Cumhuriyet Parkı Beykoz'a hayırlı olsun

Beykoz Belediyesi, Cumhuriyetköy’de yapımını tamamladığı “Cumhuriyet Parkı”, Anında Hizmet Üretim Programı kapsamında hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi’nin ilçe sakinlerinin park ve oyun alanı ihtiyacını karşılamak üzere Cumhu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Cumhuriyetköy’de yapımını tamamladığı “Cumhuriyet Parkı”, Anında Hizmet Üretim Programı kapsamında hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi’nin ilçe sakinlerinin park ve oyun alanı ihtiyacını karşılamak üzere Cumhuriyetköy’de yapımını tamamladığı “Cumhuriyet Parkı”, Anında Hizmet Üretim Programı kapsamında hizmete açıldı.

3 dönüm alan üzerinde kurulan parkta, oyun grupları, basketbol sahası, yürüyüş yolları,  fitness aletleri ve dinlenme alanları yer alıyor. Cumhuriyet Parkı Atatürk’ün köyü ziyaretinde gölgesinde dinlendiği meşe ağacına da ev sahipliği yapıyor. 

Cumhuriyetköy Meydanı’nda kurulan parkın açılışı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Köy Muhtarı Hasan Ayaz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, köy sakinleri ve çocuklarla birlikte yapıldı.  

Başkan Çelikbilek: “İmar planlarından sonra köyün imkânları iyileşecek”

Park açılışında köy sakinlerine hitap eden Başkan Yücel Çelikbilek ilçenin her noktasına hizmet götürme gayretinde olduklarını belirterek: “Önemli olan park yapmak değil verilen hizmete sahip çıkılmasıdır. Burada ailelere büyük görev düşüyor. Çocuklara, gençlere sahip olduklarımızı koruma noktasında örnek olmak zorundalar. Köy sakinlerinin bu hususa özen göstereceğinden şüphem yok. İBB’nin hizmet alanında kalmakla birlikte Cumhuriyetköy’e hizmet gayretimiz devam ediyor. Yazın yollarımızda sıkıntılar oluyor. Asfalt serim çalışmasıyla bu sıkıntılar en aza inecek. 1/5000’lik planların hazırlanması konusunda İBB nezdinde büyük gayret gösterdik. 1/1000’lik planları da biz hazırlayacağız. İmar planlarından sonra Cumhuriyetköy’ün imkânlar iyileşecek” diye konuştu.

Muhtar Ayaz: Köyümüze Güzellik Kattı

Cumhuriyet Köy Muhtarı Hasan Ayaz ise konuşmasında: “Belediye Başkanımız hizmette sınır tanımıyor, en ücra köşelere kadar hizmet götürüyor. Bugün burada yürütülen Anında Hizmet Programıyla sağlık hizmetlerinden de yararlandık. Köyümüze güzellik katan parkımızın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklar ve köy sakinleriyle birlikte açılış kurdelesi kesildi. Cumhuriyetköy Muhtarlığı tarafından açılışa katılanlara etli pilava ve ayran ikram edildi. 

Anında Hizmet Cumhuriyetköy’deydi

Anında Hizmet Üretim ekipleri ise gün boyu Cumhuriyetköy’de temizlikten yol bakımına bitki ve ot temizliğinden ilaçlamaya kadar bir dizi hizmet verdi. Gezici Sağlık Otobüsü koruyucu sağlık hizmet uygulamaları kapsamında vatandaşları sağlık taramasından geçirdi.  

Cumhuriyet Parkı Beykoz'a hayırlı olsun
Bizi Takip Edin