Din görevlileri Beykoz İzcilik Kampında buluştu

Denizli İl Müftülüğü İzci Liderleri, Türkiye İzcilik Federasyonu Beykoz Kamp ve Eğitim Alanı’nda kamp yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İzcilik Federasyonu Beykoz Kamp ve Eğitim Alanı, ülkenin dört bir yanından izcileri ağırlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda, izcilik çalışmalarına ivme kazandırmak ve daha fazla gence ulaşmak için izcilik faaliyetleri sürdüren Denizli İl Müftülüğü görevlileri Beykoz’da kamp yaptı.

Denizli’de görev yapan kadın-erkek din görevlilerinden yaklaşık 130 din görevlisi Diyanet İsleri Başkanlığı ve Türkiye İzcilik Federasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında Beykoz’da İzci Liderliği sertifikası aldı.

Beykoz Kamp ve Eğitim Alanı, 11-17 Aralık tarihleri arasında din görevlileri ağırlayacak.

Program ile ilgili konuşan İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Denizli Müftülüğü olarak izcilik faaliyetlerine çok önem vermekteyiz. Başkanlığımızın gerçekleştirdiği protokol kapsamında Tif Diyanet Denizli Temsilcimizle 19 ilçemizde tanıtım programları düzenledik. Yüzlerce din görevlisi hocamız gönüllü olarak liderlik kurslarına katılmak için başvurduklarında her türlü maddi ve manevi desteği sağladık. Eğitimlerini tamamlayan liderlerimizin ünitelerini oluşturmalarının akabinde Denizli’ de yüzlerce genç izcimizle kısa süreli çadır kamp programları gerçekleştirdik. İzciliğin gençler tarafından ilgiyle karşılanması bizleri daha fazla gayret sarf etmeye itmektedir. Bu sebeple gençlerimize daha iyi hizmet edebilmek için izci lideri din görevlilerimizi Beykoz İzcilik Hizmetiçi Programına gönderiyoruz. Orada aldıkları eğitimlerle genç izcilere daha faydalı olacaklarına inanıyorum.” dedi.

.

.

Din görevlileri Beykoz İzcilik Kampında buluştu
Bizi Takip Edin