Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beykoz’a övgü dolu sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlerle buluşmasında sokak hayvanlarıyla ilgili konuya değindi. Erdoğan barınaklar konusunda, ”Koskoca İBB hayvanlarla ilgili neden barınak yapmıyor. Örneğin, Beykoz Belediyemizin ga

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlerle buluşmasında sokak hayvanlarıyla ilgili konuya değindi. Erdoğan barınaklar konusunda, ”Koskoca İBB hayvanlarla ilgili niçin barınak yapmıyor? Örneğin, Beykoz Belediyemizin gayet güzel bir barınağı var. Gittim gördüm belediyemiz hakikaten nefis bir yer yapmış, adeta bir hastane.” dedi. 

https://www.youtube.com/watch?v=0W9JaieSP2g***

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde düzenlenen “Kütüphane Söyleşileri” programında gençlerle bir araya geldi, sorulan soruları cevapladı.

Başkan Erdoğan, bir gencin sorusu üzerine sokak hayvanları konusuna değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarına 81 ilde kurulacak barınaklar ve rehabilitasyon merkezleri için çalışmalarını hızlandırmalarını gerektiğini iletmişti. 

ERDOĞAN: “AŞKINAN KOŞAN YORULMAZ”

Bir gencin, “Bu konuyla alakalı gerekli talimatları verdiğinizi sosyal medyadan da takip ediyoruz. Bununla alakalı belediyelerin herhangi bir gücü var mı? Yeterli olduğunu düşünüyor musunuz, yeterli personelleri var mı?” sorusuna karşılık veren Erdoğan “Rahmetli Neşat Baba’nın bir sözü var. Aşkınan koşan yorulmaz.” ifadelerini kullandı.

BEYKOZ BELEDİYESİ ÖRNEĞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının devamında Ocak ayında ziyarette ettiği, sahipsiz kedi ve köpeklere kuaförden yoğun bakım ünitelerine kadar beş yıldızlı bakım ve tedavi hizmeti veren Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nden bahsetti.

“BELEDİYEMİZ NEFİS BİR YER YAPMIŞ ADETA HASTANE”

Bütün belediyelerin kendi ölçüsünde gücü olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koskoca İstanbul Büyükşehir Belediyesi niçin bu konuda kalkıp da hayvanlarla ilgili barınak yapmıyor? Yapsın. İlçe belediyesi olarak mesela İstanbul’da Beykoz Belediyemizin gayet güzel bir barınağı var. Ben tabii gittim, gezdim gördüm, baktım belediyemiz hakikaten nefis bir yer yapmış adeta bir hastane. Demek ki isteyince oluyor, yani aşkınız varsa bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız var.” dedi.

“BEYKOZ İÇİN ATILAN ADIMLAR VAR”

Erdoğan, “İstanbul’da Beykoz Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz içinde atılan adımlar var. Biz bu konu ile ilgili özellikle Tarım ve Orman Bakanlığımızı da devreye soktuk. Müşterek çalışma yapmak suretiyle tabii bu sokak hayvanlarına yönelik bazı adımlar atmamız gerekiyor. Tedbir, teşhis, tedavi ve koruma yöntemleri ve bunlara yönelik de adımlarımızı atıyoruz. Birinci derecede de bu konuda özellikle bakanımıza ‘Artık bütün hocalığını bu konuda kullanacaksın ve adımını atacaksın’ dedim.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beykoz’a övgü dolu sözler!
Bizi Takip Edin