Curcuna Tiyatro Grubu sahnede büyük alkış aldı!

Beykoz Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Curcuna Grubu öğrencilerinin tiyaro gösterisi, büyük beğeni topladı.

Beykoz Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencileri, 2014-2015 eğitim-öğretim yılına tiyatro gösterisi ile veda etti. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'n

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Curcuna Grubu öğrencilerinin tiyaro gösterisi, büyük beğeni topladı.

Beykoz Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencileri, 2014-2015 eğitim-öğretim yılına tiyatro gösterisi ile veda etti. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen tiyatro gösterisine; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Okul Müdürü Abdullah Tanhan, okul öğretmenleri, öğrenciler ile çok sayıda veli katıldı.

Tiyatro öncesinde yapmış oldukları resimleri de sergileyen öğrencilerin yetenekleri herkesi şaşırttı. Birbirinden güzel tablolar, usta bir ressamı aratmadı.

Mehmet Can yönetmenliğinde Curcuna Grubu öğrencileri tarafından oynanan Şinasi’nin ünlü eseri Şair Evlenmesi ile Aziz Nesin’in Pırlatan Bal eseri karşısında herkes kahkahalara boğuldu. Öğrencilerin, sahnedeki performansı görülmeye değerdi. Diyaloglar, oyuncuların jest ve mimikleri, sahne tasarımı, kıyafetler profesyonel tiyatroya adeta taş çıkarttı.

Mehmet Can yönetmenliğinde yazılan Kadın tiyatro oyunu ise, en büyük beğeniyi topladı. Mehmet Can kendi yazmış olduğu oyunu şöyle tanıttı: “Asosyal bir toplumun en büyük göstergesi şiddet ve cinayet olaylarındaki artıştır. Asosyal bir insan toplumda kendini ifade edebildiği bir alan bulamadığı müddetçe, kendinden güçsüz olana karşı her zaman bir üstünlük ve güç gösterisinde bulunmaya devam edecektir.  Bundan dolayı özellikle ülkemizdeki kadına şiddet ve cinayet olaylarındaki artışın temel sebebi bize göre asosyal toplumdur. Biz bu oyunda kadını çaresiz anlattık, bu çaresizliği artık fark edilsin diye. Kadını anne olarak anlattık, daha çok kıymetini bilin diye ve kadını aşk olarak anlattık, daha çok sevilsin diye”.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlik, büyük alkışlarla kapandı.

Curcuna Tiyatro Grubu sahnede büyük alkış aldı!
Bizi Takip Edin