Denizcilik Lisesi’nde Öğretmenler Günü kutlaması!

Beykoz Denizcilik Lisesi Okul Aile Birliği Yönetimi, öğretmenlerine bir jest yaparak, küçük bir yemek ziyafeti sundu.

Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Yönetimi, Öğretmenler Günü dolayısıyla okul…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Denizcilik Lisesi Okul Aile Birliği Yönetimi, öğretmenlerine bir jest yaparak, küçük bir yemek ziyafeti sundu.

Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Yönetimi, Öğretmenler Günü dolayısıyla okul öğretmenlerine bir jest yaparak, küçük bir yemek ziyafeti sundu.  23 Kasım Cuma günü, tamamen Okul Aile Birliği’nin kişisel imkânlarıyla gerçekleşen yemek davetinde öğretmenlere zengin bir mönüden oluşan ikramlarda bulunuldu.

Burada Beykoz Güncel Haber’in sorularını yanıtlayan Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Yönetimi, söz konusu etkinliği düzenlemekteki amaçlarını ve Öğretmenler Günü vesilesiyle eğitim ve öğretim ile ilgi düşüncelerini şu sözler ile dile getirdiler:

Okulların gelirleri yok, harcamaları ise çok!

Süheyla Selim (Okul Aile Birliği Başkanı)

“ Bu etkinliği Okul Aile Birliği olarak, öğretmenlerimizi küçük de olsa anmak, kesinlikle unutulmadıklarını göstermek amacıyla yaptık. Devlet okullarında artık Okul İdaresi değil, sadece Okul Aile Birlikleri harcamalara karışabiliyor. Gelir temin etmek ise çok zor. Hiçbir şekilde öğrenciden bağış toplamıyoruz yasak olduğu için. Eksiklerimizi ise Okul Aile Birliği’nden çevresi olan arkadaşlarımız bu çevrelerini kullanmak suretiyle, ya da okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz yine kendi çevrelerinden temin etmeye çalışıyorlar. Çünkü hiçbir şekilde gelir yok ancak gider çok.”

Okulumuzun tekrar aslına rücû etmesi lâzım!

Metin Aydın

Öğretmenler günü etkinliğimizin amacı, eski hocalar ile yenileri kaynaştırmak. Okul Aile Birliği olarak faaliyetlerimize gelince: Beykoz eski Kaymakamı Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in katkılarıyla, okulumuzun karşısında bulunan otoparkı hizmete açarak, bölgedeki trafiği bayağı bir rahatlattık. Hem okulumuza da güzel bir katkı oldu. Buradan elde edilen gelir, doğrudan okulumuza gelir kaydediliyor. Burası Okul Aile Birliği tarafından çalıştırılıyor ve hiçbir zaman da üçüncü şahıslara kiraya verilmesi düşünülmüyor.”

Deniz Müzesi’nin daha çok ilgi görmesi lâzım!

“ Şu anda dünyada üç-dört taneden biri diyebileceğimiz bir müzeye sahibiz. Burada bizim sularımızda ve okyanus sularında yaşayan canlıların ilaçlanıp orijinal şekliyle duran halleri var. Aslında çevremizdeki bütün okulların gelip burayı ziyaret etmeleri lâzım. Biyoloji dersleri için bulamayacakları bir kaynak burası. Daha önceki sene çok ilgi vardı buraya ancak bu sene çok fazla yok. Herhalde burayı pek iyi tanıtamadık.”

Okul Aile Birliği, okulun ihtiyaçlarını temin ediyor

“ Okul Aile Birliği olarak, devlet kuruluşları ile ilişkiye girerek, onlardan okulumuza araç-gereç temin ediyoruz. Geçen sene aşağı yukarı 5-6 tane makine, çapa, demir gibi okulun ihtiyacı olan eğitim malzemelerini temin ettik. Bu sene de yine Okul Aile Birliği’nin girişimiyle, okulumuza jeneratör, makineler ve deniz ile ilgili eğitim araçları alacağız.”

Okulumuzun tekrar aslına rücû etmesi gerekiyor

“ Müze için yaptırdığımız ilaçlamalar da pahalı ancak bunu yapmak zorundayız. Çünkü okulumuzun kuruluş amacı bu. Bence okulda eğitim vermekte olan diğer bölümler, okulun kuruluş amacının biraz dışında şu anda. Aslında bu Okulun orijinal adı ‘ Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’dir ve Japonlar ile işbirliği sonucunda kurulmuştur. Okul Aile Birliği olarak bizim gönlümüzden bu okulun tekrar aslına rücû etmesi geçiyor. Burası Türk denizciliğine insan yetiştiren bir kurum. Ancak diğer bölümler de gelince, bu sefer işin aslından taviz vermeye başladı okul; gerekeni yapamıyor. Mesela, Denizcilik Müsteşarlığı okul mezunlarıyla bayağı oynamaya başladı. Yani kıdem düşürmeye başladı. Bunun nedenini bilemiyorum. Okulumuzun diğer denizcilik okullarıyla arasında bir fark şu an yok ama her an olabilir korkusunu yaşıyoruz. ”

İğne oyası işler gibi çocuklarımızı işliyorlar

Mudaharre Savaş

Öğretmenlerimizi hatırlamak, onların birazcık da olsa gönlünü alabilmek amacıyla bu etkinliği düzenledik. Onların her zaman başımızın üstünde yerleri var. Biz anne baba olarak bir çocuğa tahammül edemezken, onlar yüzlerce çocukla uğraşıyorlar. Bu, çok büyük sabır isteyen bir şey. Onlara çok teşekkür ediyoruz. İğne ile oya işler gibi bütün çocuklarımızı işliyorlar. Haklarını helal etsinler bize.”

Öğretmenlerimiz içinde birbirini tanımayanlar var!

Şebnem Topal

“ Bugün öğretmenlerimiz ile birlikte olalım istedik. Okulumuzun o kadar kalabalık bir öğretmen kadrosu var ki, öğretmenler içinde birbirlerini tanımayanlar var! Onları birbirine kaynaştırma adına çok güzel bir etkinlik oldu bana göre. Onlar için yemekler hazırladık. Canlı müziğimiz de olacaktı bugün ama olmadı maalesef. İnşallah seneye!”

Haber: Arzu Başlantı

Denizcilik Lisesi’nde Öğretmenler Günü kutlaması!
Bizi Takip Edin