Deniz şehitleri için Mevlid-i Şerif okutuldu

Ülkü Ocakları Beykoz Şubesi, Şile’deki deniz faciasında yaşamını yitiren Beykozlu denizcilerin ruhlarına mevlit okuttu

Ülkü Ocakları Beykoz Şubesi, Şile’deki deniz faciasında yaşamını yitiren ve geçtiğimiz günlerde toprağa verilen Beykozlu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkü Ocakları Beykoz Şubesi, Şile’deki deniz faciasında yaşamını yitiren Beykozlu denizcilerin ruhlarına mevlit okuttu

Ülkü Ocakları Beykoz Şubesi, Şile’deki deniz faciasında yaşamını yitiren ve geçtiğimiz günlerde toprağa verilen Beykozlu Kıyı Emniyeti mensupları Cemil Özben ve Turgay Sarıboğa ile kayalıklar arasında sıkışmış haldeki naaşına 14 Aralık itibariyle ulaşılan Mehmet Genç ve halen kayıp olan balıkçı Mümin Akgün’ün ruhlarına Kuran-ı Kerim okuttu.

Beykoz Merkez Camii’nde yoğun katılım

Mevlid-i Şerif, Beykoz Merkez Camii’nde Cuma namazı sonrasında oldukça yoğun bir katılım altında gerçekleşti. Deniz şehitlerinin ruhları için bağışlanan hatmi-şerifler ve okunan Kuran-ı Kerim’in ardından ise cami çıkışında misafirlere pilav ve ayran ikram edildi.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Emanet ve Yönetim Kurulu üyeleri,  Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri Şeref Sarıkaya ve Kadir Alarçin, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Kıyı Emniyeti mensupları, bazı muhtarlar ve vatandaşların katıldıkları Mevlid-i Şerif’te, deniz şehitlerinin yakınları da hazır bulundu.

Kayıp denizcilerin bulunması için dua edildi

Cemaat, kayıp denizcilere ulaşılması için yapılan duaya hep bir ağızdan amin yakarışında bulundu.

Kayıp denizci Mehmet Genç’in Mevlid-i Şerif sırasında yakınları tarafından teselli edilen annesi, camideki törenin birkaç saat sonrasında oğlunun naaşına Şile sahilinde ulaşıldığı haberini aldı.

Kayıp balıkçı Mümin Akgün’ü arama çalışmaları ise sürüyor.

Haber: Arzu Başlantı

Deniz şehitleri için Mevlid-i Şerif okutuldu
Bizi Takip Edin