Eğitim, öğretim, bilim ve sanat tartışıldı

Beykoz Belediyesi ve Türkiye Küçük Millet Meclisi (TkMM) tarafından birlikte tertip edilen 'Anayasamızı Hazırlıyoruz' programlarının 8.si düzenlendi.

Türkiye Küçük Millet Meclisi’nin (TkMM), Beykoz Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde gerçekleş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve Türkiye Küçük Millet Meclisi (TkMM) tarafından birlikte tertip edilen ‘Anayasamızı Hazırlıyoruz’ programlarının 8.si düzenlendi.

Türkiye Küçük Millet Meclisi’nin (TkMM), Beykoz Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirdiği ‘Anayasamızı Hazırlıyoruz’ programında Devlet ve Toplum ana başlığında, eğitim, öğretim, bilim ve sanat konuları tartışıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen, konuşmacı olarak Müzisyen ve İnsan Hakları Savunucusu Şanar Yurdatapan ve Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’ın katıldığı programı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Yüksel Baki, Metin Torun ve vatandaşlar izledi.

Toplantıda, Tevhid-i Tedrisat’tan Milli Eğitim Temel Kanunu’na, 1982 Anayasası’nın 42.Maddesi olan “Eğitim ve öğrenim hakkı” na, eğitimde fırsat eşitliğinden 4+4+4 eğitim sistemine dair birçok konu ele alındı.

‘Anayasamızı Hazırlıyoruz” buluşmasının 9.toplantısında yine Devlet ve Toplum ana başlığında, pozitif ayrımcılık, sağlık ve çevre konuları tartışılacak.

Eğitim, öğretim, bilim ve sanat tartışıldı
Bizi Takip Edin