Dünya bisikletçileri Beykoz sokaklarında pedal çevirdi

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Beykoz etabında vatandaşlar yarışmacıları Türk Bayrakları ve alkışlarla hem karşıladı hem de uğurladı.

Dünyanın önemli yarışlarından biri sayılan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, bugün İstanbul'da başladı. Bey

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Beykoz etabında vatandaşlar yarışmacıları Türk Bayrakları ve alkışlarla hem karşıladı hem de uğurladı.

Dünyanın önemli yarışlarından biri sayılan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, bugün İstanbul’da başladı. Beykoz Belediyesi önünde vatandaşlar yarışmacıları Türk Bayrakları ve alkışlarla hem karşıladı hem de uğurladı.

Uluslararası Bisiklet Birliği takviminde 2. HC kategorisinde yer alan ve 8 etaptan oluşan organizasyonun ilk günü Boğaziçi Köprüsü’nü geçip Beykoz sahiline yönelen bisikletçiler, Beykoz Belediyesi önünde coşkuyla karşılandı. Ellerinde Türk Bayraklarıyla bekleyen ilçe sakinleri bisikletçileri selamladı.

Kaymakam Katırcı ve Başkan Çelikbilek’ten bisikletçilere destek

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük de yarışmacıların geçişi esnasında onlara destek oldular.

Belediye Meydanı’na dev ekran kuruldu

Belediye Meydanı’na kurulan dev ekranla da yarışın Beykoz etabını ilçe protokolü ve vatandaşlar birlikte izlediler.

Beykoz’da renkli görüntülere sahne olan yarış daha sonra tekrar Avrupa Yakası’na döndü ve tarihi yarımadada pedal çevirerek turu bitirdiler.

Yarış 8 gün 8 etap sürecek

İstanbul-İstanbul etabıyla başlayan zorlu yarış, 8 günde geçilecek 8 farklı etabın ardından 1 Mayıs Pazar günü İzmir’de sona erecek.

Dünya bisikletçileri Beykoz sokaklarında pedal çevirdi
Bizi Takip Edin