Dolandırıcılar Beykoz'da emeklilerin maaşını boşalttı

Emekli maaşı hesaplarına yatan bazı kişiler Beykoz PTT ATM'sine gittikten sonra şoke oldu.

Emekli maaşı hesaplarına yatan bazı kişilerin dolandırıldığı ortaya çıktı. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, dolandırıcılar ATM'lere kurduk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli maaşı hesaplarına yatan bazı kişiler Beykoz PTT ATM’sine gittikten sonra şoke oldu.

Emekli maaşı hesaplarına yatan bazı kişilerin dolandırıldığı ortaya çıktı. Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, dolandırıcılar ATM’lere kurdukları düzeneklerle çok sayıda kişinin hesaplarını boşalttı. PTT’den yapılan açıklamada ise, yaşanan sorunun yaygın olmadığı, oluşan zararın giderileceği vurgulandı.

HESAPTA PARA VARDI ÇEKEMEDİM

Hürriyet Dünyası’nın ulaştığı emeklilerden biri yaşadıklarını anlattı. Adının yazılmasını istemeyen kişi, “Geçtiğimiz pazar günü Beykoz’da PTT ATM’sine uğradım. Kartımı ATM’ye yerleştirdim. Baktım hesabımda param vardı. Maaşımı çekmek isterken, sistemsel bir sorun olduğu belirtilerek, ödeme yapılamayacağı yazısı çıktı. Ben de kartımı aldım oradan ayrıldım. O akşam kartımla birkaç yerde alışveriş yaptım. En sonbirde bir kahve içmek için oturdum. Mağaza görevlisine kartımı uzattım ancak işlem yapılamadığı söylendi” dedi.

ÇOK SAYIDA MAĞDUR GELDİ

Aynı kaynak açıklamasının devamında “Pazartesi günü Beykoz PTT şubesine gittim. Orada kartımın bloke edildiği bilgisini aldım. Şube müdürü ile görüştüm. Konu ile ilgili dilekçemi yazıp ilgililere verdim. Oradan aldığım bilgiye göre, benim param Büyükçekmece tarafında bir yerden çekilmiş. Ben şubeden ayrılmak üzere, benzer sorunu yaşayan başka kişiler de geldi. Onlar da, kendilerinden habersiz paralarını çekildiğini söyledi. Bir anda çok sayıda şikayetçinin bir araya geldiğini gördüm” dedi.

PTT YETKİLİSİ: MAĞDURİYET GİDERİLİYOR

Konu ile ilgili PTT yetkililerinden edinilen bilgiye göre, emeklilere ait paraların başka kişilerce çekilmesi olayı yaygın bir biçimde yaşanmadı. Aynı yetkili, sorun ile ilgili ‘lokal bir sorun yaşandı’ ifadesi kullanırken, açıklamasının devamında “Zaman zaman bu türden dolandırıcılık olayları olabiliyor maalesef.  Bu durumu yaşayan müşterilerimizin mağduriyeti tamamen gideriliyor. Bu konuda hiçbir sorun yaşanmaz. PTT olarak, en modern ATM’lere sahibiz. Bununla birlikte güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde tutmak için gerekli teknik altyapı yenilikleri yapılıyor” dedi. Aynı kaynak, olaya karışan kişiler hakkında ise yasal sürecin başlatıldığını vurguladı.

Dolandırıcılar Beykoz'da emeklilerin maaşını boşalttı
Bizi Takip Edin