Dev uyuşturucu operasyonu! Çete Beykoz’da yakalandı

  • 25.05.2022 00:00:00

Beykoz’daki “uyuşturucu çoğaltım merkezi” olarak kullanıldığı belirtilen villa ile diğer adresler ve araçlarda yapılan aramalarda 1 ton 317 kilogram metamfetamin kristal ve sıvı ele geçirildi. Uyuşturucu imalatı yapan ‘doktor’ lakaplı şüpheli ile diğer 3 kişi Beykoz’da villada gözaltına alındı.

galeri isdev uyusturucu operasyonu cete beykoz da yakalandi 4988

İstanbul’da İranlı uyuşturucu şebekesine yönelik düzenlenen 3 operasyonda 1 ton 317 kilogram metamfetamin ele geçirildi, gözaltına alınan 12 şüpheliden 7’si tutuklandı.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca uyuşturucu madde kaçakçılığına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ele başılığını R.K’nin yaptığı İranlı şebekenin, yasa dışı yollarla yurda soktuğu kimyasal maddelerle yüklü miktarda metamfetamin üreterek piyasaya süreceğini tespit etti.

galeri isdev uyusturucu operasyonu cete beykoz da yakalandi 7227

BEYKOZ’DAKİ UYUŞTURUCU MERKEZİNE OPERASYON

Beykoz’daki “uyuşturucu çoğaltım merkezi” olarak kullanıldığı belirtilen villa ile diğer adresler ve araçlarda yapılan aramalarda 1 ton 317 kilogram metamfetamin, 123 kilo 900 gram kimyasal madde ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 517 bin 430 lira, 19 bin 398 dolar ve 2 bin 350 avro ele geçirildi.

“DOKTOR” LAKAPLI İMALATÇI BEYKOZ’DA YAKALANDI

Operasyoda yaşadığı villadan çıkıp kaçış hazırlığı yapan uyuşturucu çetesinin İran uyruklu lideri R.K.’yi Merter’de yakaladı. 

galeri isdev uyusturucu operasyonu cete beykoz da yakalandi 2590

Uyuşturucu imalatı yapan ‘doktor’ lakaplı şüpheli ile diğer 3 kişi Beykoz’da villada gözaltına alındı.

Şüphelilerden 7’sinin tutuklandığı, şebeke elebaşı R.K. ve “doktor” olarak tabir edilen 2 uyuşturucu üreticisinin de aralarında bulunduğu 5 kişinin ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

galeri isdev uyusturucu operasyonu cete beykoz da yakalandi 7517

BARONUN YAKALANDIĞINI BAKAN DUYURDU

İçişleri Bakanı Soylu, narkotik polisinin son yaptığı operasyonu da sosyal medya hesabından paylaşarak İranlı uyuşturucu baronu R.K.’nin yakalandığını duyurdu. Soylu paylaşımında, “İran uyruklu baron R.K. ve çetesi çökertildi. Tebrikler Türk polisi” ifadelerine yer verdi.

Söz konusu operasyonla ele geçirilen metamfetaminin, Türkiye genelinde tek seferde yakalanan en yüksek miktar olduğu bildirildi.

İlgili Haberler