Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beykoz’da kentsel dönüşüme karşı çıkan muhalefete tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bay bay Kemal kentsel dönüşüme karşı, yanındaki hanımefendi karşı. Beykoz’a gidiyor orada vatandaşı toplayıp kentsel dönüşüme karşı olduğunu söylüyor. Şimdi netice bu. Hadi bakalım şimdi bu neticenin altından kalk.” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’na katılarak konuşma yaptı.

Başkan Erdoğan, Beykoz Tokatköy’de gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projesine karşı çıkan muhalefet ve projeyi engellemek için halkı örgütleyen CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştirdi.

“BEYKOZ’DA VATANDAŞLARI TOPLAYIP DÖNÜŞÜME KARŞI OLDUKLARINI SÖYLÜYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısı yapmış olduğu konuşmada Beykoz’daki kentsel dönüşüme değinerek şunları söyledi:

Bay bay Kemal, kentsel dönüşüme karşı. Aynı şekilde yanındaki hanımefendi karşı. Beykoz’a gidiyor, Beykoz’da vatandaşı toplayıp orada kentsel dönüşüme karşı olduklarını söylüyor. Haydi bakalım bu neticenin altından kalk. Ama Erdoğan kalkıp Çamlıca Camii’nin altında Burhaniye’de vatandaşa diyor ki bak yarın Allah göstermesin istemediğimiz bir durumlar karşı karşıya kalırız, kime gidip hesap soracaksınız? Bana… Onun için gelin yardımcı olun bana bir an önce şuraları boşaltalım ve burada dört dörtlük güzel binalar yapalım. Şimdi buyurun gidin orada yaptığımız kentsel dönüşümle ilgili o binaları bir görün. Zemin artı 3, zemin artı 4 binalar yapıldı. Eğer ta başında önümüzü açsaydılar şimdi oralar tamamıyla bitmiş olacaktı. Ama ne bu ana muhalefet, ne yanındaki yavru muhalefetler, bunlar kentsel dönüşüm, değişimden anlamaz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beykoz Kentsel dönüşüm

“KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİYLE BU İŞİ SÜRATLE BİTİRECEĞİZ”

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

İşte TOKİ’nin yapmış olduğu bu başarılı hizmetler ortada. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri, ve sonrasında yaşadıklarımız bizi artık bu konunun mümkün olan en hızlı şekilde çözümünün şart olduğunu göstermiştir. İstanbul başta olmak üzere ülke genelindeki kentsel dönüşüm çalışmalarını bir an önce bitirecek yeni bir çalışma yöntemi geliştireceğiz. Artık öyle ideolojik sapkınlıkların, bireysel hırsların, siyasi sabotajların önüne geçemeyeceği bir kentsel dönüşüm süreciyle bu işi süratle bitireceğiz.

Deprem bölgesindeki şehirlerimizi bir yıl içinde ayağa kaldırma sözü gibi kentsel dönüşüm projelerini de birkaç yıl içinde gerçekleştirme sözünü milletimize veriyoruz. Meclis’in yeni döneminde bunun için gerekli hukuki çalışmaları hemen yapıp sonbaharı beklemeden işe girişeceğiz.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 27 Ağustos 2022 tarihinde Beykoz’da Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesine karşı çıkmak için milletvekillerini ve genel başkan yardımcısını görevlendirdi.

Halka “Vekillerimizle organize olun, onların dokunulmazlığı var” güvencesini sağlayan Akşener, “Milletvekillerimizi ve genel başkan yardımcımızı alın, saat 7’de gidin. Onların dokunulmazlıkları oluyor ya, orada bir bulunsunlar. Gelindiğinde görülsün. Sizin derneğinize beyanat verilsin ben de onu alayım kamuoyuna lanse edeyim.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışma Hacer Foggo’nun ve birçok CHP ve HDP’li vekillerin de Beykoz’da kentsel dönüşüme karşı çıktığı tweetleri ortaya çıkmıştı.

 İLGİLİ HABER: Beykoz’da da kentsel dönüşüme karşı çıkmışlardı!

.

.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beykoz’da kentsel dönüşüme karşı çıkan muhalefete tepki!
Bizi Takip Edin