DEVA heyeti Beykoz’da pazarın nabzını tuttu

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak ve beraberindeki heyet Beykoz’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, muhtar ve basın mensupları ile kahvaltıda bir araya

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak ve beraberindeki heyet Beykoz’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, muhtar ve basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez üyelerinden oluşan bir heyet Beykoz’u ziyaret etti.

DEVA Beykoz İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Özge İrem Morkoç, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Abdurahim Aksoy, faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, muhtarlar, dernek başkanları ve basın mensupları ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Açılış konuşmasını yapan DEVA Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, “Biz 27 Eylül’de ilçe olarak kuruluşumuzu tamamlamış olduk. O günden beri 4 aydır hep sahadayız. Sizlerle karşılaşıyoruz. Elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bundan sonra da bu gibi toplantılarda sizlerle beraber olmak isteriz.” dedi.

DEVA Partisi olarak nasıl bir yönetimle yola çıktıklarını anlatan, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Abdurahim Aksoy, “Yeni bir parti olduğumuz için ilkelerimizi, ülke hakkındaki tasavvurlarımızı, ülkenin ve nesillerin geleceği hususunda neler düşünüyoruz, neler yapmak istiyoruz, neden yola çıktık ilkeleriyle sizlere ifade etmek için bu toplantıyı düzenliyoruz.” dedi.

Bir ülkenin gelişebilmesi, modern ve zengin olabilmesi için bilimsel olarak yönetim kriterleri olduğundan bahseden Aksoy, “Biz Avrupa Birliği kriterlerini hak etmiş bir ülke olarak görüyoruz kendimizi. Avrupa Birliği kriterler ölçüsünde yönetilmeyi arzu ediyoruz. Hukuka, kurallara dayalı uzman kişilerle yönetilen, zengin bir ülke, ülkenin imkânlarını fırsat eşitliği çerçevesinde herkesin istifade edebileceği bir ülke oluşturmak istiyoruz. Demokratik, evrensel kurallara dayalı yönetim tarzını ortaya koyabilmek için yola çıktık.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak ise DEVA Parti’nin genel politikasını ve yapmak istedikleri çalışmalara dair bilgiler verdi.

DEVA’nın 90 kurucu üye ile 9 Mart 2020’de kurulduğunu belirten Mustafa Uçak, Genel Merkez’de 24 komisyon kurduklarını söyledi. Uçak, 24 komisyonun her ay 81 ilde heyetler halinde il, ilçe, belde ve köy toplantılarını yaptıklarını söyledi.

Mustafa Uçak, “Bizim partimizin yüzde 85’i siyasi yelpazenin hiçbir kesiminde yer almamış, siyasi geçmişi olmayan, işinin ehli insanlardan oluşan bir kadro hareketi. Bunun dışında sanki ilk seçimde iktidara gelecek gibi hazırlanıyoruz. Genel Merkezdeki Politika Başkanlıklarımız iktidara geldiğimizde neler yapacağımızı içeren eylem planlarını hazırlıyor, kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bunlar iktidara geldiğimiz de ilk 90 günde ilk 360 günde neler yapacağımızı bütçeleriyle birlikte paylaştıklarımızı belgeler.” diye konuştu.

Bu ülkenin tüm bireylerini özgün, saygın ve zengin yapabilmek için planlayacak kadrolara sahip olduklarını söyleyen Uçak, “Bu fırsat verildiği takdirde Türkiye’yi düze çıkartmak bizim için çocuk oyuncağı.” ifadelerini kullandı.

Beykoz’un tapu ve imar sorunlarına değinen Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, yurt sorunu ve ilçedeki evlerin fahiş fiyatlarda kiraya verildiğini söyledi. Altun, Beykoz’a metro vaadinin de verildiğini hatırlattı ve hastane doktor sıkıntılarını iletti.

Karşılıklı soru ve cevaplar şeklinde ilerleyen toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, “Sabah gelince çok etkilendim. Bu kadar hemşehri derneğinin, STK’nın, muhtarların bir araya gelmesi beni hem gururlandırdı. Dayanışma kültürünün bu bölgede olması, beni ve ekibimi çok umutlandırdı.” dedi.

Toplantının ardından, DEVA Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki ve ilçe yöneticileri, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Özge İrem Morkoç, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Abdurahim Aksoy, Paşabahçe Halk Pazarı’nı ziyaret etti.

Paşabahçe Pazarı’nda vatandaşlarla ve esnaf ile bir araya gelen DEVA heyeti talepleri, istek ve önerileri dinledi.

DEVA heyeti, pazar ziyaretinin ardından Beykoz Doğu Karadenizler Derneği’ne geçti.

DEVA Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Özge İrem Morkoç, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Abdurahim Aksoy, dernek üyeleri ve ilçe sakinleri ile bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.  

DEVA heyeti Beykoz’da pazarın nabzını tuttu
Bizi Takip Edin