DEVA Beykoz çalışmaların startını verdi

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneğinde basın mensupları ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneğinde basın mensupları ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneğinde, DEVA’nın yapacağı icraatları anlatarak katılımcıların sorularını yanıtladı.

Gerçekleşen toplantıya, DEVA Partisi Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Hikmet Baki, Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve dernek üyeleri katılım sağladı.

Genel Başkan Ali Babacan’ın Beykoz’a selamını ileten Başkan Yardımcısı İdris Şahin, DEVA’nın mevcut gidişattan memnun olmayan ve geleceğe dair somut adımlar atılması gerektiği bir süreçte oluştuğunu aktardı.

81 ilin tamamında, 973 ilçenin 650’sinde DEVA teşkilatının bulunduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Şahin, “Bugün itibari ile temel hak ve insan hakları konusunda kazanımlarını kaybetmiş olmanın ezikliğini ve ülkenin gelmiş olduğu noktayı seyreder hale geldik. DEVA Partisi ve kadroları olarak şeffaflığı esas alarak temelde hukuk, adalet ve eşitlik ilkesini benimsemiş ve özümsemiş, Türkiye’de siyasetin dilini ve üslubunu değiştirmeye aday kadrolarla milletimizin huzuruna çıkıyoruz. Milletimizin de bu değişime ve dönüşüme öncülük etmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“DEVA İSTANBUL’DA FİKİR BİRLİĞİ NOKTASINDA SIKINTILAR YAŞADIK”

Eski Beykoz Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir’inde içinde bulunduğu DEVA İstanbul İl Yönetimi’nin görevden alınmasına ilişkin soruyu yanıtlayan İdris Şahin, “İstanbul’da bu yol üzerinden yürüyecek, partide görev alacak 26 binin üzerinde çevrimiçi başvuru aldık. Türkiye genelinde de 110 bin civarı başvuru oldu. Özellikle İl başkanlarının atamasını bu internet üzerinden yapılan başvurular üzerinden gerçekleşti. Birol Ayan bey, son derece demokratik yollarla ve bu teşkilatları kurmak arzusunda olmamıza rağmen, ilçelerin kurulumda aksamalar olduğunu ve fikir birliği noktasında sıkıntılar yaşandığını tespit ettik.” dedi ve şunları ekledi;

“İl başkanımız kendi isteği ile İstanbul’daki bu kafa karışıklığını giderilmesi üzerine bir talepte bulundu ve kendisinin talebi üzerine İl’deki 41 yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızı dinledik. Bu mevcut yapının uzun vadede devam edemeyeceği kanaatine vardık. Mevcut yönetimdeki arkadaşlarım tekrar kurulacak bu yönetim içerisinde yer alabilirler. DEVA İstanbul’da yeni isimle yola devam edeceğiz.”

İDRİS ŞAHİN: 40 BİN KİŞİYE MEKTUP GÖNDERDİK 

DEVA Partisi olarak toplumun bütün kesimleri üzerinde bir anket yapıldığını söyleyen Genel Başkan Yardımcısı, “Mevcut iktidardan ümidini kesen kişilerin mevcut muhalefete de yönelmediğini ve yeni siyasi parti kurulması halinde bu yeni oluşumun tercih edileceğini fark ettik. Bize müracaat eden 110 bin kişi arasından 40 bin kişiye mektup gönderdik. Bu kişilere, daha önce hangi siyasi partiye oy verdiniz? Bizden nasıl bir adım atmamızı istiyorsunuz gibi bir anket formu gönderdik. 18 bin üyenin yüzde 32’si AK Parti’ye yüzde 20’si CHP’ye yüzde 12’si İYİ Parti’ye oy vermiş seçmen kitlesiydi.” şeklinde konuştu.

BABACAN KAMPANYA YAPMAYA BAŞLIYOR

İdris Şahin, Sayın Babacan’ın il binalarında fotoğrafının kullanılmaması kararını aldıklarını belirterek, “Bu ülkenin lideri Gazi Mustafa Kemal’dir. Büyükşehirlerdeki bütün teşkilatlanmalarımız tamamlandıktan sonra bir Ali Bey’in fotoğrafı ile bir kampanya yaptırmayı düşünüyoruz.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Şahin konuşmasına şöyle devam etti;

“Biz şuanda siyasi kimliğimizi oluşturma çabasındayız. Ama bir seçim olduğunda tabi diğer partiler ile oturup konuşacağız. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ile ikili müzakerelerde bulunup konuşuyoruz. Parlamenter sisteme dönüş konusunda diyalog ve iş birliğine hazırız.”

DEVA Beykoz çalışmaların startını verdi
Bizi Takip Edin