Eğitim Sen 'tayt' iddialarını protesto etti

Eğitim Sen İstanbul 2 No'lu Şube Kadın Meclisi üyeleri Beykoz Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi'nde yaşananları protesto etti.

Beykoz Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi'nde bir öğretmenin pantolon…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Kadın Meclisi üyeleri Beykoz Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yaşananları protesto etti.

Beykoz Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde bir öğretmenin pantolon giyen bir kız öğrencinin kendisinde şehvet uyandırdığını söylemesi iddiası Beykoz Milli Eğitim Müdürlüğü önünde ıslık ve düdüklerle protesto edildi.

Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Kadın Meclisi üyeleri Beykoz Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesinde görev yapan bir öğretmenin, bir kız öğrenciyi pantalon giydiği için rencide ettiği iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Kadın Meclisi tarafından yapılan açıklamada konunun Eğitim Sen’e geldiği belirtilerek şunlara değinildi; ‘ Çocukları ve kadınları cinsel obje olarak görenler, karma eğitimin kaldırılması için çaba sarf edenler bu suçlara zemin hazırlamıştır. Tecavüze uğrayan kadınlara “senin orada ne işin var” diye soranlar, ayrılmak isteyen eşini yaralayan kocaya, eşi tayt giydiği için tahrik indirimi yapanlar, bugün sınıflarda pantolon giyen kız öğrencileri hedef almaya devam etmektedir. Eğitim Sen’li kadınlar olarak konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacak, açılan idari soruşturmanın da takipçisi olacağız. Laik, demokratik, bilimsel eğitimle bağdaşmayan, pedagojik olmayan cinsiyetçi, ayrımcı, kadın ve çocuk bedenine yönelik her türlü baskıcı uygulamanın karşısında olmaya devam edeceğiz. Tüm kadınları şiddeti üreten eril yapıya karşı ses çıkarmaya ve okullarımızın cinsiyetçilikten arındırılması için mücadelemize davet ediyoruz’

Eğitim Sen 'tayt' iddialarını protesto etti
Bizi Takip Edin