Dizi film platosu Beykoz'da geleceğin sanatçıları yetişecek

Doğal ve tarihi güzellikleriyle dizi filmler platosu Beykoz’da geleceğin sanatçılarını yetiştiren “Beykoz Tiyatro Akademisi” açıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin kültür yatırımları kapsamında kurduğu “Beykoz Tiyatro Akademisi”nde  ilçedeki 16 lisede okuyan 11 bin öğrenci arasından seçilen  1100 genç sanat ve tiyatro eğitimi alıyor.  

İlçedeki gençlerin donanımlı bireyler olarak yetişmesi ve kültür-sanat hayatına kazandırılması amacıyla kurulan akademide eğitimler toplam 3 yıl sürecek.

İlk yıl temel oyunculuk, beden dili, diksiyon, özgüven ve kültürel düşünce tarihi derslerinin başladığı akademide, ikinci yıl, yönetmenlik, oyunculuk, kostüm-dekor tasarımı makyaj,  yazarlık alanlarında branşlaşmaya gidilecek.

Eğitimleri boyunca ustalarla buluşacak gençler, üçüncü yılın sonunda ilk profesyonel çalışmalarını sahneleyecek. Adaylara deneyimli hocalarla nitelikli eğitim alma fırsatı sunan “Beykoz Tiyatro Akademisi” nin galası oyuncu ve sanatçılarıyla birlikte yapıldı.  

Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlenen gala programına Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, tiyatro oyuncuları Burak Haktanır, Musa Evren, Tolga Yeter, Sezgin Maden,  Yapımcı ve Oyuncu Osman Doğan, Yapımcı Erol Koçan, tiyatro eğitmenleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Türkiye genelinde katılım rekoru kıran projenin tanıtımında gençlere seslenen Başkan Murat Aydın: “Bu anlamlı projenin paydaşı olduğunuz için sizi canı gönülden kutluyorum. Dünyanın en popüler sanatçıları, bilim insanları doğduklarında hiçbir şey bilmiyorlardı, çok çalıştılar, yılmadılar, başardılar. Geleceğiniz bugünde çok daha güzel olacak. O güzelliği çok çalışarak ortaya çıkaracak sizlersiniz, hepinize yürekten inanıyor, akademinin kuruluşunda emeği geçenleri kutluyorum” dedi.  

Galada kendi yazdıkları skeçler ve meddah gösterisi sergileyen gençler performanslarıyla alkış aldı.

Beykoz’un Hikâyesini Yazacaklar

Tiyatro Akademisi'nde ders almaya başlayan öğrenciler, yolda sokakta ya da alışverişte gördükleri her şeyin hikâyesini yazacak. Akademi eğitimi bulunan ve çoğu akademisyen eğitici kadrosuyla senaryo derslerinin işleneceği Tiyatro Akademisi, bu vesileyle Beykoz'un hikâyesi yazılacak.

Dizi film platosu Beykoz'da geleceğin sanatçıları yetişecek
Bizi Takip Edin