Doğu Karadenizliler, dayanışma gecesinde buluştu!

Beykozlu Doğu Karadenizliler, derneklerinin 20. yıl dönümünde “Dayanışma Gecesi” ile bir araya geldi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler, derneklerinin 20. yıl dönümünde “Dayanışma Gecesi” ile bir araya geldi. İBB Beykoz Koru Sosyal Tesisleri'nde…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Doğu Karadenizliler, derneklerinin 20. yıl dönümünde “Dayanışma Gecesi” ile bir araya geldi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler, derneklerinin 20. yıl dönümünde “Dayanışma Gecesi” ile bir araya geldi. İBB Beykoz Koru Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen geceye katılım oldukça büyüktü.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Umre’de olması sebebiyle katılamadığı geceye; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediyesi 5. Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Selçuk Çubukçu, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Kurtoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Seyit Usta, belediye meclis üyeleri, Yöre Dernekler Birliği Dönem Başkanı Süleyman Çalık ve dernek başkanları, muhtarlar ile çok sayıda dernek üyeleri katıldı. 

Dernek olarak birçok etkinliğe imza atan Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin gecesinde; halaylar çekildi, horonlar tepildi ve böylece geceye katılan herkes eğlencenin tadını çıkardı.

Gecenin sunumunu ve açılış konuşmasını üstlenen Coşkun Tosun, 20 yıldır derneğin ayrım yapmadan Beykoz’a ve Beykozluya hizmet verdiğini ve bu anlamda Beykoz’un en büyük sivil toplum kuruluşu olmayı başardıklarını dile getirdi.

Derneğimiz, Türkiye’nin dört bir yanını kucaklıyor!

Dernek etkinliklerinin sunum eşliğinde katılımcılara izletilmesinin sonrasında söz alan Dernek Başkanı Emin Yavuz; “Derneğimizin adı her ne kadar Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği olsa da biz yöresel bir dernek değiliz. Sanki Karadeniz’den akan suların bütün Anadolu’yu kucaklaması gibi, bizde güzel yurdumuzun her köşesini kucaklayan bir dernekçilik anlayışına sahibiz. Bu anlayış Türkiye yöre dernekçiliği açısından bir ilktir. Bir Artvinli, bir Rizeli, bir Trabzonlu, bir Giresunlu, bir Ordulu, bir Samsunlu, bir Sinoplu, bir Kastamonulu derneğimize üye olabildiği gibi bir Diyarbakırlı, bir Bingöllü, bir Karslı, bir Malatyalı, bir Tuncelili, bir Manisalı, bir Kayserili, bir İzmirli, bir Edirneli dostlarımızda derneğimize üye olabilmektedir. Bu çeşitlilik ve zenginlik derneğimize büyük katkı sunmaktadır. Derneğimizde bu katkıyı Beykoz’a yaymaya çalışmaktan ve bir anlamda mikro milliyetçiliği önlemeye gayret etmektir” şeklinde konuştu. Dernekçiliği sadece lokal hizmeti veren yerler olmaması gerektiğini belirten Yavuz,  kurulduğu günden bu yana derneğe emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerine ve dernek başkanlarına şükranlarını sunduğunu da sözlerine ekledi.

Gece, müzik eşliğinde çekilen halaylar ve horonlarla son buldu.

Doğu Karadenizliler, dayanışma gecesinde buluştu!
Bizi Takip Edin