Dersimiz Futbol projesi Beykoz’da tanıtıldı

Eğitim ve sporu birleştirecek “Dersimiz Futbol” temalı “Futbol Gelişim Projesi” Beykoz’da tanıtıldı.

Dersimiz Futbol projesi Beykoz’da tanıtıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle, “Dersimiz Futbol” teması altında gerçekleştirilen “Futbol Gelişim Projesi” Beykoz’da gerçekleştirildi.

Küçük yaştan itibaren çocuklara futbol kültürünü aşılamak, sportif anlamda gelişimlerine katkı sağlamak için başlatılan proje, Riva’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Tesisleri’nde yapıldı.

Toplantıya, projede yer alan 500 öğrencinin yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Futbol Gelişim Projesi İl Koordinatörleri ve üniversite rektörleri katıldı.

Dersimiz Futbol projesi Beykoz’da tanıtıldı

AKADEMİK BAŞARIDA FİZİKSEL AKTİVİTE

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Spor kültürünün, spor ahlakının değişmesi ancak eğitim öğretim ortamlarıyla mümkün olur. Bu nedenle bu projeyi önemsiyoruz. Bilimsel araştırmalar, akademik başarı için çocukların fiziksel aktivite yapmasının elzem olduğunu gösteriyor. Tematik liseler kapsamında spor liseleri kurmuştuk. Lisenin sanat eğitimi için geç olduğunu düşünerek müzik ilk ve ortaokulu projeleri başlattık. Bu konuda ortak çalışabileceğimiz paydaşlar varsa sportif ve akademik eğitimin bir arada verileceği okul türleri için de harekete geçebiliriz.”

Dersimiz Futbol projesi Beykoz’da tanıtıldı

BEDEN EĞİTİMİ DERSLERİNİ ARTIRMANIZI İSTİYORUZ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Daha önce yetenek taraması yaparak 4.5 milyon çocuğumuza ulaşmıştık. Bu çocuklarımızı ilgili branşlara yönlendirdik. Yine okul spor kulüpleri kurmaya devam ediyoruz. Sadece İstanbul’da 3 bin okul spor kulübü kurduk. Sayın Milli Eğitim Bakanım, beden eğitimi derslerini artırmanızı istiyoruz. Daha çok beden dersi, yüzme dersi istiyoruz. Lütfen bunu dikkate almanızı rica ediyorum. Obezite artıyor. Spor oldukça önemli. Onun için herkesi spor yapmaya, yüzmeye davet ediyoruz. Spor kültürünü artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Dersimiz Futbol projesi Beykoz’da tanıtıldı

HEDEF 2 MİLYON 400 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞMAK

TFF Gelişim Direktörü Oğuz Çetin Futbol Gelişim Projesi’nin gelişimini ve hedeflerini şöyle anlattı: “Bireysellikten, teknoloji bağımlılığından, obeziteden uzak, spor ahlakını benimseyen çocuklar yetiştirmek için gerçekleştirilen, okul futboluna yönelik bu proje FIFA ve UEFA tarafından da destekleniyor. 20 milyonun üzerinde çocuk ve gence sahibiz. 2023 Eylül’de, 100 bin çocuk hedefiyle 16 ilde 640 ilk ve ortaokulda başlayan projede; ilkokullarda 200 bin, ortaokullarda 280 bin öğrencimizin katılımı sağlandı. Amacımız her sene bunu büyütmek. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında bunu 41 ile çıkarmak bu kapsamda 1640 ilk ve ortaokulda 512 bin ilkokul öğrencisine, 717 bin ortaokul öğrencisine ulaşmak. 2025-2026 eğitim takviminde 61 ilde bir milyon 800 binden fazla, 2026-2027’ de ise 81 ilde 2 milyon 400 binden fazla öğrenciye ulaşmak istiyoruz.”

Dersimiz Futbol projesi Beykoz’da tanıtıldı

BAŞLAMA VURUŞU BAKAN TEKİN’DEN

Basın toplantısı sonrasında TFF tesislerinde bir gösteri maçı düzenlendi. Milli formayı taşıyan miniklerin maçının başlama vuruşunu Bakan Tekin ve TFF Başkanı Büyükekşi yaptı. Daha sonra Hamit Altıntop, Selçuk Şahin ve Gökhan Gönül de oyuna girdi.

Dersimiz Futbol projesi Beykoz’da tanıtıldı

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin