Dernekler Birliği'nde Samsunlular dönemi başladı

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, 2015 yılında görev yapacak Yürütme Kurulu Üyeleri'nin seçimini gerçekleştirdi. 

Her ayın ilk Salı günü toplanan Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, Aralık ayı olağan toplantısında…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, 2015 yılında görev yapacak Yürütme Kurulu Üyeleri’nin seçimini gerçekleştirdi. 

Her ayın ilk Salı günü toplanan Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, Aralık ayı olağan toplantısında 2015 yılında görev yapacak Yürütme Kurulu üyelerinin seçimini gerçekleştirdi. 

Beykoz’da faaliyet gösteren 16 yöre derneğinin üye olduğu Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliğinde nöbet değişimi yapıldı. Beykoz Gümüşhaneliler Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Aralık ayı olağan toplantısında 2015 yılında görev yapacak Dönem Başkan Yardımcı ve Sekreterya seçimi yapıldı. 

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği’nin kendi içinde hazırladığı tüzük doğrultusunda 2014 yılında Dönem Başkan Yardımcısı olan Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz sıra gereği Dönem Başkanı oldu. Dönem Başkanlığı yapmamış dernekler arasında yapılan kura çekiminde ise Dönem Başkan Yardımcılığına Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız ile Dönem Sekreterliği’ne Bayburtlular Dernek Başkanı Metin Torun seçildi. Prosedür  gereği 2015 Dönem Başkan Yardımcılığı’na seçilen Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız 2016 Dönem Başkanı olacak. 

Yapılan seçimlerin ardından 2014 Dönem Başkanı KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık devir teslim öncesinde yapmış olduğu kısa konuşmasında “Her geçen dönem çıtasını yükselterek yoluna devam eden Dernekler Birliği yeni dönemde de üzerine düşeni en iyi şekilde yapacaktır… Görev yapacak derneklere başarılar dilerim.” diyerek görevini Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz’a devretti. 

Dönem Başkanlığı görevini devralan Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz’da yapmış olduğu kısa konuşmasında “Beykoz‘un neredeyse yüzde 90’nını temsil eden 16 yöre derneği olarak Beykoz‘un sorunlarına çözümler üretecek projeler geliştireceğiz” dedi.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, yapılan seçimlerin ardından toplantıda 2015 yılı çalışma takvimi oluşturdu. Dernekler Birliği Üyeleri, üç aylık zaman dilimlerinde Uyuşturucu, Mülkiyet, Festival ve Kentlilik Bilinci konu başlıklarında etkinlikler yapma kararı aldı.

”Uyuşturucuyla Topyekün Savaş”

Dernekler Birliği, çalışma takvimi kapsamında belirlenen ve aciliyeti bakımından da en önemli sorunlarının başında gelen uyuşturucu konusunda ilk adımı atıyor. ”Uyuşturucuyla Topyekün Savaş” adı altında 7’den 70’e her kesin içinde olacağı bir mücadele başlatmayı hedefleyen Dernekler Birliği ilk olarak toplumun önde gelen isimlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Bölge milletvekilleri, Kaymakam, Belediye Başkanı, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, muhtarlar, dernek yöneticileri ve gazetelerin köşe yazarları gibi bir çok önemli isim ile ”Uyuşturucuyla Topyekün Savaş” konusunda neler yapılabilir konuşulacak.

Planlanan 1015 Çalışma Takvimi şu şekilde; Ocak, Şubat ve Mart ayı içerisinde Uyuşturucu; Nisan, Mayıs ve Haziran ayı içerisinde Mülkiyet; Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı içerisinde Festival; Ekim, Kasım ve Aralık ayı içerisinde Kentlilik Bilinci

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği’ne üye dernekler; 

Samsunlular Derneği adına Başkan Fatih Yılmaz

Kars Ardahan Iğdır Derneği adına Başkan Metin Yıldız

Bayburtlular Derneği adına Başkan Metin Torun

Batumlular Derneği adına Başkan Ali Kemal Kılıç

Giresunlular Derneği adına Başkan Fuat Kuş

Sivaslılar Derneği adına Başkan Özer Güneş

Artvinliler Derneği adına Başkan Mehmet Uzun

Gümüşhaneliler Derneği adına Başkan Şinasi Ata

Ordu Mesudiyeliler Derneği adına Başkan Özkan Ayduğan

Sinoplular Derneği adına Başkan Adnan Çeliker

Tokatlılar Derneği adına Başkan Ömer Şahin

Çankırı Derneği adına Başkan Bilal Karabacak

Erzurumlular Derneği adına Başkan Ziya İnik

Kas-Der Beykoz Şubesi adına Başkan Süleyman Çalık

Doğu Karadenizliler Derneği adına Başkan Emin Yavuz

Rizeliler Derneği adına Başkan Haydar Çelik

Dernekler Birliği'nde Samsunlular dönemi başladı
Bizi Takip Edin