli Takım’da oynayan sporcumuz var“

Çubuklu Spor Kulübünü, Beykoz’daki diğer amatör kulüplerinden ayıran farkı alt yapısı olarak değerlendiren Tosun: ”Spor okullarının disiplini ve ilgi görmesidir. Dolayısıyla aileler, veliler yetenekli çocuklarını Çubuklu Spora yönlendiriyorlar.  İstanbul’da söz sahibi olan spor kulüplerinden biridir” diyerek kulübe olan katkılarını ise şu şekilde açıkladı: “ Bütün bu tesisler, bütün bu yapı, bu kadrolar benim zamanımda kuruldu.  Benimle birlikte bu durumumuza katkı sağlayan yönetici arkadaşlarımızda vardır”

Çubuklu Spor U17 namağlup şampiyon oldu
Bizi Takip Edin