Dünyada ilk ve tek! Beykoz’da düzenlendi

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun organizasyonuyla gerçekleşen Challenge İstanbul, Beykoz’da düzenlendi. Belediye Başkanı Murat Aydın, 40 km’lik bisiklet parkurunu 49 dakikada tamamlandı.

Dünyada ilk ve tek! Beykoz’da düzenlendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi’nin iş birliği ile Oral B’nin ana sponsorluğunda yapılan dünyanın ilk kıtalararası triatlon organizasyonu Challenge İstanbul, 3 Eylül’de yerli ve yabancı, en fazla bin triatletin katılımıyla Beykoz’da düzenlendi.

Dünyanın ilk ve tek kıtalar arası triatlon yarışı olma özelliği taşıyan organizasyonda, triatletler sırasıyla 2.3 km yüzme, 40 km bisiklet ve 10 km koşudan oluşan zorlu bir parkurda yarıştı.

Organizasyona Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı. Aydın, 40 km’lik bisiklet parkurunu 49 dakikada tamamlandı. Sabahın erken saatlerinde yüzlerce kişinin katıldığı yarışma, yüzme etabıyla başladı.

GENEL KLASMANDA DERECEYE GİRENLER 

Yarışın erkekler genel kategorisinde Bahadır Tama 2:01:39’luk derecesiyle birinci olurken, Behzad Nobaripur 2:04:01’lik derecesiyle ikinci ve İlker Kökçe 2:05:57’lik derecesiyle üçüncü oldu.

Kadınlar genel kategorisinde ise Tuğçe Karakaya 2:17:03’lük derecesiyle birinci olurken, Ece Calp 2:20:24’lük derecesiyle ikinci ve Şennur Parlak Öner 2:25:10’luk derecesiyle üçüncü oldu. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Türkiye’nin en güzel noktasındayız. İstanbul Boğazı’nın bulunduğu yerdeyiz. 800’ün üzerinde katılan sporcu arkadaşımız var onlara teşekkür ediyoruz. En büyük teşekkürü Ümraniye Belediye başkanımıza ediyorum. 3 yıldır organizasyonlarda varız. Şimdi de ekstra olarak sporcu olarak katıldık. Biz burada insanlarımızın mutluluk ve sağlığına katkıda bulunmak istiyoruz. Spor sağlıklı olmanın en önemli araçlarından bir tanesi. Günümüz dünyası ve Türkiye’sinde insanlar çok fazla hareketsiz kalıyor. Yürümeyi bisiklete binmeyi spor yapmayı çok ihmal ediyoruz. Bu da sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Bizler de bu nedenle hem merkezi yönetimimiz Cumhurbaşkanımız ile birlikte hem Gençlik Spor Bakanlığımız ve tüm yerel yönetimlerimizle olağanüstü bir gayretin içerisindeyiz.” dedi.

 

Dünyada ilk ve tek! Beykoz’da düzenlendi
Bizi Takip Edin