Dünya çocukları 23 Nisan'da Beykoz'da buluşuyor

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı’nın ev sahipliğinde, 5.si düzenlenecek olan 23 Nisan Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı Halk Dansları Çocuk Festivali’nde bu yıl ilçede 5 farklı ülkeden 105…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı’nın ev sahipliğinde, 5.si düzenlenecek olan 23 Nisan Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı Halk Dansları Çocuk Festivali’nde bu yıl ilçede 5 farklı ülkeden 105 öğrenci ağırlanacak.  

Beykozlu çocukların farklı kültürleri tanıması dünyadaki yaşıtlarıyla kaynaşması, barış, kardeşlik ve huzura katkıda bulunulması amacıyla düzenlenen festivalde Türkiye, Macaristan, Polonya, K.K.T.C. ve Kosova’dan 105 kişilik öğrenci grubu ile 14 refakatçi yer alıyor.   

19–24 Nisan 2012 tarihleri arasında ilçenin tarihi meydanlarında geleneksel danslar eşliğinde kültürlerini sergileyecek olan misafir öğrenciler, 23 Nisan günü yapılacak resmi tören ve kutlamalar ile tüm misafir grupların gösteriler sergileyeceği gala programına katılacak.  

İlçemizde kaldıkları süre boyunca Beykozlu ailelerin yanında ağırlanacak olan çocuklar, rehberler eşliğinde Beykoz’un tarihi ve turistik mekânlarını gezerek ilçeyi yakından tanıma fırsatı elde edecek.    

23 Nisan Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı Halk Dansları Çocuk Festivali Gala Programı’nda Ayna Grubu sahne alacak ve misafir gruplar hep birlikte geleneksel giysileriyle sahneye çıkarak dünya çocuklarının kardeşliğini sembolize eden danslar sergileyecek. 

23 Nisan Gala Programı:

Tarih: 23 Nisan 2012 Pazartesi

Yer: R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi

Saat: 15:00 

Konser: Ayna 

Dünya çocukları 23 Nisan'da Beykoz'da buluşuyor
Bizi Takip Edin