Cumhuriyet Halk Partisi ve Mülkiyet

Değerli dostlar

Yıllardır ülkemizde kangren olmuş, mülkiyet meselesi, Müslim ve Gayri Müslim vakıf malları, hanedan mensupları, Ermeni ve Rum azınlıkların özel malları, tekke ve zaviyelerin mülklerine el konulması toplumsal barışa vurulan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli dostlar

Yıllardır ülkemizde kangren olmuş, mülkiyet meselesi, Müslim ve Gayri Müslim vakıf malları, hanedan mensupları, Ermeni ve Rum azınlıkların özel malları, tekke ve zaviyelerin mülklerine el konulması toplumsal barışa vurulan en büyük darbedir.

Bu gün haktan adaletten bahseden Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetin kuruluşundan 1946 yılına kadar iktidar olduğu süreçte vatandaşın mülkiyet hakları ellerinden alınarak, özel ormanlar devletleştirildi. Hanedan mensuplarının şahsi malları adeta gasp edildi. Parasız pulsuz sürgüne mahkum oldular.

*1 Tehcirde Ermenilerin terk ettikleri mülkleri kimler tarafından edildiği, aynı şekilde mübadelede şehir merkezlerinde göç ettirilen Rumların mülkleri, Batı Trakya’dan göç eden Türk nüfusa verilmemiş aksine taşraya yerleştirilmişlerdir.

Değerli dostlar;

Cumhuriyet sonrası gayrimenkul zengini olanları incelerseniz, acı gerçeklerle karşılaşırsınız.

*2 Taksim gezi parkının arkasında böyle bir hikaye yatmaktadır.

*3 Uzun yıllardır iktidar olamayan Cumhuriyet Halk Partisi, 1987 yılında muhalefette de zihniyetinden vazgeçmemiş tapu tahsis belgelerini iptali için Anayasa Mahkemesine müracaat ederek tahsisleri iptal ettirmiştir. Aynı CHP, 2B arazilerinin satışının iptali için iki defa Anayasa Mahkemesine gitmiş ve iptali için dava açmıştır. Dava gerekçesi olarak Anayasada devlet ormanlarının satışını yasaklayan maddeyi göstermiştir. Satış ise orman vasfını yitirmiş araziler içindin. Devlet ormanlarının satışını yasaklayan hükmü halen Anayasada mevcuttur.

Değerli dostlar;

Bu zihniyetin tek amacı vardır. Anadolu insanının mal mülk sahibi olmaması, orta sınıfın oluşması ve sermayeye ortak olmasını engellemektir. Halktan ve halkçılıktan bahseden Cumhuriyet Halk Partisi’nin “Halk” ifadesi parti tabelasında “Halkçılık” ifadesi ise altı okunda kalmıştır.

Değerli dostlar;

Bu zihniyet genelde böyle olduğu gibi yerelde de böyledir.

1999–2004 yılları arasında Rüzgarlıbahçe’de tapular verilmemiş, vatandaş mağdur edilmiştir. Beykozluya tapusunun verilmesi için Çayır’da ki Tarihi Kışla’nın Büyükşehir Belediyesiyle arsa takası için Meclis kararına Cumhuriyet Halk Parti grubu ret kararı vermiştir. Türk-Alman Üniversitesinin Beykoz’umuza kazandırılması için plan tadiline Cumhuriyet Halk Partisi ret kararı vermiştir. Medipol Vakıf üniversitesinin Beykoz da olması için yapılacak tadil için oylamada yine ret oyu kullanmıştır.

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Meclis tutanaklarında mevcuttur.

Değerli dostlar;

90 yıllık mülkiyet sorununu çözen, Anadolu da kadastro çalışması yapıp köylüye tapu veren, azınlıkların Vakıf mallarını iade eden, AK Parti’yi rantçılıkla suçlayan Cumhuriyet Halk Partisi;  azınlıkların, hanedan mensuplarının, vakıfların, tekke ve zaviyelerin taşınmazlarını nasıl ve şekilde talan ettiğini açıklamalıdır.

İspatım devletin arşivleri ve tapu sicil kayıtlarıdır. Bu milletten helallik almadıkça iktidar olamazsınız.

Kalın sağlıcakla.

*1 -Osman oğullarının Dramı ( Kadir MISIROĞLU )

*2-Erguvaniler-Yalıdakiler ( Tayfun ER )

*3-Zaman Gazetesi ( Mustafa ARMAĞAN ) 

Cumhuriyet Halk Partisi ve Mülkiyet
Bizi Takip Edin