Demet Akalın’dan Beykoz’un can dostlarına ziyaret!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, sahipsiz kedi ve köpeklere kuaförden yoğun bakım ünitelerine beş yıldızlı bakım ve tedavi hizmeti veren Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Türkiye’nin en modern hayvan rehabilitasyon merkezi ile tek “Doğal Yaşam Alanı”na sahip Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki can dostları ziyaret etti.

Demet Akalın’dan Beykoz’un can dostlarına ziyaret!

DEMET AKALIN’DAN HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİ’NE ZİYARET

Demet Akalın, sokak hayvanlarının tedavi, aşı ve bakım hizmetlerinin modern, hızlı ve güvenli koşullarda sağlanması amacıyla kurulan hayvanların her türlü bakımlarının yapıldığı ve sağlık ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı tedavi olanakları sunan merkezi gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Demet Akalın’dan Beykoz’un can dostlarına ziyaret!

İstanbul’un ilçe belediyeleri içindeki en büyük ve en donanımlı tesis olma özelliğini taşıyan merkezi gezen Ünlü şarkıcı Demet Akalın, kediler ve köpekler için ayrı barınma üniteleri yakından inceledi.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

SOKAK HAYVANLARINA 5 YILDIZLI HİZMET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülkeye örnek gösterilen “Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi”,  sahipsiz sokak hayvanlarına 11 dönümlük arazide kuaförden yoğun bakım ünitelerine son teknolojik imkânlarla aşı, bakım ve tedavi hizmeti veriyor.

Mahmutşevketpaşa Mahallesi’ndeki merkezin arkasındaki 50 dönümlük açık alanda kurulan “Doğal Yaşam Alanı”nda ise kedi ve köpeklere yılın 365 günü beslenme, temizlik, bakım ve tedavi olmak üzere tam teşekküllü hizmet sunuluyor.

TEDAVİ AŞILAMA KISIRLAŞTIRMA

Beykoz Belediyesi’ne ait 444 66 61 No’lu Çözüm Merkezi’ne telefon ya da kuruma mail ve mesaj yoluyla bildirilen sokak hayvanları mobil ekipler tarafından sahadan alınarak merkeze getiriliyor ve öncelikle kuaför ve temizlik hizmeti veriliyor.

Merkezdeki veteriner hekimler tarafından ilk muayeneleri yapılan kedi ve köpekler, sağlık durumlarına göre hastanenin ilgili bölüme alınarak tedavi süreci başlatılıyor.

Sevgi ve şefkatle uygulanan tedavi sonrasında sağlıklarına kavuşan, kısırlaştırma, aşılama ve küpeleme işlemleri yapılan hayvanlar ilgili yasa gereği alındıkları yerlere geri bırakılıyor.

Merkezde kedi ve köpeklerin yanı sıra, yanı sıra kuşlarla, tilki, sincap gibi ormanlarda yaşayan her türlü hayvanın tedavisi yapılıyor.

HAFTANIN 7 GÜNÜ AÇIK

Sokak hayvanlarının her türlü bakım ve tedavilerinin uzman ellerde özenle yapıldığı merkez,  3 veteriner hekim, 1 veteriner sağlık teknikeri, 1 veteriner sağlık teknisyeni, 15 temizlik-bakım işçisi, 7 büro personeliyle, haftanın 7 günü, 8:30 ila 21:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

SICAK BİRER YUVAYA SAHİP OLACAKLAR

Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen tüm sokak hayvanlarının tedavileri sonrasında sıcak birer  yuvaya kavuşması için sosyal medya ve farklı platformlarda hayvan sahiplendirme kampanyaları da yürütülüyor. Sahiplendirilen hayvanlar aşı ve kimlik kartlarıyla vatandaşlara teslim edilirken, sonrasındaki durumları belirli aralıklarla kontrol ediliyor.

EĞİTİM VE SEVGİ ZİYARETLERİ

Merkezde ayrıca ilçedeki öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak üzere 1 adet “Eğitim ve Seminer Salonu” da yer alıyor. Okullardan bakım evine belirli periyotlarla getirilecek öğrencilere hayvan sevgisi ile merkezde hayvanlara yönelik verilen hizmetler anlatılacak.

.

.

 

Demet Akalın’dan Beykoz’un can dostlarına ziyaret!
Bizi Takip Edin