Deprem üzerinden siyaset! CHP Beykoz’dan isim listede

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın kentsel dönüşüme karşı düzenlediği miting görüntülerinin ardından CHP’li vekillerin de kentsel dönüşüme karşı çıktığı ifadeleri son günlerde kamuoyunu meşgul eden konuların başında geliyor.

İBB ve Hatay BB işbirliği

DEPREM ÜZERİNDEN SİYASETİN BELGESİ

CHP ve CHP’ye yakın oluşumların, depreme dayanıksız yapıların yerine daha dayanıklı binaların yapılması hedeflenen kentsel dönüşüm projelerinin “rantsal dönüşüm” sloganıyla önüne geçtiği bir bir ortaya çıkarken İBB ve Hatay BB arasında tasarlanan işbirliğinde deprem üzerinden siyasetin yapıldığı bir kez daha belgelendi.

Deprem üzerinden siyaset! CHP Beykoz’dan isim listede

DEPREM BÖLGESİNE ‘SİYASİ KOORDİNATÖR’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yaşanan deprem felaketinin ardından işbirliği modeli tasarladı. Bu işbirliğinde, İBB ve Beykoz Meclis Üyesi Gülay Demirel’in ‘siyasi koordinatör’ olması dikkatleri çekti.

Siyasi koordinatöre bağlanan bölge sorumlularının ve ‘siyasi koordinatör’ün neyi koordine edeceği merak uyandırdı.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fahri Şahin

“CHP’NİN OLDUĞU HER YERDE PARTİZANLIK VAR”

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fahri Şahin, ‘siyasi koordinatör’ ifadesine tepki göstererek,” Afet ya da deprem hiç fark etmez. CHP’nin olduğu her yerde partizanlık vardır. İBB’nin Hatay için tasarlığı işbirliği modelinde CHP’li bir “siyasi koordinatör” olmadan olur mu? Bu siyasi koordinatör neyi koordine edecek? İBB’nin yardımlarının CHP’lilere ulaşıp ulaşmadığını mı? Hatay Büyükşehir Belediyesi yönetimi CHP’li, ancak İmamoğlu bunu yetersiz görmüş olacak ki Hatay’a bir de CHP’li siyasi koordinatör atama gereği duymuş. Siyasi koordinatöre bağlanan bölge sorumluları da var. Gülay Demirel CHP İBB meclis üyesi, Beykoz’dan.” dedi.

.

.

Deprem üzerinden siyaset! CHP Beykoz’dan isim listede
Bizi Takip Edin